Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2 yıldır beklediğim an bu işte vizem basılmış

• @atilla hayırlı olsun.. bundan sonrası içinde bol şans.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar ais.usvisa sayfasına giriş için daha önce hesap açmıştım. Non-immigrant visa aldım bu sene iş amaçlı. Şu anda da ayni hesapla girip devam etmeliyim degil mi yeniden bir hesap acmama gerek var mı? Cunku su an girdigim de ise anasayfada sadece kullanıcı hesap bilgilerimi gösteren bir sayfa açılıyor. Dosyamızın Ankaraya varmadan işlem yapamayacağımızin anlamı bu müdür. Yani dosya vardığında burada başka seçenekler mi çıkacak? Burasını anlamadim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatihk, içinde söyledi: DV2019 bekleme odası

Arkadaşlar ais.usvisa sayfasına giriş için daha önce hesap açmıştım. Non-immigrant visa aldım bu sene iş amaçlı. Şu anda da ayni hesapla girip devam etmeliyim degil mi yeniden bir hesap acmama gerek var mı? Cunku su an girdigim de ise anasayfada sadece kullanıcı hesap bilgilerimi gösteren bir sayfa açılıyor. Dosyamızın Ankaraya varmadan işlem yapamayacağımızin anlamı bu müdür. Yani dosya vardığında burada başka seçenekler mi çıkacak? Burasını anlamadim.

eger sistem sorun vermiyorsa, ayni hesapla devam edebilirsiniz. Deneyin, olursa olur, olmazsa yeni hesap da acabilirsiniz. Onemli olan sistemde adinizin ve adiniza tayin edilen bir PTT subesinin gorunmesi.

• @Fatihk biz de daha önceden oğlumuzun pasaportu gönderip üzerine vize bastırmıştık, bu sebeple oğlumun adına kaydımız vardı. Aynı kayıt üzerinden devam ettik ve kendimizi de ekledik. sonunda cıktı aldığımızda herkesin bilgisi vardı .

• Merhabalar bir sorum olacakti esimin Rusya dogum belgesini gectigimiz yil yeminli tercumana cevirtmistik Rusca dan Turkce ye tekrar guncel tarihli vs olmasina gerek yok degil mi eskisini goturebilir miyiz yoksa tekrar yapmak gerekir mi? Bir de mahkemeyle dogum yeri degisikligi yapmisti nufus kayit ornegi alinca orada yaziyor ne tarihte yaptigi ekstra mahkeme kaydini goturmemiz gerekir mi ? Tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Beti sadece mahkeme sonuçları ölüm - boşanma - cinayet - hırsızlık gibi davaların sonuçları çevirtmen gerekiyor. Çünkü bu mahkeme sonuçlarına göre kişi hakkında karar veriyorlar.

• Cok tesekkur ederim 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Beti, içinde söyledi: DV2019 bekleme odası

Merhabalar bir sorum olacakti esimin Rusya dogum belgesini gectigimiz yil yeminli tercumana cevirtmistik Rusca dan Turkce ye tekrar guncel tarihli vs olmasina gerek yok degil mi eskisini goturebilir miyiz yoksa tekrar yapmak gerekir mi? Bir de mahkemeyle dogum yeri degisikligi yapmisti nufus kayit ornegi alinca orada yaziyor ne tarihte yaptigi ekstra mahkeme kaydini goturmemiz gerekir mi ? Tesekkurler 🙂

Ozellikle daha once ABD konsoloslugunda bir basvuru yaptiysa bilgiler farkli gorunecektir, o nedenle bu konudaki mahkeme kayitlarini da goturmenizi tavsiye ederim.

Eger belgelerin dili Ingilizce ya da Turkce degilse, o durumda belgeleri Ingilizce'ye cevirtmeniz gerekiyor, bilginize.
    Durumunuzda gecikme olmamasi icin, en kapsamli sekilde belgeleri hazirlamanizi tavsiye ederim. DV icin hicbir sekilde gecikme yasamak istemeyeceginiz aylara girmek uzereyiz...

• @crazycells merhaba
    Dediginiz gibi yeni hesap açtım ve ilk bilgi girişini en baştaki seçeneklerden "I need to register an appointment for DV immigrant program" (buna yakin bir comme idi) i secerek basladim. Kendimle ilgili kaydı yaptım ama daha eşimde ds260 number hatası verdi. Vize durumum "in transit" gorunuyor hala, o yüzden midir hala bilemedim.
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatihk, içinde söyledi: DV2019 bekleme odası

@crazycells merhaba
    Dediginiz gibi yeni hesap açtım ve ilk bilgi girişini en baştaki seçeneklerden "I need to register an appointment for DV immigrant program" (buna yakin bir comme idi) i secerek basladim. Kendimle ilgili kaydı yaptım ama daha eşimde ds260 number hatası verdi. Vize durumum "in transit" gorunuyor hala, o yüzden midir hala bilemedim.
    Teşekkürler

Eger form numarasini dogru girdiginize eminseniz, daha sonra deneyin isterseniz.

• Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi)burada istenen polis belgesi nedir nereden alınıyor

• Yasaklı

@necla343434 yurtdışında 1 yıldan fazla yaşamadıysanız (bazı ülkeler 6 ay) sizi ilgilendirmiyor

• @mhepekiz bilginiz için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necla343434, içinde söyledi: DV2019 bekleme odası

Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi)burada istenen polis belgesi nedir nereden alınıyor

Mulakat bilgileri icin su konuyu kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/

• ⭐⭐ Yasaklı

Iyı gunler.Eylul için mulakat tarihleri acıklandımı?Ne zaman acıklanır? Daha dogrusu mail geliyor degilmi şu tarihte şu evraklarla gelin gibisinden

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2019 bekleme odası

Iyı gunler.Eylul için mulakat tarihleri acıklandımı?Ne zaman acıklanır? Daha dogrusu mail geliyor degilmi şu tarihte şu evraklarla gelin gibisinden

merhaba, son birkaç aydır mülakat mailleri ayın son günlerinde geliyor. biz de 4 gözle bekliyoruz.

• ⭐⭐ Yasaklı

sizlere hayırlı ugurlu olsun dilegim. Sıra gelmezse de sorun degil neyapalım Kendimiz ettik ve bulduk geç davranarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo unutma assolistler her zaman mekana en son girer. Sen de konsolosluğa özel davetle gideceğin için onun çalışması vardır. Canını sıkma

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |