Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana cevabın için teşekkürler. Henüz dönmedim Amerika'ya, Ağustos ortası döneceğim.

90 gün kuralını okumuştum ancak beni etkileyeceğini düşünmemiştim. Eğer 90 gün kuralını hesaba katarsam kasımın ikinci yarısını her türlü beklemem gerekiyor.

Yine de CP'den AOS'a dönüş sürecinde ek gecikmeler yaşanıp yaşanmadığını anlayamadım.

Umarım @crazycells bu konuda ve AOS'ın "physical presence" şartını sağlayıp sağlamadığım hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir.

Evet, Agustos ortasini cok gecirmeden ABD'ye giris yapin. Master/doktora mi? F1 ile AOS surecinize devam edebilirsiniz, vize sureniz ne kadar?

CP veya AOS kararini gidisata gore vermelisiniz...

Sizin takip etmeniz gereken ilk karar, 3 Agustos USCIS karari... eger USCIS'e kongreden butce cikmazsa, iscileri izine gonderecekler; bu durumda Trump secimi kaybederse ve Ocak ayina kadar ne konsoloslukta ne de USCIS'te cok hizli bir ilerleme olmazsa bile yeni yonetimle Ocak ayindan sonra gocmenlik islemlerinin eski haline donmesini bekliyoruz... Bu durumda Ocak ayindan sonra konsoloslukta mulakata girmek hala AOS yapmaktan daha mantikli olabilir...

Sizin de gorebileceginiz gibi dusunulmesi gereken pek cok faktor var, ama Agustos ortasini gecirmeden ABD'ye giris yapin ve bir daha cikmayin ki, eger avantajli bir durum olursa AOS surecini baslatabilesiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ahmetcpaos bende merakla bekliyorum, eğer f1 vize türünde giriş yaptıktan hemen sonra Aosa çevrilebiliyorsa harika olur sizin için

Acaba sonradan F1 alıp, dil okulu icin oraya gidip AOS süreci başlatabilir miyiz ki?

Sizin amaciniza uygun degil maalesef, AOS surecini baslatmak icin alamazsiniz bu vizeleri. Sadece ogrenci olmak amaciyla alabilirsiniz...

Biliyorum, diyeceksiniz ki amacim dil okuluymus gibi davranacagim 🙂 ama o zaman da benim cevabim "konsoloslar aptal degil" olacak 🙂

Turistik vize icin böyle bir durum olduğunu biliyordum ama F1 icin de böyle hassas olduklarını bilmiyordum 🙂 Çok teşekkürler ☺

Butun vizeler icin durum boyle... Her vizenin bir verilis amaci var, bu amaclar ve uygulamalar yasalarla belirlenmis; eger sizin durumunuz bu amaca uygun degilse konsolos bunu anlayip vize vermeyecektir zaten.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana cevabın için teşekkürler. Henüz dönmedim Amerika'ya, Ağustos ortası döneceğim.

90 gün kuralını okumuştum ancak beni etkileyeceğini düşünmemiştim. Eğer 90 gün kuralını hesaba katarsam kasımın ikinci yarısını her türlü beklemem gerekiyor.

Yine de CP'den AOS'a dönüş sürecinde ek gecikmeler yaşanıp yaşanmadığını anlayamadım.

Umarım @crazycells bu konuda ve AOS'ın "physical presence" şartını sağlayıp sağlamadığım hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir.

Evet, Agustos ortasini cok gecirmeden ABD'ye giris yapin. Master/doktora mi? F1 ile AOS surecinize devam edebilirsiniz, vize sureniz ne kadar?

Sizin takip etmeniz gereken ilk karar, 3 Agustos USCIS karari... eger USCIS'e kongreden butce cikmazsa, iscileri izine gonderecekler; bu durumda Trump secimi kaybederse ve Ocak ayina kadar ne konsoloslukta ne de USCIS'te cok hizli bir ilerleme olmazsa bile yeni yonetimle Ocak ayindan sonra gocmenlik islemlerinin eski haline donmesini bekliyoruz... Bu durumda Ocak ayindan sonra konsoloslukta mulakata girmek hala AOS yapmaktan daha mantikli olabilir...

Sizin de gorebileceginiz gibi dusunulmesi gereken pek cok faktor var, ama Agustos ortasini gecirmeden ABD'ye giris yapin ve bir daha cikmayin ki, eger avantajli bir durum olursa AOS surecini baslatabilesiniz...

Cevap için çok teşekkürler. Evet MS. Vizemde 4, I-20'imde 2 senem var.

3 Ağustos kararında bütçe çıkarsa sanırım AOS için bir artı olacak, değil mi?

Pek çok şeyin gidişata göre belli olacak anladığım kadarıyla. Peki şu anda DS-260ımı CP için gönderip öyle beklememi mi tavsiye edersiniz yoksa DS-260ı hiç göndermeden mi?

Teşekkürler.

• Merhabalar,

Öncelikle başta forum kurucuları olmak üzere, birbirine yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Bizim case number 35000 civarı, dolayısıyla sonlardayiz. Yine de olur da KCC önümüzdeki aylarda evrak talebinde bulunursa diye bir şey sormak istiyorum. 1 yıldan uzun bir süredir Almanyadayiz, ancak korona nedeniyle Almanya'ya donemedik, ikametgah hala Almanya. Almanya'dan da adli sicil kaydı almamız gerekiyor. Ancak uzaktan işleri halletmek çok uzun sürüyor, Almanya'ya dönünce alırız diye dusunduk.
    KCC biz Almanya'ya henüz donmeden evrak talebinde bulunursa, (Almanyadan alınması gereken adli sicil kayıt hariç) edevletten alınacak diğer dokumanlari göndersem, mülakat tarihi olursa da o zaman yanımıza Almanya'dan adli sicil kaydını alıp gitsek sorun olur mu? Amacım zaman kaybetmemek adına hangi yöntemi izlemek uygun olur onu anlamak.

• e-devletten bugün belge alırken farkettim, 2011 yılında bir tescil işlemi için ikâmetgah değişimi yapmıştım. Sadece evraklar için yapılmış bir değişiklikti. Daha sonra sistem otomatik olarak o adreste olan kayıdımı attı. Bende asıl ikamet yerinin kaydını yaptırmıştım. Tarihçeli yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulamada bu detay çıkıyor. DS-260'ı doldururken, çok önemli bir detay olmadığı için aklıma gelmedi. 16 yaşından sonra 2. bir adreste yaşadınız mı? sorusuna verdiğim Hayır cevabını değiştirmem gerekli mi ? Yoksa mevcuttaki gibi Hayır olarak mı kalmalı?

• @Ahsen-Keser sorun olmaz bu şekilde Almanya polis kaydınız olmadanda evraklarınızı gönderebilir ve evrak onayı alabilirsiniz, ihtimallerin bazılarını sizin case numaranıza özel olmadan sıralayayım

1)Şu anda evrak talep e-maili aldınız ve yurtdışı polis kaydı temin etmeniz 2 haftadan uzun sürecekse

O zaman yurtdışı polis kaydı olmadan evraklar gönderilir

• Yurtdışı polis kaydı temin edildiğinde halen evrak onayı alınmamışsa, tüm evrakların e-devletten güncelleri temin edilip, e-mail içerisine yurtdışı polis kaydı eklenerek toplu olarak tekrar gönderilir

• Yurtdışı polis kaydı temin edilemeden evraklara onay alınmışsa, yurtdışı polis kaydı temin edildiğinde sadece bu evrak kcc ye gönderilir

2)Evraklarınızı yurtdışı polis kaydı olmadan gönderdiniz ve temin etme süreniz çok uzadı ve mülakat tarihi aldınız ve dosyanız ilgili konsolosluğa transfer ediliyor bu aşamada polis kaydını Kcc ye göndermenize gerek yok, mülakatta yurtdışı polis kaydınızın orjinali ve fotokopisini götürmeniz yeterli olacaktır

• merhabalar kardesimi burda dil okuluna kaydettirdim acaba konsolosluklar acik mi dil kursu biz herhafta ogrenci aliyoruz diye soyledi bende tam bilemiyorum sayet konsolosluklar kapali ise dil kursunu iptal ettirebiliyormuyuz yardimci olabilirmisiniz

• @abdullah1453 Ankara konsolosluğu şu an rutin vize işlemleri için halen kapalı, sorunuzu isterseniz aşağıdaki başlık altında sorun isterseniz ⬇

(F/M) Öğrenci Vizeleri https://yesilkartforum.com/forum/post/141

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@wyomingist evet bu şekilde mülakata girebilirsiniz

Not:Mülakata gireceğiniz tarihte, pasaportunuzun bitiş süresine halen 8 ay kalıyorsa pasaportunuzu yenilemenize gerek yok

Tesekkür ederim @Muhtaradana

Anladığım vize mülakatı sırasında 8 aydan daha az bir süre kalmışsa ( benim pasaport için mayıs 2021 ve sonrası ) yeni bir pasaport çıkarıp bu şekilde mülakata girmem gerekiyor, doğru mu anladım ?
    Tabii eski pasaportarı da götürmek kaydıyla

• Merhaba arkadaslar,

Oncelikle zaman ayirip degerli bilgilerini paylasan herkese cok tesekkurler. Bu sene yillar sonra hem esim hem kendi adima basvurduktan sonra esimin kaydiyla greencard cekilisini kazandik. Soracagim soru ile ilgili forumu taradim fakat yanit bulamadim.

Sira numaramiz 23.000 ve 3.5 senedir Dubai'de ikamet ediyoruz, vize gorusmemiz burda ABD Baskonsoloslugunda olacak. Burada olmamiz sebebiyle yine de siramizin bulletin'de aciklanacagi tarihte mi gorusmemiz olur yoksa daha once mi olur? Onceden ayni durumda olan ya da fikri olan varsa paylasirsa cok sevinirim.

Herkese selamlar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Cevap için çok teşekkürler. Evet MS. Vizemde 4, I-20'imde 2 senem var.

3 Ağustos kararında bütçe çıkarsa sanırım AOS için bir artı olacak, değil mi?

Pek çok şeyin gidişata göre belli olacak anladığım kadarıyla. Peki şu anda DS-260ımı CP için gönderip öyle beklememi mi tavsiye edersiniz yoksa DS-260ı hiç göndermeden mi?

Teşekkürler.

Formu doldurun ama gondermek icin ABD'ye girmeyi bekleyin isterseniz.

Numaraniz CP icin cok iyi, o nedenle bence DS-260 formunu CP icin doldurun, eger mulakat verilirse Turkiye'ye gelip vizeyi alip ABD'ye gocmen vize ile giris yaparsiniz, kisa surede islemler bitmis olur...

Evet, butce cikarsa USCIS isci cikarmayacak dolayisiyla calismaya devam edecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahsen-Keser, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

Öncelikle başta forum kurucuları olmak üzere, birbirine yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Bizim case number 35000 civarı, dolayısıyla sonlardayiz. Yine de olur da KCC önümüzdeki aylarda evrak talebinde bulunursa diye bir şey sormak istiyorum. 1 yıldan uzun bir süredir Almanyadayiz, ancak korona nedeniyle Almanya'ya donemedik, ikametgah hala Almanya. Almanya'dan da adli sicil kaydı almamız gerekiyor. Ancak uzaktan işleri halletmek çok uzun sürüyor, Almanya'ya dönünce alırız diye dusunduk.
    KCC biz Almanya'ya henüz donmeden evrak talebinde bulunursa, (Almanyadan alınması gereken adli sicil kayıt hariç) edevletten alınacak diğer dokumanlari göndersem, mülakat tarihi olursa da o zaman yanımıza Almanya'dan adli sicil kaydını alıp gitsek sorun olur mu? Amacım zaman kaybetmemek adına hangi yöntemi izlemek uygun olur onu anlamak.

Dediginiz sekilde gonderin, eger KCC size 'eksik belge var' emaili gonderirse, belgenin olmadigini yakalamis demektir, o durumda bir mulakat tarihi alabilmek icin belgeyi once KCC'ye gondermeniz gerekecek demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

e-devletten bugün belge alırken farkettim, 2011 yılında bir tescil işlemi için ikâmetgah değişimi yapmıştım. Sadece evraklar için yapılmış bir değişiklikti. Daha sonra sistem otomatik olarak o adreste olan kayıdımı attı. Bende asıl ikamet yerinin kaydını yaptırmıştım. Tarihçeli yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulamada bu detay çıkıyor. DS-260'ı doldururken, çok önemli bir detay olmadığı için aklıma gelmedi. 16 yaşından sonra 2. bir adreste yaşadınız mı? sorusuna verdiğim Hayır cevabını değiştirmem gerekli mi ? Yoksa mevcuttaki gibi Hayır olarak mı kalmalı?

gercek bilgiler neyse ona gore doldurmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar,

Oncelikle zaman ayirip degerli bilgilerini paylasan herkese cok tesekkurler. Bu sene yillar sonra hem esim hem kendi adima basvurduktan sonra esimin kaydiyla greencard cekilisini kazandik. Soracagim soru ile ilgili forumu taradim fakat yanit bulamadim.

Sira numaramiz 23.000 ve 3.5 senedir Dubai'de ikamet ediyoruz, vize gorusmemiz burda ABD Baskonsoloslugunda olacak. Burada olmamiz sebebiyle yine de siramizin bulletin'de aciklanacagi tarihte mi gorusmemiz olur yoksa daha once mi olur? Onceden ayni durumda olan ya da fikri olan varsa paylasirsa cok sevinirim.

Herkese selamlar!

Neden daha once gireceginizi dusunuyorsunuz? Tam anlayamadim... Bu sistem herkesi ilgilendiren genel bir sistem, ulkeden ulkeye sistem degismiyor. Vize bulteninde numaraniz aktif olmadan mulakat tarihi almaniz mumkun degil maalesef.

• @crazycells yanit icin cok tesekkurler, buradan (orta dogu) basvuru olmadigi icin farkli bir durum olabilecegini dusundum. zaman ayirip yanitladiginiz icin tekrar tesekkurler

• Merhaba,
    Avrupada'ki ülkelerin mülakat yerlerini nasıl öğrenebilirim? Foruma baktım ama bulamadım. Yani Türkiye'de Ankara'da yapılıyor ama diğer ülkelerde nerelerde yapıldığına dair bir bilgiye nasıl ulaşabilirim. Teşekkürler şimdiden.

• merhaba, hem green card cekilisini kazandiniz sayfasinda POST:'un yaninda hem de ds260'i doldururken interview location da yaziyordu.

• @sarslan Teşekkür ederim ama sorum bu değil 🙂 Örnek veriyorum bir Alman vatandaşı green card kazandı ve Almanya'da hangi şehirde/şehirlerde vize mülakatı yapılacak. Bunu öğrenmek istiyorum. Türkiye için bir tek Ankara zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@sarslan Teşekkür ederim ama sorum bu değil 🙂 Örnek veriyorum bir Alman vatandaşı green card kazandı ve Almanya'da hangi şehirde/şehirlerde vize mülakatı yapılacak. Bunu öğrenmek istiyorum. Türkiye için bir tek Ankara zaten.

Su cizelgede gocmen vize veren konsolosluklari bulabilirsiniz:

• @newyorker merhaba şöyle yapabilirsiniz

1. ilk önce Google us.embassy germany yazıp ilk çıkan şehrin konsolosluk sitesine girersiniz
        b)Burdan visas, sonrasında Immigrants Visa sayfasına gittiğinizde, Almanya'da göçmen vize mülakatlarının Frankfurt konsolosluğunda yapıldığına dair açıklamayı görebilirsiniz
      1. Buradaki listeyide kontrol ettim, listedeki kontrol ettiğim konsolosluklar göçmen vizeleri veriyor ⬇
      1. Son olarak tüm liste aşağıdaki bağlantı linkinde var, burdanda yararlanabilirsiniz ⬇

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

161

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |