Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Facebook Grubunda Paylaşmıştım Burada Paylaşmamda Sayın Ali Cihan Tarafından Rica Edildi.

Green Card Çıkarsa Ne İş Yaparım Diye Düşünen Arkadaşlar Şirketimde Çalışabilir

Phipeldia
    Ocean City
    Miami
    Dallas Lokasyonlarında Restoran Ve Benzinlik İstasyonlarında Size Yardımcı Olurum.

• inşallah çıkar size ulaşırız

• ⭐⭐ Yasaklı

eyvallah baskan isminiz gibi kingsin cok dusuncelisiniz ve naziksiniz. Lube guy ve pompacı olabılırım Xd

• Çok güzel bir düşünce. Eğer kazanırsam mutlaka aklımda olacak bura

• Benim anlamadığım bir şey var sizde bir incelermisiniz arkadaşlar, bu arkadaşın mesajlarını..

Mesajları şu şekilde....

18 yaşımda başvurmadım. 19 da ilk başvurumda çıkacak. Umarım...

Çekiliş nezaman kaç gün kaldı..

Askerlilte rütbe kaç senede bir atlıyor gibi....

İlginç sorular sormuş. Yaşı 19.ve oda bizler gibi.. Green card ı yok... Başvuru yaptığına göre herhangi bir yatırımcı vizesi ile de gitmemiş. Gidememiş.

Şimdi nasıl oluyorsa bu arkadaşın bir sürü yerde işyerleri var... Ve iş olanağı sunuyor insanlara?

Bir tezat çelişki yokmu acaba?

Ben yanlış anladıysam zaten mesajı silerim. Özür de dilerim.
    @crazycells sizin adınızı kullandığı için sizede sormak istedim.

• @topraxxx O kadar inandırıcılıktan uzak bir ilan ki benim de dikkatimi çekti, dolandırıcıdır diyip geçtim. Bu nedenle ben sizin kadar nazik yazamayacağım. @crazycells uyanıktır buna nasıl izin verdi anlamadım. (O bile inanmış referans olmuş, ilanın ciddiyetini araştırmadan foruma taşınmasını istemiş.) Burada da görünce dayanamayıp yazdım.
    ABD'de iş bulma vaadiyle para isteyen şahıslar var. 500 $ karşılığında götürüp işveren görünümündeki birisiyle konuşturuyor, adam bu kişiyi beğenmedim bana yaramaz diyip reddediyor, bu da ben görevimi yaptım işverenle görüştürdüm ama seni beğenmedi ben paramı alırım diyor.
    Bu ilan bana bunları anımsattı. Zamanın Sülün Osmanları (Bkz. google.com) için çok yağlı kapı GC lılar. Gurbet ellerde, yol bilmez, dil bilmez, cebinde dolarları da var. Tam bunlara göre...
    UYANIK OLMAK GEREK !

• Arkadaş belki başkasının açtığı ilanı paylaşmış olabilir pozitif bir bakış açısıyla. Eğer öyleyse bunu belirtmeli. Yoksa dediğiniz gibi ileti geçmişine bakıldığında sıkıntılı bir durum olduğu ortada. Sayın @crazycells'den olayı aydınlatmasını rica ediyoruz ki bir yanlış anlaşılma olmasın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@topraxxx @Taurus @Bahadır17

ortada bir referanslik durumu yok tabii ki 🙂 once o kismi belirteyim.
    Anil Bey dun facebook'ta bir ilan paylasmisti, ben de daha cok kisiye rahat ulasmasi amaciyla forumda paylasmasini rica ettim, zaten facebook grubunda paylasilan butun is ilanlarina ayni uyariyi yapiyorum.

Dun sayin @KingTricky 'nin forumda kullandigi ismin Anil Bey olmadigini farkettim ama bir yakini ya da arkadasi adina foruma tasimis olabilir diye dusundum ve sorun etmedim. Nitekim, beraber calisiyorlarsa bu sekilde yapmalari da -en ideali olmasa da- cok buyuk bir sorun degil.

Sayin @KingTricky ya da Anil Bey "yardimci olacagini" belirtmis, dolayisiyla kendisi isveren degil ama isverenlere yonlendirecek diye dusunuyorum, en azindan bu ifade seklinden oyle anlasiliyor; zaten restoran ve benzin istasyonlari Turklerin de populer olarak calistigi yerlerden... Bu durumda sayin @KingTricky , bunu bir meslek olarak yapiyor ve is yerine yerlestirecegi patrondan komisyonunu aliyorsa bu yine cok buyuk bir problem degil, cunku boyle bir meslek de var. Recruiting company'ler de birebir ayni seyi yapiyor.

Buraya kadar yazilanlar problem ya da problemli degil ama bundan sonrakilerde sorun basliyor... Eger Anil Bey is arayan kisilerden para alip, sonra ben sadece yonlendiririm diyorsa bu tabii ki bir problem. Cunku bu durumun somuruldugu cok fazla ornek var.
    Daha da vahimi bana ulasan bazi bilgilere gore Anil Bey kendisine ulasan kisilere bir gruba bagis yapmasi karsiliginda is bulacagini soyluyormus. Eger bu bilgi dogruysa maalesef ilan ve duyuru sorunlu demektir.

Su an Anil Bey'in ve/veya sayin @KingTricky Bey'in bu duruma cevabini bekliyoruz.

• @crazycells kesinlikle referans olduğunuzu düşünmedim. Sizin adınızı zikrettiği için size sorma gereği duydum yanlış anlamayın lütfen. 👍🏻

• @crazycells Referans olmayacağınızdan eminiz ancak "Sayın Ali Cihan Tarafından Rica Edildi" cümlesi bir nevi referans verdiğiniz olarak algılanıyor. Onun da yazış şeklinden böyle algılanmasını istediğini düşünüyorum. Yarın bu kişilerden para talep ettiği zaman sizde zan altında kalırsınız, "ortak iş yapıyor" derler. Bu devirde kimse karşılıksız böyle bir işe girişmez. Talihli sayısı 5-10 kişi olsa hadi hayır için ben de böyle bir şey yaparım. Ama yarın umutlanan yüz kişi kapısına dayanacak (ki daha şimdiden 50 ye yakın kişi teşekkür ediyor.)
    Karşılıksız böyle bir iş yapılmaz. Kaç kişiye iş bulabileceğini ve ne karşılığında böyle bir işe giriştiğini açıkça belirtmeli.

Cahilliğimi bağışlayın. Bahsettiğiniz Recruiting Company'ler de yukarıda yazdığım gibi "ben görevimi yaptım seni işverenle görüştürdüm ama seni beğenmedi ben yine paramı alırım" diyor mu, yoksa iş garantisi vererek mi çalışıyorlar? Ama eminim işveren kılığında birisiyle iş görüşmesi yaptırmış gibi yapıp para tahsil etmiyorlardır. 🙂

Şu Phipeldia 'da ayrıca kafamı kurcalıyor. ABD'de yaşayıp böyle bir imkana sahip birisi "Phipeldia" yazar mı allahaşkına? 🙂

• Allah Allah bir iş var sanki bu işte ? 🕶

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus yok, ben onu para karsiligi bu isi yapma anlaminda soyledim. Bu tur isler yapiliyor, ediliyor. Benim istedigim %100 seffaf bir sekilde herseyin foruma aktarilmasi. Bugun bir cumle yazip, yarin oburgun baska bir seyle karsilasmasini istemiyorum hickimsenin. Durum bu sekildeyse insanlari yaniltiyor oluruz. Bu forumda insanlarin kandirilmasina ya da yanlis yonlendirilmesine izin veremeyiz.

Forumun amaci, insanlari bu tur konularda bilinclendirmek. Sonucta kimin ne is yapacagina, kimin hangi isi kabul edecegine insanlarin kendileri karar verecek.

• Burada @KingTricky 'ye o kadar cevap hakkı doğmasına rağmen cevap yoksa bana göre %100 kolpa bir ilan.

• @kingtricky phidelpia olan philadelphia mı?

• @crazycells 2020 Green Card talihlilerine is imkani içinde söyledi:

Anil Bey dun facebook'ta bir ilan paylasmisti, ben de daha cok kisiye rahat ulasmasi amaciyla forumda paylasmasini rica ettim, zaten facebook grubunda paylasilan butun is ilanlarina ayni uyariyi yapiyorum.

Dun sayin @KingTricky 'nin forumda kullandigi ismin Anil Bey olmadigini farkettim ama bir yakini ya da arkadasi adina foruma tasimis olabilir diye dusundum ve sorun etmedim. Nitekim, beraber calisiyorlarsa bu sekilde yapmalari da -en ideali olmasa da- cok buyuk bir sorun degil.

Sayin @KingTricky ya da Anil Bey "yardimci olacagini" belirtmis, dolayisiyla kendisi isveren degil ama isverenlere yonlendirecek diye dusunuyorum, en azindan bu ifade seklinden oyle anlasiliyor; zaten restoran ve benzin istasyonlari Turklerin de populer olarak calistigi yerlerden... Bu durumda sayin @KingTricky , bunu bir meslek olarak yapiyor ve is yerine yerlestirecegi patrondan komisyonunu aliyorsa bu yine cok buyuk bir problem degil, cunku boyle bir meslek de var. Recruiting company'ler de birebir ayni seyi yapiyor.

Buraya kadar yazilanlar problem ya da problemli degil ama bundan sonrakilerde sorun basliyor... Eger Anil Bey is arayan kisilerden para alip, sonra ben sadece yonlendiririm diyorsa bu tabii ki bir problem. Cunku bu durumun somuruldugu cok fazla ornek var.
    Daha da vahimi bana ulasan bazi bilgilere gore Anil Bey kendisine ulasan kisilere bir gruba bagis yapmasi karsiliginda is bulacagini soyluyormus. Eger bu bilgi dogruysa maalesef ilan ve duyuru sorunlu demektir.

Su an Anil Bey'in ve/veya sayin @KingTricky Bey'in bu duruma cevabini bekliyoruz.

@crazycells 2020 Green Card talihlilerine is imkani içinde söyledi:

ANIL BEY Benim Öz Abim Oluyor Kendisinin Forum Hesabı Yok .
    Adım Emrecan.

• Ben sonuc lara bakamadım daha site cökmüş

• Mülakatı da geçersek İnşallah görüşürüz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |