Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @1702em Tekrar Merhaba, evcil hayvanlar 3 şekilde uçak ile yolculuk ediyor.
    Bunlardan 1. yolcu beraberi, fazla bagaj olarak kabin içerisinde.
    2. Evcil hayvan boyut olarak fazla ise kargo kısmında yine fazla bagaj mantığı ile yolculuk eder. Biz ve bizim gibi kargo acenteleri ise; kargo zorunluluğu olan ülkelere veya evcil hayvana uçuşta eşlik edecek biri olmadığında devreye gireriz. Ve evcil hayvan kargo ve gümrük şartı ile varış ülkesine yolculuk eder.

Evcil hayvanlar uçağın kargo kısmında özel bir alana yüklenir. Bu alanın ısı, ışık, basınç sistemi önceden Pilot tarafından ayarlanır. Ve uçağın kargo kısmında ne tür kargoların olduğu (canlı hayvan, bozulabilir gıda ürünü vs.) operasyon ekibi tarafından özel bir bildiri ile Pilot'a beyan edilir. Ne yazık ki kargo denildiğinde çoğu hayvan sahibi bu konuda endişeleniyor. Fakat evcil hayvanlar tamamen diğer kargolardan izole edilmiş özel bir alanda yolculuk eder.
    Sevgiler,
    www.volcargo.com
    0212 916 12 40

• @Sinem-Aydemir teşekkürler bilgi için.

• Yasaklı

@1702em biz Smoky'nin boxına (Ön kargoda geleceği için) onlarca sticker yaptırmıştık "Canlı Hayvan" vs diye. Hatta ismini bile yazdık. Hatta sonra beni tanıyan birisi kargo bölümünde fotoğrafını bile yollamıştı 🙂 Ekliyorum buraya. Buna rağmen uçağa bindikten sonra da 2 kez kabin ekibini uyardık pilotun bilgilendirilmemesi durumunda acı sonuçları olabilir çünkü.

IMG-20190607-WA0001 (1).jpg IMG_20190606_080223.jpg IMG_20190511_200735.jpg G0837529.JPG

• @mhepekiz Sağlıklı bir şekilde amerikaya ulaştığı için çok sevindim. 🙂

• Yasaklı

@1702em şu an bizden daha mutlu 🙂

• @mhepekiz merhaba bilmediğim içinsormak istiyorum uçak içerisinde küçük köpeğimi kafesten çıkarabiliyor muyum yoksa tüm yolculuğu kafeste mi geçirmek zorunda?

• @dilara1424 lufthansa ile geldik biz ara ara çıkarıp kucağımıza alıyorduk sorun olmadı

• Yasaklı

@dilara1424 aslında kafeste olmak zorunda. hatta şunu söyleyeyim mesela kabinde köpek alerjisi olan birisi var bunu raporlarsa köpeğinizi yine kargo bölümüne almak zorundalar bunu da unutmayın. Kabin ekibi esneklik gösterirse çıkarabilirsiniz tabi

• @dilara1424 merhaba, biz thy ile geldik. Kabin icerisinde ucus boyunca kopegimi kutusundan cikaramayacagimi soylediler.

• Kafes boyutlarınız kaçtı? Thy nin websitesin de verilen boyutlar çok küçük.

@cisilhayat, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@dilara1424 merhaba, biz thy ile geldik. Kabin icerisinde ucus boyunca kopegimi kutusundan cikaramayacagimi soylediler.

• Thy sitesinde kedi için kafes boyutlarında bir gariplik var. Önerebileceğiniz kafesler var mıdır ? Kabin içi taşıyacağız kilosunu kontrol edebilirsek 🙂

• @coolblazer evet thynin istedigi olculer cok kucuk. Thy musteri hizmetlerini arayip sormustum 2 ya da 3 cm fazla olmasi sorun yaratir mi diye. 1 cm dahi gecmesin demislerdi. Biz de garantiye almak icin flybag diye gecen kumas cantalardan almistik. Yinede eni 2 ya da 3 cm fazlaydi. Ucus gunu cantasiyla birlikte sadece agirligini olctuler. Kafes olculerine bakilmadi.

• @cisilhayat Sitelerde Thy'nın belirttiği ölçülere uygun bir çanta yok sanırım ya da ben bulamadım .. Yükseklik 23cm, 30cm genişlik ve 40cm uzunluk sitede yazan bu.

https://www.hepsiburada.com/miapet-seffaf-astronot-kedi-kopek-tasima-cantasi-42-x-22-x-33-cm-siyah-p-HBV00000LVPS8

Aslında böyle bir çanta hoşumuza gitti ama bunu kabul ederler mi ? Ya da sizin kullandığınız çantanın ismi varsa biz de ona bakalım

• @mhepekiz teşekkür ederim

• @cisilhayat teşekkür ederim

• @coolblazer, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@cisilhayat Sitelerde Thy'nın belirttiği ölçülere uygun bir çanta yok sanırım ya da ben bulamadım .. Yükseklik 23cm, 30cm genişlik ve 40cm uzunluk sitede yazan bu.

https://www.hepsiburada.com/miapet-seffaf-astronot-kedi-kopek-tasima-cantasi-42-x-22-x-33-cm-siyah-p-HBV00000LVPS8

Aslında böyle bir çanta hoşumuza gitti ama bunu kabul ederler mi ? Ya da sizin kullandığınız çantanın ismi varsa biz de ona bakalım

Biz tam olarak bu çanta ile getirdik 6.5 kiloluk kedimizi. Toplamda 8 kiloyu geçmemesi için hafif çanta olması çok önemliydi. Boyutlarını ölçmediler sadece tarttılar.
    https://www.evcilal.com/urun/lion-7206-l-canta

• @coolblazer asagidaki urunu almistik. En genisligi 21 diyor ama 25 cm . Kumas oldugu icin en kotu enini bastirarak kirarsiniz biraz. Ama olcuceklerini sanmiyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/bacco-milano-kedi-kopek-seffaf-tasima-cantasi-kirmizi-462033768

• @cisilhayat @gallifrey İkinize de çok teşekkür ederim, inceleyeceğiz. 1-2 cm sorun edeceklerini sanmıyorum ama yine de prosedürler insana endişe veriyor ...

• Merhabalar ben Aralık ayında JFK (New York’a) giriş yapmayı planlıyorum. Asilari kuduz ve diğer asilari tam ( 5 ay oldu yaptıralı). 5 eylulde bakanlıktan titre (kuduz) testini aldım. Kopegim suanda 9 aylık ozmn 11 aylık olacak. Texasa kopegi ile giden bi arkadaşım New York eyaletinde kopekleri karantinaya alıyorlar dedi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mi ?

• Herkese merhabalar
    tecrübeli arkadaslara bir kaç sorum olacak. eşim ve kopegımız benden önce gidecekler. Zeusun karnesinde sahibi olarak benim ve esimin ismi yazıyor bu bir sorun teşkil eder mı bır de karne degısıklıgı yaptıgımız icin zeusun son 4 yıldaki asılarını yeni karneye ısletmedık sadece bu yıl yapılan asılarımız var.sadece son bir yıla mı bakıyorlar yoksa karnenin genelını inceleniyor mu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |