DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmetcan93 Florida konut uygunluğu açısından ABD’nin en pahalı eyaletlerinden, böyle bir lokasyonda 1900$ yine iyiymiş yani

• @newbie97 Alın benden bi o kadar daha 😕 gerek kendi adımdan gerek ailemin adından o kadar hnbs gördüm ki artık çıksa nasıl tepki veririm bilmiyorum ama çıkmasa bile pes etmem diye düşünüyorum 😂

• ⭐⭐

@iamatakank Hocam bende şans yok çıkmaz yani çıksa bile site hacklenir, savaş çıkar, uçak düşer, virüs çıkar gidemem öyle şans var bende o yüzden gram heyecan yok içimde. Sırf dua ettim o kadar onun kabul olacağı hürmetine içimdeki hevesi tutuyorum, yoksa emin olun 90 gün felan varken aşırı heyecanlıydım şu an sıradan geliyor

• @newbie97 Benimde aklıma bunlar geliyo ama olumsuz duşunmeyelim 😀

• @newbie97 şahsen kadere inanan birisiyim inanın düşündükçe çocuk oluyorum yerimde duramıyorum ancak çıkmazsa bile vardır bunda da bir hayır diyip kendimi avutuyorum ama çok yakında eğer çıkmazsa kafama tak edip her an tırcı olmak üzere bir şekilde gidebilirim amerika memleketine 😂 😂

• ⭐⭐

@iamatakank Tırcılık baya popüler oldu, aslında avrupaya tırcı olarak yük bırakanlar da çok şanslı istanbuldan bir çıkıyorlar yola ülke ülke geze geze işlerini yapıyorlar, öyle bir işte çalışıp pasaportu kolay doldurursun aslında sonra da b1/b2 kolay olur

• @newbie97 özellikle araç sürmeyi seviyorsanız birde kendi tırınız var ise ne kira ödersiniz ne başka bir şey tek masrafınız araç bakımları ve yakıt ücreti olacak birde yemek ve kişisel giderler zaten bu dönemde popüler olmasaydı biraz garip olurdu

• ⭐⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine sadece genç nüfuslada alakalı değil aslında yaş farketmeksizin ev paylaşımı burada ki en normal durum. Genç, yaşlı, evli, bekar farketmeksizin insanlar evlerinde müsaitliği varsa bir ev arkadaşı bakıyor. Mesela ben 2019da J1 için geldiğimde burada bir oda kiralamıştım, 3+1 evdi. Odanın birinde kendileri kalıyordu, odanın biri üniversitede okuyan bir kızları vardı arada o gelip ediyor diye onundu, diğer odada boşta durmasın diye kiraya veriyorlardı.

• ⭐⭐

@iamatakank Bana göre meslek değil kesinlikle, geçen bir kadın gördüm yıllarca tır sürmüş tır sürerken de yüzüne hep soldan güneş vurmuş, kadının yüzünün bir tarafı gençken öbür tarafı UV ışınları yüzünden yaşlıydı 😂 Kollarıma veya ellerime de sürekli güneş ışığı vursunu istemem o yüzden pek benlik değil

• ⭐⭐

Karşılaştığıma bakın 😂 Kendisi eski ABD büyükelçiliğinde (ESKİ) çalışan bir hanımefendiymiş Vize mülakat provası vs var hizmetlerin içinde 😂

IMG_3617.jpeg

• ⭐⭐

@hdemircanusa Resim bana daha çok konsolosluk bankosu önünde ödeme yapan birini çağrıştırdı 😃

• ⭐⭐

@newbie97 😂😂 haklısın , ama şaşırdım verilen hizmete

• iltica eden kişi(21 yaş altı) ailesine gc çekilişini kazandı diyelim kendiside yararlanabilr mi

• @Emre-Kurtulmuş E o zaman ne anladım ki ABD'den. Yani şu an bekar gidecekler için iki seçenek var. Ya berbat bir mahallede berbat bir evde tek başına kalacaksın ya da orta seviye bir yerde yabancı biriyle kalacaksın. Çift olarak gidecekler içinse birinin çalıştığı kiraya gidecek. E o zaman Türkiye'den tam olarak farkı ne oluyor burada? Kusura bakmasın kimse bu arada ben oturup Türkiye'de yaşayan biri olarak ABD'yi kötülemiyorum. Fakat bu kadar hayalini kurduğum, gitmek için çabaladığım yerde de Türkiye'de yaşayadığım BÜYÜK birkaç sorunu yaşayacak olmak çok can sıkıcı hissettiriyor açıkçası. Hukuk sistemi vs. haricinde ucuz araba, ucuz gıda, ucuz elektronik eşyalar bu mudur yani ABD? Bu arada tekrar söylüyorum bunlar sadece benim şahsi fikirlerim ve merak ettiğim şeyler. ABD'ye bende herkes kadar gitmek istiyorum amacım kötülemek değil.

• ⭐⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine amerikadan ne beklediğinizle alakalı bir durum, farklı bir coğrafyaya ve farklı bir kültüre gittiğinizi oranın farklı alışkanlıkları olduğunu unutmamak gerek kaldı ki ben göçmenlik düşünülen noktada alışkanlıkları oraya götürmekten ziyade oraya adapte olmaya çalışmaktan yanayım her zaman. Bu amerikanın geçmişindede olan bir şey yani pandemiyle artan kira veya kötüleşen ekonomiyle alakalı değil, bundan 10-20 sene öncesinede gitseniz ev arkadaşlığı, evi paylaşma durumu amerikada hep olan bir şey. Ev sahibi olup evinin bir odasında yaşayıp geri kalan odaları airbnb yapanlarda var, kiraya verende var adamlar boşta duracağına bana ek gelir olur gözüyle bakıyorlar. Bizim türkiyede alıştığımız ekstra odayı misafir odası yapalım yada ütü odası yapalım gibi bir alışkanlıkları yok.

Bana kalırsa önemli olan dipnotu ekleyeyim yinede. herkesin tabii ki buraya gelirken elindeki birikimi, maddi gücü vs farklı olabilir ama buraya geldiğiniz an direk refah seviyesi yüksek bir hayata başlayacağınızı düşünerek gelmeyin derim, zaman geçtikçe o refah seviyesine ulaşabileceğinizi bilerek gelmek bence en iyi hazırlık olur amerikaya gelmeden önce. Tabii ki burada bahsettiğim refah seviyeside kişiden kişiye değişir oda ayrı bir nokta

• @SonsuzlukVeÖtesine Dünya'nın hiç bir yerinde gelirin iyi değilse sonuç hep aynı. Ama çalıştığının karşılığı, çocuğun varsa onun eğitimi, temel olarak beslenme konusu ve hayat standardı olarak bakarsan olaya daha iyi görürsün.

Malzemelerden çalınmış deniz kumu ile yapılmış 40 yıllık binada 30 bin tl kira vermek mi ? 25 yıllık bir 2000 Honda Civic arabaya 300k TL vermek mi? 1 kilo ete 500 tl vermek mi ? Çocuğun iyi bir eğitim alsın istiyorsan aylık 25bin tl okula vermek mi ?
    Neresinden tutarsan tut Türkiye'den ne farkı var ki demek biraz abes.

Evet USA sana cennet vaadi yok. Ama yaşadığın yerden daha üst ve kaliteli şartlar sunuyor. Hee seninde çalışmanı ve vergi ödemeni istiyor. Amma velakin burada ki gibi sen asgarî ücretlisin vergi ver . Ama sen Kolin İnşaatsın , sen Yıldırım Demirören'sin vergiden muafsın diyerek kendi insanları ile dalga geçen bir sistem yok 😉 Adalet ve hayat standardı olarak bir kez daha önüne koy bu artı ve eksileri tekrar düşün bence

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@alejandro Hocam kusura bakma da bu yazdığın şey büyük terbiyesizlik.
    edit: veya bakabilirsin.

• @Emre-Kurtulmuş Hocam GC çıkanlar başlangıç için sizce hangi işleri denemeli. Nasıl iş bulabilir. Ben Amazon delivery driver çok isterdim. Sizce ıyı mıdır delivery. Sizin önerileriniz ne olur?

• Yasaklı

@Riethian kötü bir niyetle söylemedim.sizin kalbiniz bence kötü niyetli

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

192

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |