Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.
DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

2 kere F1 vizesi almak hakkında;  • Arkadaşlar selamlar öncelikle üniversite okumak için 2012 de 5 yıllık F1 vizesi aldım. özel sebeplerden dolayı gidemedim. Sonra 2016 da dil okulu için tekrar F1 vizesi aldım. 5.5 ay kaldım. Okulun programı bittikten sonra bildiğiniz üzere 60 gün tatil veriliyor, bende bu süre zarfında gezmek istediğim eyaletleri gezdim. Başka bi eyalette dil okuluna kayıt yaptırmak istediğim de geç kaldığımın farkına vardım. Hemen bitirdiğim dil okulu ile irtibata geçtim. Onlarda 60 gün bitiminde okula yazılmış olmam gerektiğini söyleyip hemen çıkış yapman lazım dediler. 2-3 gün geçmişti ve bu süre içinde vize statüm düşüyor ne yazık ki farkettiğim an hemen çıkış yaptım ülkeden bir daha gelmelerim de sıkıntı olmaması için, unuttum çünkü tarihe bakmamıştım. Sormak istediğim soru şimdi Turist vizesine başvurmak istiyorum bu 2-3 gün geç çıkmam bana sorun yaratır mı? 2 tane F1 vizesinden sonra turist vizesi almakta sıkıntı yaşarmıyım yoksa F1 mi almam gerekli gene.


  • ⭐⭐⭐⭐⭐

    @furk4n Buyuk ihtimal bir problem yasamazsiniz. Zaten 3 yil ban almak icin 180 gunden fazla out-of-status kalmak gerekiyor, o nedenle sizin birkac gunluk surec cok dikkate alinmayacaktir. Fakat siz yine de DS-160 formuna bu bilgiyi eklediginize emin olun, birkac gun icin sorun etmezler; hatta bu konuda samimi olmaniz daha cok yarariniza olur diye dusunuyorum. Bol sanslar!


Log in to reply
 

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50
Online

9.1k
Users

2.5k
Topics

149.9k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB