Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yboran Evet, çocukları evlilik cüzdanına nüfus müdürlükleri ekliyor.

• @caglaror Evlilik cüzdanı onlarca ülkenin imzası bulunan bir ortak anlaşmanın ürünüdür ve oldukça fazla sayıda ülkede resmi evrak olarak geçerliliği vardır. Bu nedenle bir gün gerek olabilir 🙂

• Herkese merhaba . Adlı sicil kaydını ingilizce tercüme ettirmelimiyiz bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

• @turan93
    merhaba ,
    Türkçe veya ingilizce ise tercümeye gerek yok .

• @turan93 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba . Adlı sicil kaydını ingilizce tercüme ettirmelimiyiz bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

E-devletten alınan arşiv kayıtlı adli sicil kaydı'nı alırken kurum türü yabancı ülke (tercümeli) olarak seçip İngilizce yada hangi dilde isterseniz alabilirsiniz

• Yarın mülakatımız var kıyafet ne önerirsiniz nasıl giyinmeliyiz

• @smesut adlideden aldım türkçe adli sicil kaydı

• @06mert içeride klima olduğu için belli bir süre sonra soğuk gelebilir. Hırka , ceket gibi bir üst ile gitmekte yarar var

• Arkadaşlar merhaba bugun Saat 08:30 da olan randevumuzu gerceklestirdik..Hemen hemen diger arkadaslarin yazdiklari gibiydi mülakat..Nereye gideceksin ne is yapacaksin masraflarinizi kim karsilayacak daha once gittiigim icin eyalet hakkinda biraz konustuk (mali kaynakta 125.000 ve tapu gostermeme ragmen 2 kisi icin neden kim karsilayacak diye bir soru yonelltigini anlamadim) Evraklari tek tek kendileri aldilar toplu istemediler..Green kartin gidecegi adresi orada degisttirttim herhangi bir sorun olmadi..hersey guzel gorunuyor vizeniz onaylandi dedi ancak onaylandigina dair herhangi bir kagit vermedi..az once caec sitesine baktim hala ready yaziyor umarim ap olmaz yada hemen sisteme giriyorlarmi bilmiyorum..660 dolari kredi katindan cektirdim(garanti bonus) 4.588 tl cekilmis yani kuru 6.95 ten hesaplamis bende bankayi aradim %1.5 komisyon ayrica aldiklari icin boyle oldugunu soyledi yani kur normal hesaplanmis ancak ayrica komisyon almislar..bende Bddk'dan tutunda turkiye bankalar birligine kadar bunlari sikayet ettim..iste dilekce filan hakkimizi arayabiliyormusuz somurulmekten baska birsey degil mebla dusuk olsada kim bilir kac kisiye yapiliyor bunlar...aklinizda buda bulunsun diger bankalar icin bilmiyorum tabi..Bu surecte sorularimiza itina ile cevap veren sayin @crazycells ve emegi olan tum arkadaslara tesekkurler olurda ap ye kalmazsak gidebilirsek paylasmaya devam edecegim:) Rahat olun insallah iyi gecer geride kalan tum mulakatlar.

• @06mert Şort ve hawai gömlekle gelen de vardı. Ama fazladan resmi olmamakla birlikte saygılı (casual herkese farklı şeyi ifade edebilir o yüzden değil) giyinmekte fayda var. Neticede bir ülkeyi temsil eden memurlar ile görüşeceksiniz. Bunlar benim kişisel izlenimlerim ve fikirlerim.

• @loyd36 Özellikle Akbank inanılmaz komisyon alıyor ve kuru yüksekten bozuyor. En güzeli nakit dolar götürmek. Hesaptaki dolar hesabından dolar olarak da ödemeye çalışabilirsiniz. Ama ana hesabınızın (karta bağlı hesap) bu dolar hesabı olması gerek. Dediğim gibi en temizi nakit dolar ödemek.

• @loyd36 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

hersey guzel gorunuyor vizeniz onaylandi dedi ancak onaylandigina dair herhangi bir kagit vermedi.

Onaylandığına dair kağıt verilmesi rutin bir uygulama mıdır?

• @lerador Kağıt broşür niteliğinde bir bilgilendirme kağıdı resmi olarak kullanımı yok. Ellerinde kalmamış bile olabilir 🙂
    Toplam 4 yüzü olan ikiye katlı bir A4 kağıdı. PTT'den belgeleri aldığınızda nelere dikkat etmeniz gerektiği yazıyor. İngilizce ve Türkçe dillerinde.
    Ön yüz
    Arka yüz

• @06mert başarılar diliyorum

• Arkadaşlar belgeleri kontrol ediyordum aklıma takıldı. Bankanın verdiği hesap dökümü ile birlikte iki üç sayfa imza sirküleri de var. Amerikan büyükelçiliğine sunacağım deyince finansbanktan birlikte verdiler. Bunda da oradaki görevlilerin pasaport kimlik fotokopileri falan var. Bu belge karışıklık yaratır mı diye düşünüyorum. Sadece tek sayfa dökümü götürsek olmaz mı? Teşekkürler.

• @lerador Banka hesap dökümünün olduğu sayfada imza ve kaşe varsa yeterli. İmza sirküsüne gerek yok, ama sadece isim varsa o zaman ek belgeler eklenebilir. Şeffaf bir dosya-klasör içine tüm belgelerinizi koyarsınız. Orada sadece dökümün olduğu sayfayı verirsiniz, sizden talep ederlerse ek belgeleri de sunarsınız. Yanınızda görüşmeye götürmenizin sakıncası yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loyd36 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba bugun Saat 08:30 da olan randevumuzu gerceklestirdik..Hemen hemen diger arkadaslarin yazdiklari gibiydi mülakat..Nereye gideceksin ne is yapacaksin masraflarinizi kim karsilayacak daha once gittiigim icin eyalet hakkinda biraz konustuk (mali kaynakta 125.000 ve tapu gostermeme ragmen 2 kisi icin neden kim karsilayacak diye bir soru yonelltigini anlamadim) Evraklari tek tek kendileri aldilar toplu istemediler..Green kartin gidecegi adresi orada degisttirttim herhangi bir sorun olmadi..hersey guzel gorunuyor vizeniz onaylandi dedi ancak onaylandigina dair herhangi bir kagit vermedi..az once caec sitesine baktim hala ready yaziyor umarim ap olmaz yada hemen sisteme giriyorlarmi bilmiyorum..660 dolari kredi katindan cektirdim(garanti bonus) 4.588 tl cekilmis yani kuru 6.95 ten hesaplamis bende bankayi aradim %1.5 komisyon ayrica aldiklari icin boyle oldugunu soyledi yani kur normal hesaplanmis ancak ayrica komisyon almislar..bende Bddk'dan tutunda turkiye bankalar birligine kadar bunlari sikayet ettim..iste dilekce filan hakkimizi arayabiliyormusuz somurulmekten baska birsey degil mebla dusuk olsada kim bilir kac kisiye yapiliyor bunlar...aklinizda buda bulunsun diger bankalar icin bilmiyorum tabi..Bu surecte sorularimiza itina ile cevap veren sayin @crazycells ve emegi olan tum arkadaslara tesekkurler olurda ap ye kalmazsak gidebilirsek paylasmaya devam edecegim:) Rahat olun insallah iyi gecer geride kalan tum mulakatlar.

tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• Mülakata doğru son 55 dk gidiyoruz hadi hayırlısı olsun

• @06mert umarım dilediğiniz gibi sonuçlanmıştır

• Amerika her yıl farklı ırklardan 50 bin göçmene yeşil kart veriyor...Bu kartı verirken kesin ve net olan evrak ve mali durumunu gösteren bilgiler istiyor...Bizim ülkemizde 'de bu ay içerisinde 2 milyon suriyeli nin sınırdan elini kolunu sallıya sallıya Türk topraklarına geçmesi bekleniyor...Ya Amerika çok aptal yada bizi yönete bildiğini düşünenler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |