Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Sevgili Arkadaşlar,

Forumda gösterilecek reklamları ve biçimlerini konuşmak ve forum kullanıcılarının fikirlerini almak için bu konuyu oluşturuyorum.

Şöyle bir reklam düzeni planlıyoruz:

• Şu an için foruma 'Google Ads' ekleme gibi bir planımız yok, sadece reklam vermek isteyen kişi ve kurumların reklamları görüntülenecek.

• Reklamlar, trafiğin olduğu Ana Sayfa (Kategoriler), Tüm Alt-Kategoriler ve Tüm Konu sayfalarının en üstünde (Güncel Konu Kartlarının altındaki bölümde) ve en altında görünecek şekilde (Footer yani Sayfa Altnotlarının hemen üstünde) düzenlenecek.

Masaüstü bilgisayarlarda tam ekran görünümü için tıklayın:

Gece Modu
    alt metni

Normal Görünüm
    alt metni

Tablet bilgisayar ve telefonlarda ise bu görünüm yanyana yerine üstüste olacak:

Normal Görünüm
    alt metni
    Gece Modu
    alt metni

• Reklamlar hem hareketli GIF formatında hem de hareketsiz JPEG formatında olabilirler, fakat GIF olanları daha fazla ücretlendirilecek.

• Forumdaki iletilerin içine veya İlk iletiden sonraki boşluğa reklam alma gibi bir planımız yok. Özellikle iletilerin içine reklam alma fikrine sıcak bakmıyoruz.

• Forumun reklam gelirleri, öncelikli olarak forumun geçmiş iki yıldaki ödemelerine aktarılacak, bu harcamalar amorti edildikten sonra gelirler forumun teknik altyapısına, geliştirilmesine ve eğitimi destekleyici şekilde vakıf ve kuruluşlara aktarılacak. Zamanı gelince bu konuları da ayrıntılı konuşuruz.

Reklamların forumdaki görünümüne dair fikirlerinizi bekliyorum...

• ilk yorumu ben yapayım. yanıp sönme olayı özellikle telefonda ve karanlıkta çok sinir bozucu olabiliyor. Aslında karanlıkta bilgisayarda da o şekilde olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DeathZombie, içinde söyledi: Forumda Gösterilen Reklamlar Hakkında

ilk yorumu ben yapayım. yanıp sönme olayı özellikle telefonda ve karanlıkta çok sinir bozucu olabiliyor. Aslında karanlıkta bilgisayarda da o şekilde olacaktır.

Anladim, genel olarak GIF'e mi karsisiniz? Yoksa karanlik mod'u bozdugu icin mi karsisiniz?

GIF, dikkat cekmek amacli cok populer bir reklam yontemi ama karanlik mod'u etkilemeyecek sekilde kisitlama getirebiliriz kesinlikle. Bu konuda size katiliyorum, karanlik mod'da forumun beyaz kisimlarindan kurtulmak icin az ugrasmadik 🙂

• ⭐⭐

Hayırlı olsun. İş ilanlarına biraz daha ayrıntı girilmesi iyi olacaktır.

• @crazycells GİF e değil de. Çakar şekilde gözü yormasına diyelim.

• @crazycells
    İlk önce tebrik ederim ve hayırlı olsun

• Google reklamları almmanız güzel olmuş gerçekten kötü ve istemediğimiz reklamlar karşımıza çıkıyor
    • iletilerin içine reklam almamakta süper bir fikir, bunun için ayrıca teşekkür ederim
    • umarım isteğiniz gelirlere çar çabuk ulaşır, ve yardım ve eğitim işlerinde kullanacağınız miktarlarda ulaşır site

• açıkçası çok önemli değil, reklamların nasıl olmasını istemeniz bile büyük naiflik. kendi adıma AdBlock'u kaldıracağım yegane site olacak.

• Kendi adıma sayın @bezdarniy 'e katılıyorum, sayfanın yarısı reklam olabilir gelmeye devam ederim, genel olarak rahatsız olabileceğim bir reklam yok şu an forumda ama şu yanıp sönme olayı rahatsızlık verebilir.

• ⭐⭐⭐

Hayırlı olsun 🙂 gifteki hareketler bir şekilde yumuşatılabilirse daha az rahatsız edici olacaktır. 🧐

• reklam kısmı sitenin kendini döndürmesine yararlı olacaktır. sonuçta burası da bir zaman sonra el değiştirecek bir sekilde 🙂 flash kısmı cok goz alıcı, dikkat dağıtıyor ama ust ekrandan asagı inince kayboluyor. Sunu da goz onunde bulundurmak lazım, reklam dediğiniz sey göze batmalı, dikkat çekmeli. Ekranda asagı indiğiniz surece sizi takip etmeyip sadece orada flash ediyor ise bence kalmalı. Ekran boyunca sizi takip eden bir flashing reklam olmadığı surece devam.

• bence @crazycells sayfanın altına reklam eklemek yerine üst tarafta bir satır altında reklam eklemek daha mantıklı. çünkü bazı kullanıcılar sayfa sonuna gelmeden konuyu kapatabilirler

• @crazycells Merhaba, ben de fikrimi paylaşmak istiyorum. Diğer arkadaşların görüşlerine katılıyorum. Reklamların (GIF lerde seçilen renklerin) yanıp sönmesi gözü fazla yoruyor. Onun dışında rahatsız edici bir durum yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Forumda Gösterilen Reklamlar Hakkında

Hayırlı olsun. İş ilanlarına biraz daha ayrıntı girilmesi iyi olacaktır.

Sayin @HockeyUmpire2 , sadece isverenler degil, kendi isyerinin tanitimini yapmak isteyenler de reklam verebilirler. O nedenle dediginiz ayrinti ve bilgileri reklamda bahsedilen siteye girerek ogrenmeniz daha uygun olur. Nitekim bir banner ustunde yazilabilecek kelime sayisi sinirli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Forumda Gösterilen Reklamlar Hakkında

@crazycells
    İlk önce tebrik ederim ve hayırlı olsun

• Google reklamları almamanız güzel olmuş gerçekten kötü ve istemediğimiz reklamlar karşımıza çıkıyor
    • iletilerin içine reklam almamakta süper bir fikir, bunun için ayrıca teşekkür ederim
    • umarım isteğiniz gelirlere çar çabuk ulaşır, ve yardım ve eğitim işlerinde kullanacağınız miktarlarda ulaşır site

Size katiliyorum, google reklamlari forumun estetigini bozar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev, içinde söyledi: Forumda Gösterilen Reklamlar Hakkında

bence @crazycells sayfanın altına reklam eklemek yerine üst tarafta bir satır altında reklam eklemek daha mantıklı. çünkü bazı kullanıcılar sayfa sonuna gelmeden konuyu kapatabilirler

ucretlendirme de ona gore degisecektir zaten sayin @nilfersev , ama dediginiz gibi reklam verecek firma bos olan yerlerden birini secebilir, ustteki ilk 2 slot dolduktan sonra onun altina da eklemeye devam edebiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

reklamlarin karanlik mod'daki renkleri duzenlendi. Sanirim bu sekliyle daha once olusan rahatsizlik ortadan kalkti?

• ⭐⭐⭐

@crazycells Karanlık modda daha iyi olmuş bu arada. Elinize sağlık. Normal mod için de arka planın değişme efektini kaldırırsanız epilepsi olmayız. 😃

Benzer Başlıklar

• 14
  • 15
  • 572
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |