Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Günaydın... Gördüğüm kadarıyla bu sene başvuru sayısında artış var 🙂 Başarılar gerilmeye gerek yok şans işi hayat devam ediyor

• ⭐⭐

@evrennce başvurduğunuz pasaport kaybolursa ne yapacaksınız.? veya pasaportun başına bir şey gelirse ne olacak? Yönergede fotokopisi elinizde olsun gibi bir şey yazıyor mu.? Yönergeleri inceleyemedim.
    Ama bir arkadaşım DS260 da girdiği pasaportu mülakattan 1 ay önce makinede yıkadı. Formu bile açtırmadan yenisi ile gitti. Bir sorun yaşamadı.

• Merhabalar süresi devam eden gri(hizmet) pasaport ile başvuru yapabilir miyiz iyi günler

• @Rhonster doğru tahmin dostum. kesinlikle hiçbir üyeyi hedef alarak yazmadım. Yazmamda. Çocuk değiliz ki Yazacak olsam kullanıcı adı belirtirdim... Genel olarak alınganlık yapmaya gerek yok . Hepimiz birşeyler öğrenmek için buradayız. Yardımlaşmak için burdayız. Ama nedense hiç eski konuları sayfaları okumaya lüzum görmeyenler var. Madem niyetlisiniz ABD ye gitmeye ne öğrenebilirim acaba diyerek bütün forumu konuları sayfaları hatimetmeye mecbursunuz, mecburuz... En ufak bir bilgi kırıntısı dahil bir çok maddi manevi zamansal olarak bedel ödemekten kurtarabilir bizi.. 👍🏻🙏

İlk emir : OKU.

Nasıl okursan oku farketmez ama lütfen okuyun..

• @arnblt pasaport bu yıl zorunlu olduğu için çekiliş sayfasında pasaport numarasını girdiğimiz için saklamakla yükümlüyüz

• @arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@evrennce başvurduğunuz pasaport kaybolursa ne yapacaksınız.? veya pasaportun başına bir şey gelirse ne olacak? Yönergede fotokopisi elinizde olsun gibi bir şey yazıyor mu.? Yönergeleri inceleyemedim.
    Ama bir arkadaşım DS260 da girdiği pasaportu mülakattan 1 ay önce makinede yıkadı. Formu bile açtırmadan yenisi ile gitti. Bir sorun yaşamadı.

Merhaba
    Geçtiğimiz senelerde basvuruda pasaport bilgileri istenmiyordu zaten bu sene basladı
    Ayrıca bu sene olurda pasaportunuzu kaybederseniz yanarsa yıkanırsa donarsa veyahut okunamazsa dahi e devlette 1 haziran 2010 tarihinden itibaren verilen tüm pasaportların seri sıra ve veriliş - geçerlilik tarihlerini içeren evrak çıkartabiliyorsunuz
    Ola ki 2010 öncesi çıkarılmıs bir pasaport ise onunda bilgilerini nüfus idaresinden alabilirsiniz
    Zira size cıkması durumunda basvuru yaptığınız pasaportun ibrazı istenecektir

• ⭐⭐

Arkadaşlar bende geçen yıl ki green carda başvurduğum foto ile pasaport çıkarttım yani 6 ayı geçeli çok oldu bu durum elenmeme yol açabilir mi?

• @LordBolton aslında yönerge açık. 6 aylık bir fotoğraf istiyorlar.

Siz anladığım kadarıyla geçen sene biometrik fotoğraf çektirip uygun ölçülere getirip gc çekilişine başvurdunuz...
    Sonrada bu fotoğraf ile pasaport çıkarttınız.

Şimdi mesele şu. O geçen seneki fotoğrafı bu sene de kullanmadıysanız yeni fotoğraf çektirip onunla çekilişe katıldıysanız hiçbir sorun yok.

Ama hem geçen sene aynı fotoyu kullanıp, hem bu sene pasaport çıkartıp hemde yine tekrar aynı resimle başvuru yaptıysanız problem olur.

Lakin konsoloslukların gidecek olan kişilere yardımcı olmak istemesi, bazı küçük şeyleri problem olarak görmemesi umutlandırabilir bence sizi.

Yinede koyulan kurallara karşı çıkmadan istenileni yerine getirmekle hükümlüyüz.
    Küçük bir ayrıntıyla bile düzene, düzenlerine uyum sağlayıp sağlamayacağımızı test ediyor olabilirler.

Şans sizinle olsun. 🙌

• ⭐⭐

@topraxxx evet elbette aynı fotoyu kullanmayıp sıfırdan temiz foto yeni çekilmiş foto kullanacağım başvuru esnasında bu 6 aylık durumu pasaport için geçerli geçen yıl ki fotomu kullandım

• @LordBolton pasaport fotosu TC hükümetinin sorumluluğunda. Kabul ettiler sonuçta size sıkıntısı olmaz. Başvuru için pasaport resminin eski olup olmaması abd içinde bir sorun olmaz.

Benimde öyle. ehliyet ve nufus için çektirdiğim fotoyu 6 ay sonra pasaportta da kullandım. Şuan tüm resmi belgelerimde bu foto var.

• ⭐⭐

@topraxxx Aynen haklısınız zaten öyle bir durum olsa yönergeler de yazar yönergelerin de dışına çıkamazlar.

• Ailece evde fotoğraf çekip, düzenleyip başvuru formunu doldurmam toplam 20 dakikamı aldı. Sakınılan göze çöp batar. Kurallara uygun olsun da, varsın saçlar dağınık olsun 😂🙏👍🏻🙌

• Başvuru aşamasında eğer fotoğrafım uygun değilse uyarı veriyor mu sistem ? yani uyarı vermemisse uygunlukta bir problem olmaz değil mı ?

• @arnblt evet yönergede kayıp gibi durumlar için fotokopisini saklayın diyor, bunun kesin kanıt sayılmamakla birlikte konsolosa durumu açıklayabilmek için yardımcı olabileceğini belirtiyor(insiyatif konsolosun diyor). Yani fotokopisi en azından kayıp çalıntı gibi durumlar için önemli, yönergede belirtilmiş özellikle.

• Merhaba arkadaşlar.
    Hafta sonu baya bir yorum yapılmış bu fotoğraf meselesi yüzünden. Kafamı karıştıran şeyler oldu çelişkide kaldım.
    Şimdi bir yorumda denmişki pasaportta kullandığın foto ile başvuru yaptıysan elenirsin diye. Bende de şu şekilde bir durum var önce onu izah edeyim sonra yorumlarınızı alayım.
    Eylül ayı sonunda fotoğraf stüdyosunda fotoğraf çekindim. Fotoğrafçıdan bu çektiği fotoyu hem biometrik (pasaport için) hemde vesikalık olarak (gc başvurusu için) çıkarmasını istedim.Resimleri baskı makinesinden yakın çekim (biometrik) biraz uzaktan çekim (vesikalık) olarak teslim aldım. Ayrıyetende bu fotoğrafları biometrik ve vesikalık olarak 2 ayrı formatda olacak şekilde fotoğrafçıdan kendi mailime gönderttim. Ben vesikalık formatla aldığım fotoyu gc başvurusunda kullanmamda bir sakınca varmıdır acaba? Özellikle Sn. @crazycells Ali Cihan bey sizin yorumunuz önemli benim için.
    Bu arada hala başvurumu yapmadım son günü bekliyorum 🙂

• @topraxxx arkadaşımız aslında neşeli bir arkadaşımız forumda aynı soruların binlerce kere soruldugunu gorunce bi an sitem etmiş, soruları sormadan önce arama kısmına sorcagınız soru ile ilgili bişeyler yazsanız aslında defahatle cevaplandıgını gorebilirsiniz arkadaşlar

• @Aydın-Emre-Alım Sadece boyut konusunda uyarı veriyor.

• @optimistic yani ben bu söylemlere katılmıyorum. Pasaport da kullanılan fotoğrafı GC başvurusu için istenenen şekile getirilirse problem teşkil edeceğini sanmıyorum. Benim başvurumda üzerimde siyah tshirt vardı. Pasaportumdada siyah tshirt var 😃 ee yani bu bi elenme sebebi değil bence. Bir çok site var gc fotoğrafı editleme diye. Eğer oralarda kafanız tam ortaya hizalanıyorsa omuzlar gözüküyorsa gölge yoksa arka plan açık renkse konu bitmiştir. Bu sene neden bu kadar büyüdü bu konu anlayamadım.. 4 yıldır kimler hangi fotoğraflarla kazanıyor görüyorum. Bence herkes emin olsun ki Fotoğraftan ziyade şansınız olsun da kazanın şu çekilişi :))) (HEPSİ ŞAHSİ YORUMUM)

• @optimistic Son gün sistem kilitlenirse ne yapacaksınız ? resim konusun da ise bir problem teşkil etmiyor.Önemli olan resmin yeni olması, pasaport alım tarihiniz zaten yazacak sorun yok yani.Örnek 2 yıl önce pasaport alınmış ve o resim ile katılanlar için sorun olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |