Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben yatırım tasviyesi yapmıyorum tepki gösterenler beni ilgilendirmez :)) Felaket tellallığını da hiç sevmem. Doların yüksek olmasının hiç kimseye bir yararı yok. Şu dönemde düşeceğini düşünüyorum. Bence yükselecek değil düşecek diyen haklı çıksın ki iyi günler görelim en azından 🙂
    Not: Yatırım tavsiyesi değildir :))))

• Yasaklı

@Hopes1
    Böyle diyince acaba ben yatırım tavsiyesi mi verdim insanlara farkında olmadan diye merak ettim. Geriye dönük yazıklarımı okuyacağım şimdi oturup. 🥲

• @Ping-PONG 1 Ben sana hiç bir hakaret içeren yazı yazmadım.2 Tavsiye ediyorum 3.Öngörü değil senin yaptığın tamamen yatırımcı psikoloji sen bu söylemlerini neredeyse 1 yıldır devam ediyorsun.1 yılda döviz kurunun ne kadar düşüp çıktığını biliyorum hangi açıklamalarla çıktığınıda biliyorum ben neredeyse 20 yıldır bu piyasanın içerisindeyim seans odalarında miyon dolar kazanan kaybedenleri vadeli işlemlerde pozisyon açıp hesabı patlayanları gözlerimle gördüm duyduklarımı hiç anlatmıyorum lakin senin gibisini ilk defa gördüm helal olsun.

• Yasaklı

@Bahadır-Kükrer
    Peki, sizin söylediğiniz gibi olsun.
    Sadece söylemek istediğim bir şey var. Eğer yanlış anlamazsanız. Karşı tarafın verdiği cevapların tek bir tanesinden bile tatmin olmamak, sürekli farklı örnekler vermek veya alternatifleştirmek ama karşı tarafın söylediklerinin tek bir kelimesine bile olumlu bir cevap veya kabul olmadan ilerletilen tartışma/sohbet bir tarafın ya mantıklı düşünemediğini yada koşulsuz saldırgan olduğunu gösterir.
    20 senelik finansçı olarak insan psikolojisi konusunda azda olsa bir bilginiz olması gerektiğini düşünüyorum.
    Siz bence bunu bir değerlendirin.
    Size tatmin edici bir cevap verdiğimi ama sizin bunu dallanıp budaklandırdığınızı düşünüyorum.
    Bu konu da ben de hatalı olabilirim ve özeleştiri yapıyorum. Geriye dönüp yorumlarımı okuyup değerlendireceğim. Sizinde bahsettiğim konuda bir özeleştiri yapmanızı tavsiye ederim.

• Bak şimdi 🙂 20 aralık saat 12:11 şunu yazıyorsun.Dolar 17 tl 30 TL Geçmemesi için hiç bir engel kalmadı.Sonumuz hayırlı olsun.Bu yazıyı yazdıktan 5 saat sonra hangi öngörüyle satış yapıp hemde piyasa kapalıyken makas aralığı dolar 18,2 olduğunda bankaların doları alım fiyatı 16,8 di sen 2 saat sonra açıklama olacağını bilip veya tahmin edip doların düşeceğini böngördün ? Bak kardeşim saat 22,3 bir diğer yazın var ama seninle uğraşamam aşşalık kompleksini buralarda yapma tamam aşalık insan demiyorum sana bak hakaret etmiyorum canım kardeşim ama boşver sen git kendi işini yap tamam tavsiyem ben daha çok şeyler yazar söylerim lakin uğraşmim şimdi.

• Yasaklı

@Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bak şimdi 🙂 20 aralık saat 12:11 şunu yazıyorsun.Dolar 17 tl 30 TL Geçmemesi için hiç bir engel kalmadı.Sonumuz hayırlı olsun.Bu yazıyı yazdıktan 5 saat sonra hangi öngörüyle satış yapıp hemde piyasa kapalıyken makas aralığı dolar 18,2 olduğunda bankaların doları alım fiyatı 16,8 di sen 2 saat sonra açıklama olacağını bilip veya tahmin edip doların düşeceğini böngördün ? Bak kardeşim saat 22,3 bir diğer yazın var ama seninle uğraşamam aşşalık kompleksini buralarda yapma tamam aşalık insan demiyorum sana bak hakaret etmiyorum canım kardeşim ama boşver sen git kendi işini yap tamam tavsiyem ben daha çok şeyler yazar söylerim lakin uğraşmim şimdi.

Coin borsasında aynı saatlerde dolar/tl makasından haberiniz var mı? Coin borsasında dolar 10 lira satış rakamı iken tl/usdt 10.75 civarlarındadır. Benim coin borsasındaki bütün yatırımlarımda -10% limit satışı emri bulunur. Düzenli olarak yükseldikçe güncellerim. Benim bir hamle yapmama gerek yok. Kendisi otomatik olarak satar.
    Yine mantıklı bir cevap verdiğimi düşünüyorum. Ama siz bunu yine kabul etmeyeceksiniz.

Bu yorumunuzdan da ne kadar saldırgan olduğunuzu anlamış olduk. 😂

• @Ping-PONG Sen kralsın canım kardeşim. stoploss ne olduğunu az çok bilirim lakin bu anlattıklarını viop piyasalarından anlamayan kişilere anlat. Ama Şener şen bir filimi var çocuklara almanyada nasıl aslan avına çıkıyor ve çakıyla aslanı nasıl öldürdüğünü anlatıyor hani diyorya aslanın boyu 10 mt sonra diyor ya 5 mt sonra aslan kadar aslan o filim karakterindeki ismi Ziya hani halk arasında derler ya Atma ziya öyle dinliyorum seni.Bak benim ismim soyismim açık öyle çakma isimlerle ortada dolanmıyorum lakin bu öngörülerinle harcanıyorsun çok zeki ve çok öngörülü birisisin yazım hatalarımdan özür dilerim sana hakaret etmedim eğer öyle anladıysan şimdiden özür dilerim.

• Yasaklı

Dolar 18.2 iken coin borsasında tl/usdt 19 lira veya üzeri olduğundan emin olabilirsiniz bu arada. Hatta coin borsasında tl/dolar 15 iken dolar/tl nin 12.50 olduğunu gördü bu gözler. Tl den dolar a dolar dan tl ye geçişlerin(coin borsasındaki) hangi dönemlerde ne yoğunlukta olduğunu biliyor musunuz?

Kendi tarafınızdan bakarak boş boş konuşuyorsunuz. Coin piyasasında alım satım yapan birilerine sorun size normal borsadaki tl/usd ile coin borsasındaki try/usdt arasındaki makas farklarını ve nasıl işlediğini anlatsın.

Size cevap vermeye devam etmeyeceğim çünkü üslubunuz belli oldu. Gidin kendi borsanızda oynayın lütfen.

352558DA-D1F7-47F0-9775-1B31B3BBEB96.jpeg

Bu da şırada dursun.

• @Ping-PONG Bak canım kardeşim senin dediğin gibi o iş olsaydı dolar6 tl görürdü 20 aralık gecesi yabancıya dahi tl swapları kapattı bırak coin piyasasını ben coin de olmasamda bu açıklama sonrası yurt dışı viop ta dahi pozisyon hesapları patladı vadeli kontrat hesapları patladı işlem yaptırmadı piyasa şuan 2022'DE EKONOMİ NE OLACAK? | KONUK: MURAT MURATOĞLU özlem gürsesin programında konuşuyor istersen dinle benim söylediğimin aksini söylüyormu sen hala ısrar ediyorsun .YAPMA

• Yasaklı

@Bahadır-Kükrer
    Senin anlamadığın şey şu. Coin piyasasonda alış satış diye bir makas aralığı yok. Nereden alırsan oradan satarsın değişim olmadığı sürece.
    Şu an yapı kredi de dolar/tl alış 10 lira satış 11.65
    Ama coin piyasasında alışta satışta aynı rakam.
    Olaylara sadece kendi bilgin dahilinde bakıyorsun ve yorumluyorsun. Bunu yaparken de en iyiyi sen biliyorsun sanarak yalancı/ziya aşağılık kompleksli bilmem ne diye yargılıyorsun.
    Resim koydum oraya bir bak istersen.

• Yasaklı

Coin borsasında alım satım yapan ve bu makas ın olmadığını bilen biri asıl kimin kabullenmekte zorluk çektiğini çok iyi anlayacaktır tartışmamıxı okurken. 🙃

Son dakikaya kadar bildiğini düşündüğüm için söylemek istemedim ama bilmediğin için eksik bilginle yargıladığını anladığım için yazdım. Yine de savunuyorsun. 🙃 bu arada coin piyasasında borsalar kapanmaz. Öyle bir tabir yok. 😂
    Haftalık kapanış karşısında beklentiler vardır sadece.

• @Ping-PONG Sen hala nereye çıktığına bakıyorsun bak canım kardeşim viopta da aynı işlem var bak kendinle çelişiyorsun piyasada tl yoktu o açıklama sonrası yani bakan nebati bile ne söyledi olan küçük yatırımcıya oldu dedi yani hafta içi cumhur başkanı kamu bankalarıyla görüşüp bu yapılacak olayı anlattı sen kurummusun ? Stoploss olan milyon yatıranların bile elinde patladı

• @Ping-PONG Sen harcanıyorsun.

• Yasaklı

@Ping-PONG Sen hala nereye çıktığına bakıyorsun bak canım kardeşim viopta da aynı işlem var bak kendinle çelişiyorsun piyasada tl yoktu o açıklama sonrası yani bakan nebati bile ne söyledi olan küçük yatırımcıya oldu dedi yani hafta içi cumhur başkanı kamu bankalarıyla görüşüp bu yapılacak olayı anlattı sen kurummusun ? Stoploss olan milyon yatıranların bile elinde patladı

Hocam hala anlamıyorsun. Bak coin borsasında işlem yapan birine danış diyorum sana tartışmadan önce. Çünkü belliki benim söylediklerimi kabul etmeyeceksin. 🙃
    Coin borsası reel borsalardaki kapanışı vesaire dinlemez. Bir alım satım rakamı vardır ki bu da eşittir makas yoktur. İstediğin zaman işlem yaparsın. Stop loss da 100% çalışır. 😂

• @Ping-PONG diyorum ya kralsın

• Yasaklı

@Ping-PONG diyorum ya kralsın

Siz borsa bilginizle beni yargılıyorsunuz ve dediğim gibi kabulde ettim. Düşünceniz yanlış değil.
    Ben sadece sizin açıklamamı anlamak istememenizde ki önyargıyı anlamıyorum.

Söylediğiniz her şey borsa bilginizle beni ziya çıkarır. En basiti kapanan borsada işlem yapmış olmam bile.

Ama ben 1 yıldır burada coin borsasında işlem yaptığımı söylüyorum. Siz bunu atlamışsınız. Benim için kapanan bir borsa veya makas aralığı yok.

Ben sizin haklı yanınızı kabul ediyorum çünkü bunun böyle olduğunu bilemdiğinizi fark ettim. Ama siz hala tek taraflı yorumluyorsunuz. Bilmediğiniz tarafını kabul etmiyorsunuz açıklamama rağmen ben buna bir anlam veremiyorum. Bu da ben de saldırgan olduğunuz hissi uyandırıyor. Ki hep beni yükseltmek için cümleler kuruyorsunuz ama sandığınızın aksine çocuk değilim.

Tamam sensin kralsın, ziya gelan dediniz diye uslubumu bozmam. Merak etmeyin 🙃

• @Ping-PONG Yoruldum anlatmak istedim karşımdaki taraf anlamıyor senin coin brend petrol ons altın ons gümüş vs bu piysaların 24 saat olduğunu anlatamadım kotratlı işlem diyorum karşımdaki kişi 24 saat diyor hala bu işlemlerde 24 saat oluyor diyorum ama coinler 24 saat diyor kardeşim swaplar 16 dakika kapandı diyorum ama coin diyor swaplar kapanınca değil coin tl anca kendi cebinde bulursun diyorum ama coin piyasası diyor yabancı tl bulsa kendiside satacaktı diyorum makas aralığı var diyorum coin diyor şimdi 20 aralık gecesi öncesi sattım diyor sonra gece sattım diyor bari 16 dakika tüm işlemlerin kapandığının belgesini atayımda belki birşeyler anlarsın.Ama coin deme https://www.yenicaggazetesi.com.tr/chpli-deniz-yavuzyilmazdan-dolarin-cakildigi-geceyle-ilgili-flas-iddia-operasyon-cekildi--495340h.htm

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Bahadır-Kükrer
    Hocam,
    Eğer yorumlarıma bakarsanız ben daha yükselmeden 1 hafta 10 gün önce 17 sınırını aşacağını yazdım burada. Bundan emin olduğum için de mevcut yatırımıma ek olarak kredi çekip ekleme yaptım.

> Açıklama yapılacağı günde çıkarsa kar edememiş ama bir planları varsa inerse zarar etmemiş olacağım için satmaya karar verdim toplantıdan önce. Olasılıklara oynadım yani anlayacağınız.

Bütün yatırımımı da coin borsalarında tuttuğum için tek hareketle tl/dolar arası change yapabiliyorum.

Bunun için merkez bankasına başkan yapmalarına gerek yok kimseyi. Öngörü ve olasılık.

Saldıracak birileri aramanızın sebebi ne olaki acaba anlam veremedim ama size yakıştıramadım.

Aşağılık kompleksinin en belirgin sebeplerinden biri duayeni olduğunuzu düşündüğünüz bir konu hakkında insanlar yorum yaptığında en çok siz hep siz biliyorsunuz zannedip çirkinleşmektir.
    Bence daha az saldırgan olmayı deneyin.

Bunun neyini anlamadımız acaba sayın @Bahadır-Kükrer neyse tamam. Ben anladım anlamam gerekeni. Size iyi günler dilerim. 🙃

• Yasaklı

Bu size yaptığım ilk yorum.
    Nedense dönüp dolaşıp aynı yere gelmişsiniz. Sadece haksız çıkarmaya çalışıyorsunuz.
    Ben bundan sonraki süreçte bir daha görüş veya yorum paylaşmayacağım. Lütfen, bu konuyu burada bitirelim. Gerçekten çok yoruldum. 🙃

• @Ping-PONG bak canım kardeşim o gece 3,65 tl bulamadılar anladın mı ? 1 doları 3,65 krş sattılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |