Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    17 yaşından itibaren ikametgah bilgilerinin bir kısmına e- devletten ulaşabiliyorum ama daha eski tarihli bilgilere ulaşamıyorum. Daha eski tarihli ikametgah bilgilerini nasıl bulabilirim?
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@1981cenk birazda işin formalitesi o siz hatırladığınız kadarını yazın yeterli olur

• @waterman
    Bununla ilgili belge istenir mi?

• ⭐⭐⭐

@1981cenk hayır

• Çok teşekkür ederim.

• Merhaba DS 260 ta merak ettiğim bir konuyu sormak isterim. 18 yaş altı 3 çocuktan ikisi Amerikan biri Türk vatandaşı. Amerikan olanları bu formda yazılmıyor değil mi? DS 160 ta da yazılmasına gerek olmadığını Resmi sitelerinde sorular kısmında okumuştum. Ve doldurmamıştım. Bir de sağlık kontrolü ve mülakata gidiyorlar mı?

Bu arada Amerikan vatandaşı olanların pasaportlarının süresi doldu. Hangi aşama öncesine kadar yenilenmesi gerekir?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenerelm ABD vatandaşı cocuklar, anne - babanın DS260 formunda belirtilmesi gerek. ama onlar için ayrı bir DS260 formu doldurmamalısınız. sağlık kontrolü ve mülakata da gitmelerine gerek yok ayrıca, vize almayacakları için.

sehayattan önce de pasaportlarının yenilenmesi gerekmekte, bunu siz ayarlamalısınız seyahat tarihinize göre.

• ⭐⭐

Ds submit tarihine göre alınırsa sonradan açtırırsak DV şansı gidiyor mu

• pasaportumun geçerliliği eylülde bitiyor ds260 formunu doldurma şansım olursa bununla mı doldurmalıyım yoksa other travel documents deyip belge istendiğinde yeni pasaport mu kullansam daha sağlıklı olur

• ⭐⭐⭐

@celica mülakat aldıktan sonra açtırırsanız sorun olmaz ama mülakat almadan dosyanızı açtırmanız önerilmez

• ⭐⭐⭐

@dilarah elinizdeki pasaport ile doldurabilirsiniz sonra yeni pasaport çıkartırsınız ve mülakata eski ve yeni iki pasaportunuzuda götürürsünüz

• agustos ayinda bedelli askerlige gidicem, cikma durumunda ds260 formunda askerlikle ilgili herhangi bir soru veya dikkat etmem gereken bir sey varmi

• ⭐⭐⭐

@meeka kazanmanız durumunda askerliğinizi heniz yapmamış olacağınız için ona göre form dolduracaksınız. Askerliğinizi yaptınız mı sorusuna hayır diyecekiniz mesela

• Merhabalar
    Ds260 formunu doldururken halihazırda bir pasaportumuz olması gerekiyor mu yoksa pasaportu daha sonra mı çıkartalım. Greecard başvuruyu yaptık ama henüz bir pasaportumuz yok. Pasaportu ne zaman çıkartalım bilgisi olan varsa cevap yazarsa çok mutlu olacağım. Teşekkür ederim☺

• Green Card başvurusunu yaparken 21 yaşından büyük çocuklarımızı kaydetmemiştik, Ds-260 formunu doldururken yine aynı şekilde 21 yaş üstü çocuklar forma yazılmayacak mı?

• ⭐⭐⭐

@alplion formu doldururken pasaportunuz yoksa other travel documents seçeneğini seçerek doldurabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-kerim-mutlu bu başvuru kılavuzun 14. maddesinde yazdığı gibi evet yazılmayacak. Çünkü ds 260 amerikaya gidecek kişiler yani mülakata gelecek kişiler için dolduruluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meeka ds260 doldurduğun an itibari ile askerlik statün - gidiş geliş tarihin belli olduysa evet dersin. Bilgileri yazarsın.

• @ayvalik10 Teşekkürler

• Arkadaşlar askerliğimi henüz yapmadım.Tecilimde sona erdi acaba ds260 formunu doldururken yoklama kaçağı olursak bir sıkıntı çıkarır mı ve buna istinaden vize konusunda problem yaşar mıyım acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |