Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar Evet tabiki hiçbirinin garantisi yok benimde sizin gibi Amerika olmazsa Kanada gibi ek planlarımda var bakalım bir yolunu bulmamız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@nobitium Ben bir harakete geçtim. Bir şeyler denedim, tutmadı. Turist vizesi için 5-6 bin tl masraf ettim. Karı koca, pasaport vize ücreti vs. İş bile buldum. Alamadım vizeyi. Tek cesaretle olmuyor malesef. Bir daha denemiycekmiyiz, deniycez. Aynı yolu mu? hayır. Mevzu bu.

• 2 yıllık aşçılık okumayı planlıyorum . Bitince diplomam ile gitmeyi düşünüyorum . Yani B planı bu en azından . Umarım herkes mutlu olacağı duruma ulaşır bir an önce .

• @ibrahimasar Bakın, biz ülke olarak bazı şeyleri çok fazla abartıyoruz. İşin duygusal yanı bir tarafa, hepimizin istediği tek şey modern bir toplumda iyi bir hayat yaşamak. Bu sadece Kanada veya Amerika'da mevcut değil, Avrupa'da da ülkeler çok fazla kalifiye çalışan sıkıntısı çekiyor. Yeterli niteliklere sahip olunursa bu tür ülkelere de gidilebilir. Kanada'da aslında aynı şekilde, Turist olarak gitmek zaten orada kalmaya yardımcı olmaz. Çalışan olarak gitmek gerekiyor, kolay değil ama zor da değil. Dil ve meslek açısından eksikleri tamamlamak şansı artırır.

• Merhaba,confirmation numaramı kaybettim sitede şuan için sadece Dv2019 için numara hatırlatma seçeneği bulunuyor.Daha önce başına gelmiş olan var mı?Sonuçlar açıklandıktan sonra mı dv2020 için hatırlatma seçeneği çıkıyor? Teşekkürlerr

• @luckyone16 sonuçlar açıklansın o zaman giriş yaparsın endişe etme dostum

• @muhammed01 Bir yere gidip gitmemek mutluluk sebebi olmamalı. Hayatın her anını mutlu olarak yaşamaya çalışmalıyız, eğer gidersek bu iyi olur ama mutsuzlukla yaşamakta akıl kârı değil. Mevcut hayatımızı bir kabullenelim ilk olarak, içinde bulunduğumuz durumda mutlu olmayı becerelim. Zaten gideceğimiz yerde de nelerle karşılaşacağımız belli değil. Eğer mutlu olmayı bilirseniz her şeyi başarırsınız arkadaşlar.

• ⭐⭐

@nobitium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ibrahimasar Bakın, biz ülke olarak bazı şeyleri çok fazla abartıyoruz. İşin duygusal yanı bir tarafa, hepimizin istediği tek şey modern bir toplumda iyi bir hayat yaşamak. Bu sadece Kanada veya Amerika'da mevcut değil, Avrupa'da da ülkeler çok fazla kalifiye çalışan sıkıntısı çekiyor. Yeterli niteliklere sahip olunursa bu tür ülkelere de gidilebilir. Kanada'da aslında aynı şekilde, Turist olarak gitmek zaten orada kalmaya yardımcı olmaz. Çalışan olarak gitmek gerekiyor, kolay değil ama zor da değil. Dil ve meslek açısından eksikleri tamamlamak şansı artırır.

AB vatandaşlığım olsa Avrupa'da yaşardım ama Amerika'yi da hayal etmeye devam ederdim. Ne bileyim sanki orada beni çeken bir şeyler var.

• Gözlerimi kapasam ve açsam şunu görsem 2020EU002678 🤣🤭

• Benim bu ülkeye dair 1 gram umudum kalmadı.Allah hepimizin yardımcısı olsun diyecek bir şey yok

• @luckyone16 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba,confirmation numaramı kaybettim sitede şuan için sadece Dv2019 için numara hatırlatma seçeneği bulunuyor.Daha önce başına gelmiş olan var mı?Sonuçlar açıklandıktan sonra mı dv2020 için hatırlatma seçeneği çıkıyor? Teşekkürlerr

2020 açıklandıktan sonra numaramı unuttuğum seçeneği hem 2019 hemde 2020 için açılacak

• @Chromium Evet bende eskiden öyle düşünürdüm, Amerika rüyası dedikleri şey bu herhalde. Ama zaten Türkiye'de olduğu gibi bir yerde takılıp kalmamalıyız. Ağaç değiliz sonuçta, belki de Avrupa yaşamak istediğimiz yerdir.

• Bu ülkede hukuk malesef yok. Sadece varmış gibi gözüküyor...

• Eğer kazanamazsak bir whatsapp gurubu kuralım farklı yollar için birbirimizle bilgi alışverişi yapalım tabii buna @crazycells izin verirse.Sonuçta burada reklam yapmak yanlış forum sahibi bizler değiliz.

• Ben keyfim için istemiyorum gitmek tek isteğim yapacağım girişimciliği doğru yerde yapıp fırsatları yakalayıp geliştirmek. Bir çok bağlantım var Amerikada ama hemen olmuyor yinede bir şekilde harekete geçmem gerekiyor yarın çıkmazsa.

• @hcanbyrm Ben bu ülkede ne olup olmadığını pek anlamış değilim. Türk toplumu sanırım öteden beridir bir şeylerden sürekli şikayet ediyor, evet hukuk belki yok ama kimsede şikayet etmeyi bırakıp düzeltmeye uğraşmıyor. Bence farklı bir ülkede yaşamanın en büyük başlangıcı bu kafadan kurtulmaktır. Şikayet etmeyin arkadaşlar, ömür boyu bu ülkede yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Ömrünüzü mutsuzlukla geçirmeyin, gözünüz açık gitmeyin.

• İstanbul'a yine kış geldi 😞

• Bence bizleri birleştiren @crazycells oldugundan. Bu forumda ek bir konu acarak hangi ulkeye nasil gidebiliriz tarzi beyin firtinasi yapmak whatsapp grubundan dsha mantikli olur. Hem bizim gibi ileride arayis icinde olanlar paylastigimiz bilgikeri forumdan gorup okuyup bilgi edinme olanagi saglayabilir... @jesus-christ

• ⭐⭐

@nobitium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@Chromium Evet bende eskiden öyle düşünürdüm, Amerika rüyası dedikleri şey bu herhalde. Ama zaten Türkiye'de olduğu gibi bir yerde takılıp kalmamalıyız. Ağaç değiliz sonuçta, belki de Avrupa yaşamak istediğimiz yerdir.

Doğrudur insanın nerede mutlu olacağı hiç belli olmaz. Şimdiki hedefi Amerika olarak belirledim. Bir şekilde gider ve mutsuz olursam Amerika diye diretmem diğer alternatifleri düşünürüm hemen.

• ⭐⭐

arkadaşlar ne yazık ki seçim kararı alındı dolar bu süreçte çok çok daha artacaktır..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |