Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@guropeth (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkür ederim ilginize. Ben de öyle tahmin etmiştim ama yine de bilen birinden öğrenmek istedim.

Peki daha önce bahsettiğiniz arkeolog olarak üniversite veya araştırma enstitülerinde h1b vizesi ile çalışmak için verebileceğiniz link var mı?

Ben sizinle görüştükten sonra araştırdım ama baktığım ilanlarda h1b ile arkeolog ilanı bulamadım. Zaten çok fazla şansım olmadığının farkındayım alan itibariyle ama acaba üniversite bazında tek tek mi bakmam gerekir?

Evet, genelde bu sekilde ilanlar olmuyor. Varsa da ben farkinda degilim. Tek tek bakmaniz gerekecek. Siz ilgi ve bilgi alaninizda universitedeki ilgili kisilere ulasip kendileriyle calismak istediginizi belirtiyorsunuz. Bu konuda sizin de bu arastirmalara ne katabileceginiz onemli, atacaginiz emaillerde bunu on plana cikarmalisiniz. Tabii en onemli kisim size verilecek maas, eger halihazirda yapabileceginiz proje varsa size maas verebilirler. Aksi takdirde almak istemeyebilirler. Genelde arastirma yapmak icin ilk defa ABD'ye gelenler, once bir gonullu calisma evresi gecirip kendilerini bi nevi kanitliyorlar, daha sonra ise is ariyorlar.

• @crazycells ne kadar teşekkür etsem az size. iyi ki varsınız, sağolun.

• ⭐⭐

Amerika'da çalışma hakkı veren bir vize almak mı istiyorsunuz? Böyle bir vizeyi alıp alamayacağınıza dair temel hususları irdeleyen bir görsel hazırlanmış. Esasında bu vizenin alınmasının ne kadar zor olduğunu da gözler önüne seriyor.

Aslında sadece H1B vizesini kapsamıyor, ilgili diğer vizeleri de kapsıyor ama en popüler vize türü bu olduğu için bu başlık altında paylaşmayı uygun gördüm.

Şurada görebilirsiniz: https://www.topic.com/so-you-wanna-work-in-america

• Merhaba,
    Bu sene H1B çekilişleri hangi tarihte olacak bilgisi olan var mı ? Veya herhangi bir değişiklik yapıldı mı bu başvurularda.
    Ben teklif aldım sponsor olmayı kabul ettiler ve H1B vizesine başvuruldu. Ancak daha sonra bir bilgi verilmedi bana.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkovic (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

Merhaba,
    Bu sene H1B çekilişleri hangi tarihte olacak bilgisi olan var mı ? Veya herhangi bir değişiklik yapıldı mı bu başvurularda.
    Ben teklif aldım sponsor olmayı kabul ettiler ve H1B vizesine başvuruldu. Ancak daha sonra bir bilgi verilmedi bana.

Teşekkürler.

maalesef tarihi bilmiyorum ama USCIS'e resmi H1B basvuru surecinin dun baslamis olmasi lazim,...

• selam. ben pizza ve kebap yapımında daha önce çalıştım. ama kebapçıda çalışırken sigortam yoktu. şimdi sorum şu, ben amerikada bi restoranla anlaşıp sponsor olmalarını sağlasam vize alabilir miyim? alma şansım nedir? şimdiden teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcan (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

selam. ben pizza ve kebap yapımında daha önce çalıştım. ama kebapçıda çalışırken sigortam yoktu. şimdi sorum şu, ben amerikada bi restoranla anlaşıp sponsor olmalarını sağlasam vize alabilir miyim? alma şansım nedir? şimdiden teşekkür ediyorum.

sefler H1B alabiliyorlar, ozellikle de buyuk restoran veya oteller bulunan sefler; ama yardimci seflerin almasi sanirim biraz zor, ayrica ortalama bir restoran ortalama bir sef icin basvuru yaparsa da isi zor olabilir. H1B kalifiye isciler icin calisma vizesi, zaten resmi sitelerde de ayrintilari okursunuz ama bu kategoride vize alabilmek icin bir restoranda calismanin yaninda, bunun egitimini almis olmaniz yani ustaliginizi kanitlamis olmaniz isinize yarar. Eger ascilik okullarinda okumus, bu isin egitimi almis hatta master yapmis biriyseniz, isiniz kesinlikle kolaylasir.

• @crazycells anladım. bir arkadaşım dönerci ve bi restoranla anlaşarak gitti. eğitimi yok. sigorta dökümünü istiyorlarmı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcan (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

@crazycells anladım. bir arkadaşım dönerci ve bi restoranla anlaşarak gitti. eğitimi yok. sigorta dökümünü istiyorlarmı acaba?

O arkadasinizin H1B vizesi aldigina emin misiniz? J1 ve H2B sizin dediginiz yol icin bana daha uygun gibi geliyor.

Sigorta dokumu kismini bilmiyorum maalesef, siz restoranda is bulursaniz onlar zaten size hangi vizeyi almalari gerektigini bilirler. Genelde gocmenlik avukatlariyla calisiyorlar , bu avukatlar belgeler konusunda sizi yonlendirirler, siz kendiniz tek basiniza bu vizeye basvuru yapamazsiniz, o nedenle sorulariniz cok anlamli degil maalesef. Vize almak icin bir is bulmamalisiniz, is bulduktan sonra o ise uygun vizeyi arastirmalisiniz. Siz tam tersine hareket ediyorsunuz.

• @crazycells 2 yillik turizm mezunu ve5 yillik tecbure ile hb1 alabilirmiyim otelcilik on buro sektorunde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokalpizm (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

@crazycells 2 yillik turizm mezunu ve5 yillik tecbure ile hb1 alabilirmiyim otelcilik on buro sektorunde

H1B alabilmek icin ilk sart, buna uygun bir pozisyon bulmak. Once bu sekilde bir pozisyon bulup, sonrasinda hangi vizeye uygun olup olmadiginizi degerlendirmelisiniz.

Hem egitiminiz, hem de is tecrubeniz var fakat her egitim yili 3 yildan, her yillik is deneyimi 1 yildan toplam 12 yili tamamlamaniz lazim. Sizin durumunuzda 2x3 + 5 = 11 yil ediyor. 1 yil daha calistiktan sonra vizenin sartlarini yerine getirmis oluyorsunuz.

• Yasaklı

@yeşilkart-forum benim dayımın arkadaşının çocukları amerikada.iş yerlerinde çalıştırmak için işveren olarak bana sponsor olup iş yerlerinde çalıştırabilirler mi? birde sponsorluk temizlikçilik bulaşıkçılık tezgahtarlık garsonluk gibi bütün işlerde mi geçerli? yoksa sadece belirli mesleklerde mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-yılın (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

@yeşilkart-forum benim dayımın arkadaşının çocukları amerikada.iş yerlerinde çalıştırmak için işveren olarak bana sponsor olup iş yerlerinde çalıştırabilirler mi? birde sponsorluk temizlikçilik bulaşıkçılık tezgahtarlık garsonluk gibi bütün işlerde mi geçerli? yoksa sadece belirli mesleklerde mi?

Bu soruyu sordugunuza gore cevap hayir, size sponsor olamaz 🙂
    ABD'de sadece sizin CV'nize uygun bir iste calisabilirsiniz. Egitim ve is deneyiminize uygun olmayan bir is icin vize alamazsiniz. Onemli olan sizin is teklifi almaniz degil. Misal, neden isveren ABD vatandasi calistirmiyor? Isci aradi da bulamadi mi? Cunku birine sponsor olmasi icin o isi yapacak ABD vatandasi bulamamasi gerekiyor.

• Merhabalar.
    H1b vizesine fotoğrafçılık da girer mi acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgulcan (H1B) Çalışma Vizesi içinde söyledi:

Merhabalar.
    H1b vizesine fotoğrafçılık da girer mi acaba.

Yanlis bir soru soruyorsunuz 🙂 , cunku vize icin is bulamazsiniz, once isi bulup sonra o ise en uygun vizeyi bulmalisiniz. Siz tersten gidiyorsunuz.

Konunun ozune gelirsek ise, fotografci birinin ABD'de bu isi yapabilecek birini bulmamasi ve baska bir ulkeden bir fotografciya H1B vize sponsoru olmasi bana cok makul bir durummus gibi gelmiyor, o nedenle buyuk ihtimal sorunuzun cevabi olumsuz.

• @crazycells
    Şöyle izah edeyim. Türkiye'de ki iş partnerimi de Amerika'ya getirtmek istiyorum. Greenkart ne zaman çıkar çıkmaz belli olmaz. O yüzden orada bir şirket kurup ben bu adamla çalışmak istiyorum diyebilme olasılığım varmı?
    Yoksa bavula sokmaya çalışacağım adamı.O da olmadı konteynırla getirtcem 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Şöyle izah edeyim. Türkiye'de ki iş partnerimi de Amerika'ya getirtmek istiyorum. Greenkart ne zaman çıkar çıkmaz belli olmaz. O yüzden orada bir şirket kurup ben bu adamla çalışmak istiyorum diyebilme olasılığım varmı?
    Yoksa bavula sokmaya çalışacağım adamı.O da olmadı konteynırla getirtcem 🙂

Hayir, oncelikle ABD'den birini ise almaya calismalisiniz, eger bulamazsaniz ancak yurtdisindan biri icin basvuru yapabilirsiniz.

• @crazycells Tamam. İş bulma işini buradaki işkur gibi birşeyden mi yapamayacağız yoksa
    Bana bu meziyetlerde bir eleman lazım koca amerikada bulamadım tr de buldum bununla çalışmak istiyorum minivalinde birşey mi demek gerekli.
    Tekrardan teşekkür ederim bu arada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tamam. İş bulma işini buradaki işkur gibi birşeyden mi yapamayacağız yoksa
    Bana bu meziyetlerde bir eleman lazım koca amerikada bulamadım tr de buldum bununla çalışmak istiyorum minivalinde birşey mi demek gerekli.
    Tekrardan teşekkür ederim bu arada

Onun farkli sartlari olabilir, net olarak tum is ilani sartlarini bilmiyorum maalesef.

• @crazycells teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 1
  • 6
  • 4
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |