DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goyro666 Keşke bazı şeyler planlarimiza göre olsa

• Sezonun ilk DS 260 formu doldurma videosu geldi. Bu arkadaşa teşekkür ederiz.

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Greencard başvurusu dışında abd'ye girmek için başka nasıl yollar izlediniz? Hangi vizeye kaç kez başvuru yaptınız.Sadece bilinç altınıza yerleştiği ve alışkanlık olduğu için mi greencard başvurusu yapiyorsunuz yoksa gerçekten gitmek istediğiniz için elinizden geleni yaptınız mi?
    Kim gitmeyi ne kadar istiyor sadece kendimizi bir test etme imkanı sunmak istiyorum.
    Hakedene bu kartı verecegiz deseler hakettiğinizi düşünüyor musunuz

Green card çok ta umrumda değil açikcasi. Forum bilgisayar ekraninin birinde açik boş oldukça bakiyorum.
    Açikcasi benim amacim sürekli seyahat etmek gezmek her ne kadar biraz geriye gitsem de bu hayaller için 😅 . Abd yi pasaport için + güzel sessiz bir yerde evim olsun kafasinda istiyorum. 🙂

• @gtx295 benim havam bahar havası ne çok aşırı sıcak ne aşırı soğuk olucak ılık hava mis

• @gtx295 Dilediğince seyahat etmek benimde en büyük arzularimdan bir tanesi.İnsan mal mülk yerine anı biriktirmesi gerektiğini düşünüyorum.Ve seyahat etmek belki de bunun en büyük örneği...

• @siraysessiz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 benim havam bahar havası ne çok aşırı sıcak ne aşırı soğuk olucak ılık hava mis

Yazi çok sevmem kış ile aram kötü değil. Nisan dogumlu oldugum için 😅 😅

@gtx295 Dilediğince seyahat etmek benimde en büyük arzularimdan bir tanesi.İnsan mal mülk yerine anı biriktirmesi gerektiğini düşünüyorum.Ve seyahat etmek belki de bunun en büyük örneği...

Yanliz bende sorun şu var. Tek seyahat etmeyi çok fazla sevmiyorum. Sonuçta şehir değiştirmiyorsun bilemiyorum ama tek hiçbir şekilde yapma isteğim olmuyor. 🙂

• @gtx295 Haha şu yazıyı başka yerde görsem ben yazdım zannederdim.

@gtx295 Haha şu yazıyı başka yerde görsem ben yazdım zannederdim.

öyle malesef. 🙂 Birde evde bekliyen kedim var insan çocugunu kimseye emanet edemiyor.... 🙂

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat ilk dv başvurum ya dv17 yada dv18 olması lazım tam net hatırlamıyorum. Ama davranışım hep aynıydı ta ki dv23 başvuruma kadar. Başvuru dönemi geldiğinde başvuru yapardım sonra bir daha aklımı meşgul etmezdi çekiliş açıklanma tarihine kadar. Sonra hnbs yazısını görüp dönemi kapatırdık. Daha sonra 2019 senesinde J1 vizesiyle 1 senelik olarak çalışmaya geldim SFya ve burada kalabilmek için iş yerimden sponsor olmalarını vs istemiştim ki ama şansıma tam o dönemde pandemi patladı ve böyle olunca planım yattı ve geri dönmek zorunda kaldım. Amerikada J1 ile kalırkende, döndükten sonrada aynı şekilde lottery için başvurumu yapıp bırakıyordum. Daha sonra bu sefer eşimle birlikte yine J1 ile 1 sene çalışmaya gelip sonra burada kalmanın bir yolunu buluruz bir şekilde diyerek J1 başvurumuzu yapmıştık ve ağustos ayında J1 vize görüşmemizi beklerken mayıs ayında bir anda dv talihlisi olduğumuzu öğrenip planlarımızı bu yöne çevirdik.

Kim ne kadar istiyor veya hak ediyor musunuz bölümüne bir şey diyemeyeceğim çünkü herkes kendi için en çok isteyen ve en çok hakeden olarak düşünüyordur. Ama bence çok doğru bir noktaya parmak bastığınızı düşünüyorum bu güzel soruyla

Greencard başvurusu dışında abd'ye girmek için başka nasıl yollar izlediniz? Hangi vizeye kaç kez başvuru yaptınız.Sadece bilinç altınıza yerleştiği ve alışkanlık olduğu için mi greencard başvurusu yapiyorsunuz yoksa gerçekten gitmek istediğiniz için elinizden geleni yaptınız mi?
    Kim gitmeyi ne kadar istiyor sadece kendimizi bir test etme imkanı sunmak istiyorum.
    Hakedene bu kartı verecegiz deseler hakettiğinizi düşünüyor musunuz

Hakettiğini düşünmek kelimesi biraz egoist bir kelime gibi geldi.. öyle insanlarla konuşuyorum ki bazılarının benden daha çok ihtiyacı varmış gibi geliyor her defasında..
    Ancak ne yaptın derseniz işler değişiyor..
    Abd gidebilmek için geçtiğimiz yıl green cardı bekledik önümüze 2 plan serdik bunu yıllara vurduk geçtiğimiz yılla birlikte 3 sene üst üste green card deneyeceğiz ancak olmazsa çıkmazsada gideceğiz kısmındayız.
    8 ay önce 5 ülke 4 ay önce 6 ülke toplamda 11 ülke seyahati yaptık ve pasaportumuzu doldurduktan sonra amerika turist vizesi almaya gittik vizemizi aldık.
    Yatırımlarımızı durdurduk eve dahil doğru düzgün birşey almamaya basladık. Yeni evliyiz ülkede çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Birçok olaya artık üzülmüyoruz bu ülkede seçimlerde dahil gidip oy kullanmadık yaşamayacağımız bir ülkede yaşayanların kaderini belirlemek gibi bir mottomuz olmasın istedik. Şu an dolar olarak birikim yapıyoruz. Bu yıl gc çıkmazsa yaz sonu için turist olarak yaşayacak yeri seçmek adına seyahat düzenleyeceğiz. Seneyede olmazsa elimizdeki kalan tek yatırım aracı olan evimizide satıp yola çıkacağız.
    Bilmiyorum hakedip haketmemek konusu bunlara rağmen biraz garip geliyor. Green card sadece çekilişle elde edilen bir kağıt değil. Gerçekten bundan daha fazlasını isteseydim mutlaka elde ederdim diye düşünüyorum birçok yolu var bu yollar belki illegal gibi duran yollardanda geçebiliyor ancak herşeyin zamanla oturacağını düşünüyorum bu sebeple içinde bulunduğumuz zamanın değerini bilip kendimize bir çekiliş için üzüntü sebebi yaratmak çok boş geliyor. Çıksada mutlu çıkmasada mutlu bir tabloda yaşamak en güzeli 🙏

• @ilkerkaynar90 Haketme konusunda biraz yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.Bunu söyleme nedenim ne kadar istediğinizi ve ne kadar çaba gösterdiğinizi kendi kendinize tartmanız içindi.Keza bu ülkede yaşayan her birey burdan gitmeyi ve güzel bir yaşam sürmeyi hakediyor zaten.

• Kimin neyi ne kadar hakettiğini bilemem ama kazandıran formül her zaman bellidir dostlar

Garbın ahlaksızlığı ile şarkın kurnazlığı birleştiğinde sizi kimse tutamamaz 😀

• @Birgariphayat Gerçekten isteyip ve bu süreci tamamlayacak herkesin hak ettiğini düşünüyorum şahsen. İstediğimiz şey sadece başka bir ülkeye gidip çalışıp biraz daha iyi bir hayat yaşamak. Hak etmeyen tek kesim boşu boşuna başvurup çıktığı zaman Amerikaya gitmekten vazgeçenlerdir. Başka bir yöntem olarakta önümüzde pek bir seçenek yok zaten EB3 vizesi var, evlilik yolu var, yatırım yapıp gitmek var benim bildiğim kadarıyla. Yatırım yapalım desek maalesef o kadar paraya çoğumuz sahip değiliz, evlilik yolu zaten ucu çok açık bir yöntem etik olduğu bile tartışılır, EB3’de bu sene greencard olmazsa deneyeceğim…

• @Emre-Kurtulmuş İnanılmaz motive edici bir yazı olmuş.Bir yandan alternatifleri değerlendirirken diğer yandan lottery talihlisi olmanız hayatın size armağanı olmuş.Bu durum beni de olumlu etkiledi diyebilirim.Umuyorum ki hayat en kısa zamanda bu mutlu haberi bize de gösterir.Yaziniz için teşekkür ederim

• Herkese merhaba arkadaşlar 🙂

• @korki Astalavista🤠

• ⭐⭐

@melekyayli91 Merhabalar 👋

• @Birgariphayat hak etmek biraz garip bir tabir. Mesela başka yollara başvurmuş yıllarca peşinde koşmuş birisi düşünün buna USA dedi ki GC csn 12k hak ettin buda numaran. Ama iltica yolu ile $10k ile Meksika üzerinden giden biri ( yıllık 5bin göçmen bir ülkeden alınır kuralı ne kadar dogru bilmiyorum) senin hakkına geçtiği için Ankara işi yavaştan alarak mülakata giremeden kota doldu diyip kapattılar seneyi. Ozaman senin yıllarca verdiğin çabayı ölümü göze alıp $10k olan biri hakkını gasp etti.
    Yani bu hakka yada hak edilmeye bağlı birşey değil diye düşünüyorum.

• @Raskolnikov-0 Ben yaşı büyük abilerimize her zaman evlilik yolunu tavsiye ediyorum 😀 Avrupa ve Amerika'da Türk tipi erkekler oldukça revaşta. Özellikle 30'dan sonra kadınlar evlilik için evlenecek adam bulamıyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |