Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

günaydın ankara’da olsam bizde giderdik ama değerleri yaptıkları bıraktıkları hep baki kalacak ruhu şad olsun Atamın

• Oğlumla beraber bizde okulda atamızı andık. Bizler yürüdüğümüz gibi evlatlarimizda Atamızın izinden yürüyecek

• ⭐⭐

Arkadaşlar 2017 de bir bölüme yerleşmiştim 2018 de tekrar sınava girdim ve 2017 de yerlestiğim bölümü bıraktım 2018 de ki bölümüme devam ediyorum bu Haziran mezun olacağım ve çekilişi doldururken lise diploması seçeneğini işaretledim bir sıkıntı çıkar mı çünkü orada üniversite terk seçeneği de vardı?

• @LordBolton olmaz.

• @asilelif Ankara da yaşayarak, o kadar şanslısınız ki. Ben eşim ve 19 aylık oğlum ile bu senelik sadece iç geçirebildik malesef. Orada olarak bu duyguyu iliklerimize kadar hissetmeyi isterdik ancak kısmet olmadı. Bizler içinde dua edin lütfen. Sevgiler.

alt metni

• ........

• Arkadaşlar merhaba.
    Daha önce gönderilen iletilere göz gezdirdim lakin bir cevap bulamadım diyebilirim.Benim şahsi görüşüm bu sene başvuru sayında azalma olacağı lakin kazananların arasından mülakata gitmeme durumunda da azalma olacağını düşünüyorum.Sizce konu hakkında düşünceniz nedir ?

• @reallife35 Yüksek ihtimal düşünceniz

• arkadaşlar merhaba merak ettiğim ve cevabını tam olarak öğrenemediğim bir konuyu size de danışmak istedim. mülakata girerken hesabında belli bir miktar olsun ve bu hesapta bir para akışı sürekliliği olsun gibi bir durum var. Öğrenmek istediğim durum şu kazanmamız durumunda misal veriyorum 15-20k$ direk hesaba transfer edip bunu gösterirsek bir problem olur mu yoksa kazanmadan önce bu hesaba ufak ufak para transferleri mi yapılmalı bu hesapta para gösterme durumu detaylı olarak bir türlü anlayamadım bu konuda bana açıklık getirecek birisi var mıdır acaba? yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• @Enes-Aslan kredi çektim veya evimi arabamı sattım dersin konu kapanır daha fazla kurcalamazlar diye düşünüyorum ben

• @Enes-Aslan bu konu için en güncel bilgiyi detaylı olarak deneyimlerden elde edebilirsiniz. Son 10 günün mülakat deneyimlerini okuyun lütfen, çünkü 2018 ve 2019 a göre değişen bazı yaklaşımları var konsolosluğun bu maddi yeterlilik konusunda..

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/1746

• @Enes-Aslan ayrıca bu kasım ayına kadar teamül şöyleydi, son 6 aya ait hareketleri olan bir hesap dökümü istense de, 1ay hatta 1hafta kala yatırılmış toplu parayı gösteren hesap dökümleriyle de çok fazla kişi vize aldı ama işte bu kasım ayında bazı değişiklikler var. Bu konuda hala tolerans gösteriyorlar mı şuanda emin olamayız. Kesin olarak adını koyabilmek için biraz daha deneyim aktarımına ihtiyaç var. Lütfen ilgili konuyu takip edin, siz de fikir edinirsiniz.
    Ama zaten sağlıklı olanı, içerisinde hareket olan bakiyesi tatmin edici bir hesap dökümüdür.

• @aysegul hanım bilgiler için teşekkür ederim söz ettiğiniz konuyu da takip ediyor olacağım. Sürekli hareket halinde olan bir hesabım var fakat öyle büyük meblağa hareketi olmadığı için aklıma takılmıştı bu konu. @akıf_turk benim de düşüncem o şekilde tabi kabulü ne şekilde olur bilmiyorum ama kazanmadan bu adımları atmak zaten mümkün değil

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reallife35 kazandıktan sonra azalma olmaz çünkü case no 55k olanda var 80k olanda sadece case no çok daha yüksek kapatır yılı 55k vizeyi her türlü bitirirler

• mulakatlardan anlasilan bag bahce ev tapusu ,araba ruhsati gosterme işi bitti sadece bankadaki nakite bakiyorlar

• @guluguluvakvak benimde amerikaya 10 yil giris yasagim vardi ve bitti.. tecrubelerime dayanarak soyluyorum...giris yasagin var ise yasagin surdugu surece gc ciksada gidemezsin yasagin bitince gidersin. Giris yasagin yok ise gc cikarsa sorun olmaz gidersin... tekrar vize almaya gelince hemen hemen vize alma imkanin yok... mazaret olarakta sosyo- ekonomik sebepleri bahane gostereceklerdir...baska sorun olursa sor cevaplayayim...

• @guluguluvakvak overstay yapsanda cikarken seni sorguya cekmezler... zaten cikiyorsun... vize alirsan sorunsun girersin ama vize alma sansin yok gibi... ben de overstay yapmistim ve giris yasagim bittiginde 2 defa turist vizesine
    Basvurdum 2 sindede red yedim...1 yildan az kalan ya 3 yada 5 yil amerikaya giremez diye biliyorum . Kesin cevabi google da bulabilirsin

• ⭐⭐⭐

@delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@guluguluvakvak benimde amerikaya 10 yil giris yasagim vardi ve bitti.. tecrubelerime dayanarak soyluyorum...giris yasagin var ise yasagin surdugu surece gc ciksada gidemezsin yasagin bitince gidersin. Giris yasagin yok ise gc cikarsa sorun olmaz gidersin... tekrar vize almaya gelince hemen hemen vize alma imkanin yok... mazaret olarakta sosyo- ekonomik sebepleri bahane gostereceklerdir...baska sorun olursa sor cevaplayayim...

delikadir ne yaptında 10 sene giriş yasağın oldu açıklarsan güzel olur. en azından bizde böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayalım birde anladığım kadarıyla sen sakaryalısın herhalde yanılıyormuyum ?

• @Oktay-İbiş ben ogrenci olarak amerika gitmistim. Ogrenciligi birakip 1 yildan fazla kacak kalmistim. Buyuzden 10 yil giris yasagim oldu .. 2018 de bitti yasagim

• @Oktay-İbiş ABD’den sınırdışı edilen kişilerin ilk sorduğu soru çoğunlukla “ne zaman geri dönebilirim” oluyor. Amerika’dan deport edilen, sınırdışı edilen kişiler şartlara ve sınırdışı edilme nedenlerine göre tipik olarak 5,10 ya da 20 yıl süre ile Amerika’ya girme yasağı ile karşılaşırlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |