Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Oktay-İbiş kasiyerlik bir ara bende yaptım tır şoförlüğünden anlamam uber yaparım bende :)))

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ meslek öğrenmen yani elinde 1 kaç meslek olması faydana olur. yani bir işe bağlı olunmaz. market işinde sıkıntım olmaz idarelik 1 kaç ay yapılır o arada ehliyet + cdl sertifika vs için

• @birumut yok öyle bir şey, vize mülakat ücreti sırf bunu öğrenmek için zaten

• @srhnkskn görüşmek için vize ücretini ödemelisiniz mutlaka

• Icimde kazanamayacagim hissi var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delikadir54 'zaten hickimse kazanamayacak' yazan siz degil miydiniz? 🙂

• @crazycells cogu kazanamayacak dedim

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

siz green karrta neden başvuru yapıyorsunuz. Nedir bu 3 sayfadır sağlı raporu alıp almamak meselesi. Kardeşim gitmeye niyetiniz yoksa neden başvuru yapıyorsunuz eğer başvuru yaptıysanız neden eksik evrakla kafa patlatıyorsunuz. Süre uzatmak mı istiyorsun mülakat tarihini uzattırırsın otomatik olarakta sağlık raporun da uzar. Bu arada normal şartlarda raporu size elden teslim ederken eğer sonradan sağlık raporunu alacaksanız mail olarak atılıyor konsolosluğa. Kardeşim amerikaya gitmeye niyetin var mı var ozaman ADAM gibi akıllı uslu herşeyi nizasmi şekilde yapacaksınız. Başka çıkarı yok. Her sene sürekli zorlaştırıyorlar. Siz şimdiye kadar hep geçen seneye göre konuşuyorsunuz. Bak bakalım geçen sene para olarak miktarlar bu sene geçiyor mu yani herşey değişiyor. Cinlik peşinde koşmayın yoksa zenci gelir karşına ona göre (eskiden çocukları polisler alıp seni götürecek diye korkuturlardı şimdi de biz zenci ile korkutuyoruz)

burdaki paylaştığımız şey aslında paradan kısmaktan ziyade şunu anlatmaktı mülakat sırasında süreyi uzatmak adına yapılabilcek bişey örneğin çocukların okulu vs bitimine denk getirmek için ancak çok ince hesap peşinde ise parasal anlamda da garantilemek için yapılabilcek bişey, sizin düşündüğünüzün aksine parasının çöpe gitme ihtimaline karşı bu aksiyonu almalarını yargılamazdım ki yargılamıyorum

• @Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Nicomedian4135 ara ara yazılara katılın bol şans bu sene için 🙂

Ne demek arada likelar ile de durum yorumları yaparım. Zevkle 😉

• @Oktay-İbiş Emlakçılık yetki belgeniz var mı? sanırım 2018 yılında böyle bir kanun çıkmıştı.

• ⭐⭐⭐

@jure evet halk eğitimde 120 saatlik kurs sonunda almıştım. kendim market işletiyorum bunun yanında ek iş olarak emlakta açtım.

• Büyük ihtimal konsolos soracaktır belge olup olmadığını ben olsam sorardım yani. Greencard loto başvuruları bitti bende E1/E2 vize araştırmasına yoğunlaştım 🙂

• @jure süper bu süreçte alternatif vizeleri araştırmak çok iyi bir fikir

• ⭐⭐⭐

@jure ben lise mezunu değilim ama onetonline de kabul edilen meslekler de emlak komisyonculuğu svp puanı 7/8 alıyor. belgede sıkıntı yok 🙂

• @Oktay-İbiş o işi aktif şekilde istenilen sürede yaptığınıza dair belgeyi nasıl temin ediceksiniz çalıştığınız emlak danışmanlığı sirketinden çalışma süresi gibi birşey istiyordu

• @Oktay-İbiş emlak sertifikasi bendede var aldim ama yapmadim gecerli oluyormu yoksa is tecrubesi soruyorlarmi

• ⭐⭐⭐

@ugurksknbck @cek şöyle izah edeyim ben vergi mükellefiyim yani market işletmemin yanında yan iş yada ek iş olarak emlak işide yapabiliyorum. örnek oktay market ve oktay emlak diye maliyede kaydım var vergimi ödüyorum kiraladığım yada sattığım evlere hizmet bedeli adı altında fatura kesip bununda vergisi devlete ödüyorum. GC için iş tecrübesi soruyormu diyorsanız bilmiyorum sorup sormadıklarını. emlak sertifikasını 2018 de 120 saatlik kurs sonunda aldım halk eğtimden. haliz hazır işlettiğim Oktay Marketin yanında Oktay Emlak diye açtırdım maliyeden. Emlak Komisyonculuğu Sertifikasını aldım hepsi bu.

Hayırlı Cumalar Hayırlı Kandiller.

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar

• Ne ara GC kartın resim standartlarından Kanada Göçmenliği içim meslek seçimine geldik 🙂

• ⭐⭐

@asilelif günaydın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |