Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim.

• @crazycells gonderdiginiz postu inceledim benim durumumla alakali pek bilgi bulamadim ama dediginiz gibi sorun olmasi muhtemel. Acaba baska benim durumuma benzer durumda olupta tecrube eden varmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

@crazycells gonderdiginiz postu inceledim benim durumumla alakali pek bilgi bulamadim ama dediginiz gibi sorun olmasi muhtemel. Acaba baska benim durumuma benzer durumda olupta tecrube eden varmi?

(2)(A)(i) kismi sizi ilgilendiriyor... "a crime involving moral turpitude" diyen...

• Merhaba 1994 senesinde kuzenime vermis oldugum 1 adet sahte 100 usd yakalandı ve benim uzerimde sahte 2 adet 100 usd ve 1 adet 50 mark bulundurmaktan 45 gun cezaevinde kaldim ve para cezasina cevrilmisti. Su an arsiv kaydinda gozukuyor. Eşim Abd vatandaşı ve 14 yildir Türkiye de evliyiz. Benim bu davadan dolayi Abd vatandasi olma sansim var midir?

• @crazycells Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

a crime involving moral turpitude

Ben bu cümleden ahlaki suç anlamı çıkarmıştım ama bizdeki karşılığı taksirli suçmu oluyor bunun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cocoro Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Merhaba 1994 senesinde kuzenime vermis oldugum 1 adet sahte 100 usd yakalandı ve benim uzerimde sahte 2 adet 100 usd ve 1 adet 50 mark bulundurmaktan 45 gun cezaevinde kaldim ve para cezasina cevrilmisti. Su an arsiv kaydinda gozukuyor. Eşim Abd vatandaşı ve 14 yildir Türkiye de evliyiz. Benim bu davadan dolayi Abd vatandasi olma sansim var midir?

Siz de INA: ACT 212 - GENERAL CLASSES OF ALIENS INELIGIBLE TO RECEIVE VISAS AND INELIGIBLE FOR ADMISSION; WAIVERS OF INADMISSIBILITY sayfasini inceleyin.

Aldiginiz ceza kucuk gibi gorunuyor ama son karar konsolosun tabii. Eger konsolos bu nedenden dolayi red karari verirse I-601 waiver ile Green Card almayi deneyebilirsiniz. Bu durumda konsolos sizi yonlendirir zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Ben bu cümleden ahlaki suç anlamı çıkarmıştım ama bizdeki karşılığı taksirli suçmu oluyor bunun?

Adam oldurmekten bahsettiniz yanlis hatirlamiyorsam, cinayet moral turpitude'a giriyor.

• @crazycells Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

@crazycells Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Adam oldurmekten bahsettiniz yanlis hatirlamiyorsam, cinayet moral turpitude'a giriyor.

Hayır öldürmek değil iş kazası sonucu bir işçim yüksekten düşerek yaşamını yitirdi bizde taksirli kusurlu bulunduk mahkemece ve bu neticede ceza aldık. Yani bu durum taksirli suça giriyor. Hal böyleyken de red alır mıyım acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hayır öldürmek değil iş kazası sonucu bir işçim yüksekten düşerek yaşamını yitirdi bizde taksirli kusurlu bulunduk mahkemece ve bu neticede ceza aldık. Yani bu durum taksirli suça giriyor. Hal böyleyken de red alır mıyım acaba

Buna, sizi yonlendirdigim kanuna ve sizin mahkeme kayitlariniza gore konsolos karar verecek. Bu konuda benim bir yorum yapmam dogru olmaz (gercekci de olmaz).

Buna, sizi yonlendirdigim kanuna ve sizin mahkeme kayitlariniza gore konsolos karar verecek. Bu konuda benim bir yorum yapmam dogru olmaz (gercekci de olmaz).

Hayırlısı olsun artık ne diyelim. İlginiz için teşekkür ederim.

• Merhabalar,

Criminal kisminda bir sorum var.

Daha önce yurtdışında bir mahkeme acıldı ve kamu cevası ile sonuçlandı. 6 ay dan az. Form doldururken bu bilgiyi '' Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action? '' sorusunun acıklamasına mı eklemem gerekiyor yoksa sadece sabıka kaydını mı vermem gerekiyor?

• Merhabalar bundan seneler seneler evvel ev arkadasimla yaşanilan bir sözlü münakaşa sonrasinda şahsin beni şikayet etmesi sonucu durum mahkemeye tasindi ve hakkimda tehtit suçundan(ki tehdit etmedim sadece şüphesi bile mevcut ise ceza verilen standart bir prosedürmüş) kamu davası açılıp10 ay hapis cezasi ama 5 yil denetimli serbestlik verildi denetimli serbestlik sürecini vukuatsiz tamamladim ve hüküm düştü hic suç işlememişim gibi tertemiz çikdim ne arşiv kayitli nede düz sicil kaydim yoktur. Şimdi DS 260 formundaki hic suc işledinizmi yada hüküm giydinizmi sorusuna evetmi demeliyim sizce.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstgmsxd Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Merhabalar,

Criminal kisminda bir sorum var.

Daha önce yurtdışında bir mahkeme acıldı ve kamu cevası ile sonuçlandı. 6 ay dan az. Form doldururken bu bilgiyi '' Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action? '' sorusunun acıklamasına mı eklemem gerekiyor yoksa sadece sabıka kaydını mı vermem gerekiyor?

Forma, mumkun oldugu kadar ayrintili aciklama yapmanizi tavsiye ederim. Evet, bu dediginiz soruya cevap olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogodogo Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Merhabalar bundan seneler seneler evvel ev arkadasimla yaşanilan bir sözlü münakaşa sonrasinda şahsin beni şikayet etmesi sonucu durum mahkemeye tasindi ve hakkimda tehtit suçundan(ki tehdit etmedim sadece şüphesi bile mevcut ise ceza verilen standart bir prosedürmüş) kamu davası açılıp10 ay hapis cezasi ama 5 yil denetimli serbestlik verildi denetimli serbestlik sürecini vukuatsiz tamamladim ve hüküm düştü hic suç işlememişim gibi tertemiz çikdim ne arşiv kayitli nede düz sicil kaydim yoktur. Şimdi DS 260 formundaki hic suc işledinizmi yada hüküm giydinizmi sorusuna evetmi demeliyim sizce.

Arsiv kaydi olmadigina emin misiniz?

• Evet eminim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogodogo Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Evet eminim yok.

Ceza almis oldugunuz icin, o soruya evet deyip aciklama yapmaniz gerekir. Bu sorulari cevaplarken yalan bilgi vermemeniz bekleniyor.

Fakat konsolos bu duruma dair mahkeme kayitlarini ve cevirilerini de isteyecektir sizden. Adli sicil kaydinda gorulmese bile. Kendisi dosyanizi inceledikten sonra vizeye uygun olup olmadiginiza karar verecek. Bu konunun onceki mesajlarini okumanizi tavsiye ederim.

Nasil devam edeceginiz size kalmis.

• Herkese merhaba ben 2005 yılında bir kavgaya karıştım yaklaşık 9 kişi birbirimize saldırdık(bu arada herkes kuzen ) hastane karakol adliye 2008 yılında 15 ay hapis cezası aldım.Hakim cezayı tecil etti.Yani adli sicil kaydım var sabıka kaydım yok.2018 yılında green kart çıktı bana ds260 da adli sicil kaydımın olduğunu basit adam yaralamadan 15 ay hüküm giydiğimi ama hapis yatmadığımı yazdım gönderdim. Abd green carrd büroya mahkeme karar dosyamın hepsinin ing tercumeli halini mail yoluyla gönderdim( 22 sayfa ).Mülakat gününe istenilen evraklarla beraber gittim görevli evrakları inceledi ve bana geçici red verdi.Mahkeme karar dosyamın görevli avukatlar tarafında inceleneceğini en geç 6 ay içinde mail yoluyla durumun bildirilecekmiş.Yaklaşık 3 hafta sonra bana mail geldi evraklarımın incelemesinin tamamlandığını ptt adres bildirim çıktısı ve pasaportumu göndermemi istediler.Bir hafta sonra bir mail daha geldi vizemin onaylandığına dair pasaportum ptt aracılığıyla geldi Ağustos 15 de Abd ye gidiyorum....Çok yıprandım ha oldu olucak olmadı kimseden bilgide alamadım.Bu durumuma dair emsalide varmıdır bilmiyorum.Umudunuzu asla ama asla kaybetmeyin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ynsdanisman Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Herkese merhaba ben 2005 yılında bir kavgaya karıştım yaklaşık 9 kişi birbirimize saldırdık(bu arada herkes kuzen ) hastane karakol adliye 2008 yılında 15 ay hapis cezası aldım.Hakim cezayı tecil etti.Yani adli sicil kaydım var sabıka kaydım yok.2018 yılında green kart çıktı bana ds260 da adli sicil kaydımın olduğunu basit adam yaralamadan 15 ay hüküm giydiğimi ama hapis yatmadığımı yazdım gönderdim. Abd green carrd büroya mahkeme karar dosyamın hepsinin ing tercumeli halini mail yoluyla gönderdim( 22 sayfa ).Mülakat gününe istenilen evraklarla beraber gittim görevli evrakları inceledi ve bana geçici red verdi.Mahkeme karar dosyamın görevli avukatlar tarafında inceleneceğini en geç 6 ay içinde mail yoluyla durumun bildirilecekmiş.Yaklaşık 3 hafta sonra bana mail geldi evraklarımın incelemesinin tamamlandığını ptt adres bildirim çıktısı ve pasaportumu göndermemi istediler.Bir hafta sonra bir mail daha geldi vizemin onaylandığına dair pasaportum ptt aracılığıyla geldi Ağustos 15 de Abd ye gidiyorum....Çok yıprandım ha oldu olucak olmadı kimseden bilgide alamadım.Bu durumuma dair emsalide varmıdır bilmiyorum.Umudunuzu asla ama asla kaybetmeyin...

Tebrikler, hakkinizda olumlu karar cikmasi sevindirici. Dediginiz gibi hickimseyi bu konuda magdur etmiyorlar ve her dosyayi bastan sona ayri ayri inceliyorlar. Bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @ynsdanisman gözünüz aydın ve geçmiş olsun. Verdiğiniz örnek çok faydalı oldu. Bize bu sene de çıkmadı ama, benzer bir durumumuz vardı. Biz işe gittiğimizde ev sahibimiz anahtar uydurup ev boşken bizde takılıyormuş. E tabi insan bir iki derken ne kadar delil bırakmasalar da farkediyor. Tabi kavga kıyamet. Kabulde ettiler girdiklerini. O gün kalabalık akrabalarıyla bir oldular, eşim ve ben saldırıya uğradık. Tüm camlarımızı kırdılar, darp ettiler... Sonuç polis çağırdık bilin bakalım kim suçlu bulundu yaklaşık 20 kişinin saldırısına uğrayan eşim. Polisler ifademizi alırken kendimizi savunmamızı, başımıza ne geldiğini bile dinlemediler. ( bunun gibi haksızlıklardan gitmek istiyoruz) eşim yaralamadan 4 ay düşürülerek 2 ay 10 gün ceza aldı. Hapis yatmadı. 5 yıl ertelendi.. Bu sene forum da arşiv kaydı konusunu görünce kontrol ettik ve kaydı olduğunu gördük. Ankaraya evrakları gönderdik bir ay da silindi. Halbuki sorduğumuz üç avukat adliyede çalışan ilgili bölüm memurları bize silinemiyeceğini söylemişlerdi. İnanın hükmün verildiği madde ve bendleri, örnek davaları tek tek araştırdım. Silinebildiği aşikar. Biz kendimiz dilimiz döndüğünce hazırlayıp gönderdik. Ülkede kendi yaptığı işin vasıflarını taşımayan böyle insanlar da gitme sebebimizden biri. Neyse çok anlattım. Velhasıl eğer bize çıkarsa ve silinse de baştan yazsakmı diye ikilemdeydik. Uzun oldu ama paylaşım için teşekkür. Size mutluluklar. Yoo hiç kıskanmadım. 🙂

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |