Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @karadenizden Umarım sizinde çok güzel haberlerinizi alırız

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@redcka mail gelenler var

önceki gelenleri biliyorum bu aralar var mı ?

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaslar, kcc den 1 ay once evrak ıstendıgınde hemen yollamıstım ama automatıc reply gelmeyınce sızlere sormustum. yenıden gonderdım tavsıyelerınızle ve hemen automatıc e maıl geldı. tesekkur ederım. benım bazı konularda fıkrınıze ıhtıyacım var. Bılıyorsunuz talıhsız Kanada deneyımımden sonra ucretsız ızın hakkım bıttı. gorevıme dondum. greencard ıle yerlesmeye karar verırsek ( yuvarlak dıyorum emın degılım cunkı) eşim ve benım ıstıfa etmemız gerekecek. işimiz cok rahat spor ile alakalı ve cok keyıflı. evım ,duzenım herseyım gonlumce,harıka bır sosyal cevrem ve statum var. Hayallerımı yasayayım dedım herseyı gerıde bıraktık gorduk gunumuzu toronto'da. ozellıkle kucuk cocuklu aıle ıcın cok zor oluyor surec. Eşimin de ingilizcesı cok ıyı degıl dolayısıyla herseye yetısmek zorunda kalıyorum ve bu bır muddet sonra yıpratıcı olabılıyor. Yasamımdan memnunum ama sıyası gıdısten ve toplumdan memnun degılım. bu duzende gormeden ,duymadan mı yasamak yoksa Herseyı bırdaha elımın tersıyle ıtmek mı bılmıyorum.. hep hayalım olan greencard'ımı alacagım ve bır muddet gıt- gel yapacagız kaybetmemek ıcın. sanırım zamana ıhtıyacımız var. bız duygusal buhrandayken bır dıs goze ıhtıyacım var.

• ⭐⭐

• @hockeyumpire2 Aslına bakarsanız buna cevap vermek gerçekten zor. Uzman bir kişiden bir psikolog dan yardım alsanız. Hayatınızda köklü bir değişim yapmayı düşünüyorsunuz bu sefer daha zor olacak. Belki sizin için iyi olmayan bir tercih yapmak üzeresiniz. Hayatınızı bir kez değiştirmeye çalıştınız ve yaşanılan şeyler sizi mutlu etmedi ve geri döndünüz tamam haklısınız Türkiye'de siyasi dengeler yüzünden gittikçe genel bir kültürel çöküş var.

Ben çocuğum için daha iyi bir eğitim almak için gitmek istiyorum. Bu şekilde düşündüğümde olumsuzluklara karşı direnmem gerektiğini düşünüyorum. Burada bu imkanları suna bilsem çok iyi bir eğitim aldırabilsem belki bir ihtimal gitmek istemezdim belki ama şuan baktığımda hiçbir şeyin iyi olmayacağı bariz ortada tabi bunlar benim kendi sarmalım.

Sizin için durum bambaşka bu deneyimi yaşamış görmüş ve bu süreçten mutsuz olmuşsunuz. Bence sizi farklı deneyim beklemiyor. Bugüne kadar kanada kötü diyen görmedim sonuçta sosyal bir devlet. Amerika'da sabah akşam her şey için para ayırıp her şey için koşturmak zorundasınız. Amerika' da her adımınız para bu büyük bir mücadele bunların kararını iyi vermek lazım. Kanada da yaşadığınız deneyimden çok farklı çok daha güzel bir hayat beklediğini düşünüyorum sizi bence aynı sıkıntılar belkide daha fazlası Amerika'da da sizleri bekliyor olacak.Bence Amerika rüyalar ülkesi gibi görülmemesi gerekiyor.

İşiniz zor 😞 Benim için arkamda geri döneceğim hiçbir şey bırakmadan gitmeyi düşünüyorum çünkü ben bir deneyim diye gidersem kesin başarısız olurum Durumunuzu çok iyi anlıyorum benimde eşimle beraber iyi bir çevremiz bir statümüz var aylık 8,5k bir gelirimiz var bunların hepsini yakıp gitmek zor. İngilizce'miz yok eşim Türkiye'den çıkmak istemiyor bu arada :(( bide her türlü mutsuzluğunda benin başım ağrıyacak onuda biliyorum ama herkesin hayatta bir önceliği vardır benimki de kızım ve onun mutluluğu için her şeyi yaparım. Şuan durumum bu ama siz gördüğünüz yaşadığınız şeyler geri gelmenize sebebiyet vermiş bence çok iyi düşünülmeli, neye karar verirseniz verin sizi mutlu etmeyecekse yapmayın bence mutluluk ve huzur dünyada parayla kazanılamayacak yegane değerler..

Bazı insanlar yağmuru hisseder, bazıları ise sadece ıslanır. Siz hissediyor musunuz yoksa sadece ıslanıyor musunuz..???

• @hockeyumpire2 Merhabalar,ruh halinizi cook cok iyi anliyorum..Bizim esimle yillardir hep bi Amerika hayalimiz vardi , ozellikle benim (2008 20 yasinda wat yapmistim ve Amerika benim icin cok ozeldi)Istanbulda esiminde benimde gayet guzel 9-6 gittigimiz isimiz sosyal cevremiz hersey cok guzeldi fakat burdaki sartlar siZinde bahsettiginiz gibi .Bilmiyorum tr ye doneli ne kdr oldu ama benim 1 ay da fikrim degisti..sansini kacirmayin dediginjz gibi ilk basta giris cikis yapabilirsiniz..Bu sans kolay kolay gelmiyor cnk

• ⭐⭐

@rüzgar benim psikolojimde ne yagmur ne kar dolu yağıyor. Hergün bunu düşünüyorum. Cok farklı seyler yasayacagımı dusunmuyoruz. Evimiz işimiz on dakika cocugum harika bir kreste eve 5 dakika. Hep ailemizle yiz. İşimiz keyifli evimizin kredisi devam ediyor. Bir yandan eski den üniversite bitince dağları cıkıp ufka bakmaktan korkmayan ben bir yanda gercekler... Kartımı alacagım bir müddet kaybetmemek için çabalayacağım, belki bir müddet sonra hersey daha bir net olur. Zaman ayırdığınız için tesekkür ederim

• ⭐⭐

@mel daha 1 ay olmadı doneli yaralarımız taze aynen bu dediklerinizi yasadık. İşe 9 da gidip 4 de cıkıyorum. Cok cok sevdiğim bir işim var. Cok zor kazandım birkere bıraktım döndüm ama artık hakkım bitti. Size bol sans dilerim hersey harika olacak ins

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba,
    https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx sitesi üzerinden İngiltere için adli sicil kaydı alan kimse var mıdır? Biz başvuru yaptık, 18 Ocakta postayı gönderdiler fakat tarafımıza ulaşmadı. 10 iş gününde gelmesi lazımdı. Karşı tarafla yazıştık 11 Şubata kadar bekleyin dedi. Standart gönderi istemiştik, standart gönderide takip numarası tutmuyorlarmış. Başvuru yapıp ulaşan var mı merak ediyorum. Dijital kopya da göndermek istemiyorlar.
    Ayrıca case numaramız 19xxx 7 Hazirada DS260 formunu gönderdik fakat bizden belge isteyen eposta henüz gelmedi. 21xxx olan arkadaşlardan eposta alanlar var. Hiç gelmeme durumu var mı acaba, gelmeden numaramız current olunca diğer işlemlere geçiş olur mu?
    Şimdiden teşekkürler..

• ⭐⭐

Sizce 2019'u kaç binde kapatırlar gidişata göre?

• DV2020 için türkiye'den kaç başvuru olmuştur acaba.kazanma olasılığı ne kadar düşüktür.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda buradan da silin heryere açınca kimse size yazmaz

• KUSURA BAKMAYIN GERCEKTEN NEREYE YAZICAGIMI TAM BILEMEDIM YENI UYE OLDUM IYICENE KAFAM KARISTI SİLDİM GALIBA. BU ARADA ZATEN NET BIR CEVAPTA KIMSEDEN ALAMADIM.YENI OGRENIYORUM BURAYI KULLANMAYI @ayvalik10

• Yasaklı

@hockeyumpire2 Bu kadar iyi bahsediyorsanız kalın burada bana kalırsa. Gitmek, bizim gibi mutsuz ve umutsuzların işi. Gemileri yakmaya hazır olmak lazım. Arafta kalmak bu süreçte çok riskli

• Yasaklı

Bu arada önceden tanıyanlar biliyor Google Growth Engine projesinde eğitmen olarak çalışıyorum, haftada 1-2 gün çalışıyorum sadece ama kadrolu, maaşlı işim çalıştığım kadar para almıyorum (2 eğitmeniz Türkiye'de) İzmir'de yaşıyoruz, arabamız, 4 tane motosikletimiz, hobilerimiz aylık toplam 12K civarında gelirimiz var. Bir an önce gitmek istiyoruz çünkü artık sokakta karşılaştığımız insanların bize verebileceği maddi ve manevi zararlar bizi korkutuyor. Bu sene çocuk sahibi olmayı planlamıştık erteledik. Orada doğsun diye. İzmir'in nüfusu 1 yılda 40 bin kişi artmış 8000 İran'lı izmirden ev almış kısa süre içerisinde sistemli bir oyun var ve 5 sene sonrası benim için çok karanlık. Biz diyoruz ki "Bugün bunun içinden sıyrılmazsak sonra hiç bu şansımız olmayacak" açıkçası yukarıda anlattığım gibi her şey harika ama 5 sene sonrası???

• @civilengineer19 ylisans belgesi veya gecici mezuniyet belgesi ikiside olur. Ikisini de gotur. Fotokopi de al ama.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |