Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba dv 2020 çekilişine başvurumu yaptım ama aklima takılan bişey var ben almanya doğumluyum ama daha çok küçükken annem babam almanyadan kesin dönüş yapmışlar ve o gün bugündür turkiyedeyiz.. Yani annem babam Türk vatandaşı zamanında oraya çalışmaya gitmişler orda ben doğmuşum sonra kesin
    dönüş yapmışlar ve Türkiye ye gelmişler Başvurumu doğduğum ülke olan almanya dan yaptım. Acaba o bölümde HAYIR deyip turkiye yi mi seçmem gerekiyordu eski tip kimlikte almanyada doğduğum şehir yazıyordu yeni kimlikte yazmıyor bi sorun teşkil eder mi acaba... Bu arada forumda defalarca sorulan her soruya her seferinde ilk kez soruluyormus gibi cevap veren güzel yürekli insanlara teşekkür ederiz

• @al_ti74 aile toplum kağıdında doğduğunuz yer neresi görünüyor.birde anlamadığım olay neden iki farklı kimlikte ayrı yazıyor doğum yeriniz.anne ve babanız yada eşinizin doğduğu ülkekontejanından katılmak için sizin doğduğunuz ülkenin katılması uygun olmayan ülkelerden olması gerekiyor

• Yeni tip kimlik kartlarında doğum yeri yazmıyor onu demek istedim.. şimdi benim ayrıca almanya doğumlu olduğumu ispatlamam mı gerekecek acaba

• @al_ti74 aynı sıkıntılı durum bende de var nasip olur kazanırsak doğum belgesi isteniyor .doğum belgesini almak kayıtlarda bulunması nasıl bir süreç olacak bilmiyorum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Ben de Avusturya doğumluyum, başvuru esnasın da Babanızın doğum yeri üzerinden başvurabiliyorsunuz ben bu yıl da Doğduğum yer üzerinden başvuru yaptım, keşke yapmasaydım, Avusturyanın şans oranı oldukça düşük gözden kaçırdım bu adımı, şimdilik umudum Eşimin başvurusu kendimden geçtim. 🙂

• @kirgizhan önceki başvurularınız babanınzın doğduğu ülke üstünden mi yapştınız ?birde bildiğim kadarı ile eğer isizin doğduğunuz ülke başvuru için uygun olmayan ülke ise babanız yada eşinizin doğduğu ülkeden yapabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirgizhan Doğum yerim almanya içinde söyledi:

Ben de Avusturya doğumluyum, başvuru esnasın da Babanızın doğum yeri üzerinden başvurabiliyorsunuz ben bu yıl da Doğduğum yer üzerinden başvuru yaptım, keşke yapmasaydım, Avusturyanın şans oranı oldukça düşük gözden kaçırdım bu adımı, şimdilik umudum Eşimin başvurusu kendimden geçtim. 🙂

Avusturya uzerinden basvuru yapmaniz daha dogru olurdu.

Ilgili bilgiler soyle:
    Uygun ülkelerden birinin yerlisi olmak: Çoğu hallerde bu, kişinin doğduğu ülke anlamına gelir. Ancak, kuraya uygun olmanız için iki değişik yöntem daha vardır. ilk olarak; eğer kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğmuş iseniz ve fakat eşiniz uygun olan ülkelerden birinde doğmuş ise, bu durumda eşinizin doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu talep, her iki eşin de adlarının başvuru formunda belirtilmiş olması ve vizelerini aldıktan sonra aynı anda ABD’ne giriş yapmaları şartı ile geçerlidir. İkinci olarak; eğer kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğmuş iseniz ancak anne veya babanız o ülkede doğmamışlar veya doğduğunuz sırada o ülkede geçici olarak bulunuyorlarsa ve o ülke Green Card kurasına katılmaya uygun ülkeler arasındaysa, anne veya babanızın doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz.

• @birumut Doğum yerim almanya içinde söyledi:

@kirgizhan önceki başvurularınız babanınzın doğduğu ülke üstünden mi yapştınız ?birde bildiğim kadarı ile eğer isizin doğduğunuz ülke başvuru için uygun olmayan ülke ise babanız yada eşinizin doğduğu ülkeden yapabiliyorsunuz.

Aslında 3 çekiliştir hep Avusturya üzerinden gerçekleştirdim, Avusturya GC listesinde olan bir Ülke ama şans oranı Türkiye ye kıyasla daha az, fakat avunduğum bir konu da şu Türkiye den başvurular her yıl ikiye katlayarak gidiyor Avusturya ise neredeyse hep aynı.

• @crazycells Doğum yerim almanya içinde söyledi:

@kirgizhan Doğum yerim almanya içinde söyledi:

Ben de Avusturya doğumluyum, başvuru esnasın da Babanızın doğum yeri üzerinden başvurabiliyorsunuz ben bu yıl da Doğduğum yer üzerinden başvuru yaptım, keşke yapmasaydım, Avusturyanın şans oranı oldukça düşük gözden kaçırdım bu adımı, şimdilik umudum Eşimin başvurusu kendimden geçtim. 🙂

Avusturya uzerinden basvuru yapmaniz daha dogru olurdu.

Ilgili bilgiler soyle:
    Uygun ülkelerden birinin yerlisi olmak: Çoğu hallerde bu, kişinin doğduğu ülke anlamına gelir. Ancak, kuraya uygun olmanız için iki değişik yöntem daha vardır. ilk olarak; eğer kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğmuş iseniz ve fakat eşiniz uygun olan ülkelerden birinde doğmuş ise, bu durumda eşinizin doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu talep, her iki eşin de adlarının başvuru formunda belirtilmiş olması ve vizelerini aldıktan sonra aynı anda ABD’ne giriş yapmaları şartı ile geçerlidir. İkinci olarak; eğer kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğmuş iseniz ancak anne veya babanız o ülkede doğmamışlar veya doğduğunuz sırada o ülkede geçici olarak bulunuyorlarsa ve o ülke Green Card kurasına katılmaya uygun ülkeler arasındaysa, anne veya babanızın doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz.

Avusturya uzerinden gerceklestirdim simdi siz yazinca daha mantikli geldi, ben Turkiye`nin Sans orani daha yuksek olarak gordugum icin acaba diye hep dusundum, su an Esim Turkiye uzerinden bende dogum yerim olan Avusturya uzerinden basvurmus olduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Almanya doğumlu olupta başka ülke de yaşayanlar için dün mail atmıştım bugün cevabı geldi. Şimdi bu cevaba göre standesamt mail atıcam bakalım oradan nasıl cevap gelecek.

dogum belgenizi Almanya´da dogdugunuz yerin Standesamt´tan (nüfus dairesi) yazili olarak talep etmeniz gerek.
    Mit freundlichen Grüßen
    Passstelle
    Generalkonsulat der Bundesrepublik Deutschland
    Rechtsabteilung
    PK 6, 34420 Beyoglu-Istanbul
    Tel.: 0090-212-33 46 161
    Fax: 0090-212-29 29 501
    E-Mail: [email protected]
    Internet: www.tuerkei.diplo.de

• @ayvalik10 bilgilendirmeniz için çok teşekkürler aynı durum bende de var
    Umarım çekilişi kazanırız da o tatlı telaşlara başlarız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdalelifsu biz burada aileyiz tabiki de birbirimize yardım edeceğiz. Bu evraktan önce bu forumda var DS260 hazırlaman çünkü 2019 kazananların doldurduğu bilgilere baktım 7-10 gün içinde dolduranlar hepsi gitmişler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdalelifsu konsolosluktan gelen maile istinaden Almanyada ki bulunduğum eyalet nüfus müdürlüğüne mail attım. Türkçeye çevrilmiş hali

Değerli / r Bay / Bayan Fatih,

Onlar doğum belgesi / evlilik cüzdanı / ölüm belgesinin konusuna bizi arayın. Ne yazık ki, istek mektubu imzası ile sağlanmaz. İsteğinizi işlemek amacıyla, sizin tarafından imzalanmış bir istek göndererek bir yeniden isteyin. Belge daha sonra ödeme bildirimi ile birlikte gönderilir.

Bizim ana sayfasında: www.standesamt.friedrichshafen.de / Emanet hizmeti daha: / doğum belgesi, imzalamak ve tekrar elle yazılmış ve tarama, yazdırma, doldurun, bizim başvuru formu çağırabilir [email protected] send.

Belge daha sonra ödeme bildirimi ile birlikte gönderilir. Biz postayla belgeleri göndermek beri bize, sizin adresinizle bu bildirin.

saygılarımla
    Elke Veser
    Friedrichshafen-Standesamt-
    Adenauerplatz 1
    88045 Friedrichshafen
    Tel: +49 7541 203-2172
    Fax +49 7541 203-2179
    [email protected]
    www.friedrichshafen.de
    www.standesamt.friedrichshafen.de

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdalelifsu gönderdikleri evrakların orjinal almancası ve türkçesi yaptım aşağıda yer alıyor.
    orjinal evrak

translate türkçe evrak

• @ayvalik10 teşekkürler verdiğiniz bilgi için

• Merhaba @ayvalik10 ,
    Bende münih standesamt ından doğum belgemi istedim 1 ay oldu belge elime geçmedi.
    Soruyorum biz 25 gün önce gönderdik diyorlar.
    Acaba hangi posta yoluyla gönderiyorlar ve o belge ben evde yoksam postanede falan mı bekliyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk aynı @mhepekiz almanya değil başka ülke içinde aynısı oldu gönderdik diyorlar ama evrak yok gidip kendileri aldılar. Ondan sende gitmen gerekebilir

• Yasaklı

@burakk biz Hollandayla yaşadık normal postayla yolluyorlar bizim postada kayboluyor muhtemelen

• @ayvalik10 abi yapma nolur evrak almak için almanyaya gidecek ne para, ne zaman ne de yabancı dil var bende 😀
    Başka bir yolu olmalı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |