Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba abilerim ablalarım şuanda 17 yaşındayım. 12. Sınıfta okuyorum üniversite okumayı düşünmüyorum lise bittikten sonra çalışıp greencard başvuru yapmayı düşünüyorum. Çünkü gerek ekonomik gerek başka türlü sebeplerden dolayı türkiye kötü bir hale geldi benim açımdan.

Şuanda Bilier atrezi hastasıyım bulaşıcı bir hastalık değildir. Düzenli ilaç kullanıyorum birkaç tane sadece Greencard alabilirmiyim.

Alırsam ilaçlarımı amerikada nasıl alabilirim veya amerikaya ne kadar ilaç götürebilirim yanımda.

Türkiye ye yılda 2 3 kez 5 10 günlük gelebilirim sıkıntı olur mu. Bana tavsiyeleriniz nelerdir. İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum şuanda başka tavsiyeniz öneriniz oradaki hayat hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız bana yol gösterirseniz çok sevinirim.

• Abi Diyicegim Cunku Benden Buyuksun Yani Yanlis Anlama Ama Eskiden Benimde Boylr hayallerim Vardi Burada Konuda Acmistim Ama Sikinti Su Bu Adamlar 3 Kiside 1 Kisiyi Aliyorlarmis Yani 200 - 300k Swciliyormus Yanilmiyorsam Ondan Sonra 50k kisiye dusuruyorlarmis Yani Direk Vasifli Elaman Ariyorlar Benimde Bu Bilgiyi Ogrendikden Sonra Hayallerim Suya Dustu Bir Sekilde Ailemi Ikna Ettim Basvurmayi Planliyoruz /(Yani Babam 22 Yillik elektrikci Az birseyde ingilizcd biliyor ve 10 yillik vizeside var ve 6 ay orada calismis bir insan Almazlarsa Ne diyeyim sjs .s)\ Buarada Son Yazdiklarim Gosteris Icin Degil Ayni Bu Sekil Insan Istiyorlar Yani tabi bilemem forumdakilerin cogu bu surecten gecmis insanlar

• @m-turk çok teşekkür ederim 🙂

• @voom Ne demek

• ⭐⭐

@m-turk siz nereden öğrendiniz genel olarak vasıflı alındığını green card ile?

• @lordbolton Tam Olarak Tanidigim Biri Degil Ama Yakin Cevremizde Abi Vardi Ona Ciktigi Halde Gidemedi Kabul Etmediler

• ⭐⭐

@m-turk tam olarak ne diye almamışlar biliyor musun acaba?

• @lordbolton Bilmiyorum Tam Olarak Ama Onu Kotu Birsey Yapti Diye Yada vsvs seylrt yuzinden kabul etmediler Ama Devamini Bilmiyorum

• vasıflı değil şansa çekiliyor diye biliyorum sadece bekleme odasında kabul etmeyebilirler sizi yoksa çekiliş kura ile şans ile çekiliyor diye biliyorum

• @voom Evet Kura Ile Cekiliyor Zaten O Kurada cikan insanlari Bir Sureye Taabi Tutuyorlar Eger Guzel Tamamlasan Gidemiyorsun Zaten Dedigim Gibi 200-300 Kisi arasi seciliyormus Oraan 50k kisi seciyorlar

• ⭐⭐

Elçilikte 4-5 soruda onaylar eğer eksik evrak ve minimum 15 bin doların yok ise yani o dediğin gibi kötü bir şey yaptığı için alınmamıştır düşük vasıflı olduğu için değil yoksa sen tüm prosedürleri düzgün yaptıktan sonra iptal söz konusu değildir

• @lordbolton Vallaha bilemiyorum Ayrica Bir Internetdede bir arastirma yapabilirsin bu konu hakkinda Ornegin /(Amerikada Yasam,Amerika TV,Ver Elini Amerika) Bu Kanallara Bakabilirsin ozellikle Amerika TV Cunku Oda Dediklerimden Bahsediyordu

• peki ben ne yapmalıyım sizce greencard başvurusu yapmadan önce kendimi geliştirmek için ingilizce geliştirmek vs neler yapabilirim

• ⭐⭐

@m-turk çoğu yanlış bilgidir onların.

• ⭐⭐

@m-turk Amerika Tv yi biliyorum çok çok yanlış bilgiler veriyor iptal edilenler alınmayanlar yalan beyan verenler minimum 15 bin doları olmayanlar yada gelmeyenler.. bulaşıcı hastalık taşıyanlar yüzünden iptaller söz konusu ve 55 bin kişi alırken daha fazla kişiye çıkıyor yani orada sana gelip dil bilgin ne diploman ne asla sorulmuyor Amerika Tv ise kalifiyeli elaman seçiyorlar diye milleti kekliyor orada

• Crazycels Aktif Olursa Bence Daha Detayli Bilgi Verir Onu Bekle Bence @Voom

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@voom 18 yaşında amerikaya gitmek içinde söyledi:

Merhaba abilerim ablalarım şuanda 17 yaşındayım. 12. Sınıfta okuyorum üniversite okumayı düşünmüyorum lise bittikten sonra çalışıp greencard başvuru yapmayı düşünüyorum. Çünkü gerek ekonomik gerek başka türlü sebeplerden dolayı türkiye kötü bir hale geldi benim açımdan.

Şuanda Bilier atrezi hastasıyım bulaşıcı bir hastalık değildir. Düzenli ilaç kullanıyorum birkaç tane sadece Greencard alabilirmiyim.

Alırsam ilaçlarımı amerikada nasıl alabilirim veya amerikaya ne kadar ilaç götürebilirim yanımda.

Türkiye ye yılda 2 3 kez 5 10 günlük gelebilirim sıkıntı olur mu. Bana tavsiyeleriniz nelerdir. İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum şuanda başka tavsiyeniz öneriniz oradaki hayat hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız bana yol gösterirseniz çok sevinirim.

Saglik sorununuz green card almaya engel degil.

Ilaclariniz icin ABD'de bir doktorla konusmaniz ve recete almaniz gerekecek, ABD'ye ilk asamada size yetecek kadar ilac goturmenizde bir sakinca yok. Fakat en mantiklisi, ilaclarinizi ABD'den almaya baslamak olur.

Turkiye'ye 2-3 kez gelmenizde bir sakinca yok, bu konuyla ilgili olarak su basligi incelemelisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells peki şuan 17 yaşındayım lise son okuyorum greencard başvurusu yapmadan yapmam gerek birşey varmı ingilizceyi geliştirmek dışında ve eğer kazanırsam en az kaç bin dolar lazım bütün masraflar için ve hangi eyalet fiyat performans açısından iyi hem iş imkanı hem eğlence hem ucuzluk açısından 18 yaşındayım hangi işleri yapabilirim garsonlar iyi kazanıyormuş diyorlar sadece iyi bir hayat sürmek istiyorum bana yol gösterirseniz sevinirim çok saolun tekrardan 🙂

• ⭐⭐

@voom bu sene başvuru yapacak mısınız acaba?

• @lordbolton hayır 17 yaşındayım şuan lise sondayım lise bittikten ve 18 yaşında olunca en erken başvuru yapıcagım şuanda bilgi ediniyorum sadece hazırlık aşaması yani 🙂 çok umutluyum umarım ilk seferinde çıkar ilk seferde çıkma ihtimali çok azmış 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |