Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selamlar. Bu sene green Card ı kazanamadım maalesef. Ekim de tekrar başvuracağım ama tabiki şans düşük. Bilgisayar mühendisiyim Amerika da bir şirketle anlaşıp H1-B vizesine başvurmak istiyorum. Sorum şu Ekim 2022 de green Card a başvurup daha sonra H1-B vizesine başvurabilir miyim? Yanlış bilmiyorsam H1-B çekilişleri Nisan ayında oluyormuş. Green Card da Mayıs ayında açıklanıyor. H1-B yi kazanınca yanlış bilmiyorsam Ekim ayında ülkeye giriş yapabiliyormuşuz. Bu senelik H1-B çekilişini kaçırdık sanırım( Yada H1-b için şansımız var mı hala başvurmak için bilen varsa aydınlatabilirse çok iyi olur). Şimdi varsayalım ki önümüzdeki sene ikisinide kazandım ama direk green Card ile gitmek varken H1-B ile gitmek çok mantıklı bir seçenek gibi durmuyor. Ama green Card alamama ihtimaline karşı H1-B yi de kaybetmek istemiyorum. İkisine birlikte başvurabilir miyim?

• H1-B Vizesine siz degil sirket basvuruyor. Basvuru icin Nisan ayinda dosyanizin teslim edilmesi gerekiyor ki gerekli bu dosyayi hazirlamaya Kasim gibi basliyorlar. Green card cekilisi en temiz ve en kisa, en ucuz yontem. H1-B icin once ABD de bir firma ile anlasmaniz gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |