Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells aynen dediğin gibi yaptım çok teşekkürler. Lakin baştan sona hızlıca baktım ama bebkler için "Birth certificate" i e-devletten nasıl alırız bir şey göremedim. Bebek için nufus müdürlüğüne mi gitmek icap eder, yoksa DV hak sahibi için nufus kayıt örnegi tipi aile olarak seçilse yeterli olur mu? Orada da gözükeceği için.

Saygılar,
    Cihangir K.

sizin vukuatli nufus kayit orneginizde gorunmesi yeterli.

• Iyi aksamlar,
    Uc sorum olacakti benim, daha once konuşulan konularsa kusura bakmayin, göremedim ben:

1. DS-260 formunda bahsettigim pasaport Subat 2020’ye kadar gecerli (yesil pasaport) ve gidişata gore mulakatim haziranda olacak. (2019EU00017xxx) Ben de vizeyi alabilirsem ekim gibi gitmeyi düşünüyorum. (Okul nedeniyle kasimda dönmek uzere) Ekstra bir kirmizi pasaport alsam ve bunu mülakatta açıklasam bir sikinti olur mu? Ya da bu durumda yapmam gereken ne acaba?
    2. Bu isler belli olmadan once bu Nisan-Eylul arasi Erasmus (Almanya) ayarlamistim. Tahmini tarihi öğrenince de öncesinde ya da oradayken belge islerini halleder Erasmus’ta verilen 10 gunluk izinde (haftasonu dahil 10 gune) gelip saglik raporunu alip mülakata girer dönerim diyordum. Vize için pasaportun alinacagi kismini sonra fark ettim. Erasmus’u da hem okulla ilgili hem ailevi nedenlerle ertelemesem daha iyi olur. Erasmus’a gidip mülakata (saglik raporu da dahil –saglik raporunu orada almayi da deneyebilirim yapabiliyorsam-) gelmek gibi bir seyi denemek cok riskli mi sizce? (Pasaportun 5 is gunu içinde gelmeme ihtimali var mi?) Mulakata saglik raporu eksik gidip sonra yollamayi duşundum ama saglik raporunu da ancak eylülde alabiliyor olacagim o da vize için riskli bir hareket anladigim kadariyla. Diger herhangi bir eksik belgeyle gidersem temmuz- ağustos gibi birinin benim adima yollama ihtimali var midir? (Eksik belge durumunda pasaportu eksik belgeyle yolluyoruz sanirim?)
    3. ABD’ye giriş yapip tekrar ciktigimda 6 ay içinde kaldigim yerin bir onemi var mi? (Erasmusu ertelersem oyle olacak gibi ve bildiğim kadariyla 6 aylik surede sikinti cikmiyor geri girişte. Sadece kendi ulkem disinda bir ülkede durum ayni mi onu merak ettim.)
      Ozellikle ikinci soru hakkında fikir verebilecek biri varsa cok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

• AMERİKAN ORDUSUNUN ÜNİFORMASINI GURURLA TAŞIYACAGIM

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert3 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Iyi aksamlar,
    Uc sorum olacakti benim, daha once konuşulan konularsa kusura bakmayin, göremedim ben:

1. DS-260 formunda bahsettigim pasaport Subat 2020’ye kadar gecerli (yesil pasaport) ve gidişata gore mulakatim haziranda olacak. (2019EU00017xxx) Ben de vizeyi alabilirsem ekim gibi gitmeyi düşünüyorum. (Okul nedeniyle kasimda dönmek uzere) Ekstra bir kirmizi pasaport alsam ve bunu mülakatta açıklasam bir sikinti olur mu? Ya da bu durumda yapmam gereken ne acaba?
    2. Bu isler belli olmadan once bu Nisan-Eylul arasi Erasmus (Almanya) ayarlamistim. Tahmini tarihi öğrenince de öncesinde ya da oradayken belge islerini halleder Erasmus’ta verilen 10 gunluk izinde (haftasonu dahil 10 gune) gelip saglik raporunu alip mülakata girer dönerim diyordum. Vize için pasaportun alinacagi kismini sonra fark ettim. Erasmus’u da hem okulla ilgili hem ailevi nedenlerle ertelemesem daha iyi olur. Erasmus’a gidip mülakata (saglik raporu da dahil –saglik raporunu orada almayi da deneyebilirim yapabiliyorsam-) gelmek gibi bir seyi denemek cok riskli mi sizce? (Pasaportun 5 is gunu içinde gelmeme ihtimali var mi?) Mulakata saglik raporu eksik gidip sonra yollamayi duşundum ama saglik raporunu da ancak eylülde alabiliyor olacagim o da vize için riskli bir hareket anladigim kadariyla. Diger herhangi bir eksik belgeyle gidersem temmuz- ağustos gibi birinin benim adima yollama ihtimali var midir? (Eksik belge durumunda pasaportu eksik belgeyle yolluyoruz sanirim?)
    3. ABD’ye giriş yapip tekrar ciktigimda 6 ay içinde kaldigim yerin bir onemi var mi? (Erasmusu ertelersem oyle olacak gibi ve bildiğim kadariyla 6 aylik surede sikinti cikmiyor geri girişte. Sadece kendi ulkem disinda bir ülkede durum ayni mi onu merak ettim.)
      Ozellikle ikinci soru hakkında fikir verebilecek biri varsa cok sevinirim. Simdiden teşekkürler.
    1. Problem olmaz, yeni pasaportu mulakata goturmeniz ve mulakattan once konsolosluga yeni pasaport bilgilerinizi gondermeniz yeterli.

2. Eger 10 gunlugune gelebiliyorsaniz Erasmus planlarinizi ertelemenize gerek yok, bu sure genel olarak size ucu ucuna da olsa yeterli olur. Pasaport belki birkac gun daha gecikebilir, o nedenle her turlu gecikmeye hazir olmalisiniz. Mulakatinizi Eylul'e birakmaniz riskli olur, saglik raporunu o kadar geciktirmenizi tavsiye etmem. Sizin durumunuzda en iyisi, bir gun onceden saglik muayenesi randevusu almak, mulakattan sonra Ungan'lara ugrayip saglik raporunu alip ogleden sonra saglik raporuyla beraber konsolosluga pasaportunuzu kapidan teslim etmeniz. Eger nedeninizi konsolosluga anlatirsaniz anlayis gosterirler size.

3. Hayir, nerde kaldiginiz bir onemi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

AMERİKAN ORDUSUNUN ÜNİFORMASINI GURURLA TAŞIYACAGIM

Sayin @jammel ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/351/amerikan-kara-deniz-ve-hava-kuvvetlerine-katilmak

• Dostlar merhaba,
    başlıklar arasında göremediğimden soruyorum. KCC'den evrakların gönderilmesine dair e-mail geldikten ne kadar süre sonra davet tarihi belli oluyor. Deneyimi olan arkadaşlardan paylaşabilecek biri varsa makbul geçer,

Teşekkürler,
    Cihangir K.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Dostlar merhaba,
    başlıklar arasında göremediğimden soruyorum. KCC'den evrakların gönderilmesine dair e-mail geldikten ne kadar süre sonra davet tarihi belli oluyor. Deneyimi olan arkadaşlardan paylaşabilecek biri varsa makbul geçer,

Teşekkürler,
    Cihangir K.

numaraniz aktif oldugunda.

• Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2020 ye kadar pasaportumun süresi var. DS260 formunu doldururken eşim ve kızım için pasaport bilgisi vermedim. Onlar için başvuru yapacağım. Gitmişken bende pasaportumu yenilemeyi düşünüyorum. Uzatma yapılmıyor sanırım yeni bir pasaport verecekler. Kendim için de pasaport alırsam DS260 formunda verdiğim Pasaport numarasını değiştirmem gerekir mi? Case number 19binlerde, pasaportumu değiştirmeyip süre sonuna kadar kullanmam daha mı uygun olur? Herkese paylaşımları için teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2020 ye kadar pasaportumun süresi var. DS260 formunu doldururken eşim ve kızım için pasaport bilgisi vermedim. Onlar için başvuru yapacağım. Gitmişken bende pasaportumu yenilemeyi düşünüyorum. Uzatma yapılmıyor sanırım yeni bir pasaport verecekler. Kendim için de pasaport alırsam DS260 formunda verdiğim Pasaport numarasını değiştirmem gerekir mi? Case number 19binlerde, pasaportumu değiştirmeyip süre sonuna kadar kullanmam daha mı uygun olur? Herkese paylaşımları için teşekkürler..

Mulakat oncesi guncel pasaport bilgilerini konsolosluga ulastirmaniz yeterli. Sadece bu nedenle DS260 formunu actirmaniza gerek yok.

Pasaport degistirme konusunda ise tercih size kalmis, sanirim forumdaki genel kani 10 yillik pasaportla vize basvurusu yapip ABD'de bu tur islemlerle her yil ugrasmama yonunde.

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2020 ye kadar pasaportumun süresi var. DS260 formunu doldururken eşim ve kızım için pasaport bilgisi vermedim. Onlar için başvuru yapacağım. Gitmişken bende pasaportumu yenilemeyi düşünüyorum. Uzatma yapılmıyor sanırım yeni bir pasaport verecekler. Kendim için de pasaport alırsam DS260 formunda verdiğim Pasaport numarasını değiştirmem gerekir mi? Case number 19binlerde, pasaportumu değiştirmeyip süre sonuna kadar kullanmam daha mı uygun olur? Herkese paylaşımları için teşekkürler..

Mulakat oncesi guncel pasaport bilgilerini konsolosluga ulastirmaniz yeterli. Sadece bu nedenle DS260 formunu actirmaniza gerek yok.

Pasaport degistirme konusunda ise tercih size kalmis, sanirim forumdaki genel kani 10 yillik pasaportla vize basvurusu yapip ABD'de bu tur islemlerle her yil ugrasmama yonunde.

Mülakat öncesi hangi yolla bilgileri güncelliyoruz. Sağlık kontrolüne gitmeden mi yapmamız lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Mülakat öncesi hangi yolla bilgileri güncelliyoruz. Sağlık kontrolüne gitmeden mi yapmamız lazım?

Mulakat tarihi aciklandiktan 10 gun sonra konsolosluga bilgileri suradan gonderebilirsiniz:

Saglik kontrolundan once veya sonra yapmaniz farketmez.

• @crazycells

Cevaplar icin tesekkur ederim. Raporu Almanya'dan alma ihtimaliyle ilgili bir bilginiz var mi acaba? Konsolosluk'a da mail attim, donus bekliyorum bu konuda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert3 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells

Cevaplar icin tesekkur ederim. Raporu Almanya'dan alma ihtimaliyle ilgili bir bilginiz var mi acaba? Konsolosluk'a da mail attim, donus bekliyorum bu konuda.

Hayir, maalesef konsolosluklar anlasmali oldugu kurumlardan kabul ediyorlar bu belgeyi. Cok buyuk ihtimal konsolosluk Almanya'dan alinan saglik raporunu kabul etmeyecek.

Konsoloslugun cevabini foruma aktarirsaniz sevinirim.

• Tabii ki, tesekkurler tekrar.

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Mulakat tarihi aciklandiktan 10 gun sonra konsolosluga bilgileri suradan gonderebilirsiniz:

İlginiz için teşekkür ederim. Linkte soru formu var, konular içinde pasaport bilgisi güncelleme ile alakalı bir bölüm göremedim. Link yanlış olabilir mi?

• Aralik bülteni aciklandi bugün: EU-8800 cok agir ilerliyor bize sira gelmesi icin her ay ortalama 2500 aciklanmasi lazim su ana kadar eksi 1200 den ilerliyor benim gibi numarasi yüksek olanlar icin, umarim eninde sonunda current olurda hepimize müllakat verilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İlginiz için teşekkür ederim. Linkte soru formu var, konular içinde pasaport bilgisi güncelleme ile alakalı bir bölüm göremedim. Link yanlış olabilir mi?

Yok, dogru. Gocmen vize birimine buradan ulasiyorsunuz. "Gocmen vize dosyamin durumu nedir?" basligiyla bilgileri gonderirseniz, ilgili birime ulasir.

• Merhabalar, su an icin 8800 olarak aciklanan cut off'u degerlendirmek zor sanirim ama forumda bahsedilen bir konu vardi. Ocak ayinda yeni yil ile birlikte aciklanacak verilere bakarak daha net yorum yapilabilir deniyordu. Bu bahsedilen veriler tam olarak bize neyi gosterecek neyi anlatacak, kisa da olsa bi bilgilendirme yapabilirseniz cok makbule gecer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tesko DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar, su an icin 8800 olarak aciklanan cut off'u degerlendirmek zor sanirim ama forumda bahsedilen bir konu vardi. Ocak ayinda yeni yil ile birlikte aciklanacak verilere bakarak daha net yorum yapilabilir deniyordu. Bu bahsedilen veriler tam olarak bize neyi gosterecek neyi anlatacak, kisa da olsa bi bilgilendirme yapabilirseniz cok makbule gecer.

su konuya bir goz atin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

Bu verilere benzer veriler aciklanacak (resmi olmayan yollarla), dolayisiyla dosya numaralarinin dagilimini gormus olacagiz.

• ⭐⭐

@tesko kaç tane gerçek numara var? EU bölgesinden kaç tane numara kazandı ? Sıraları gelenlerin aile olarak kaç kişi oldukları gibi bir çok bilgi içeriyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |