DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @GizemYılmazz tam dediğiniz gibi bugun eşimle yürüyüşe çıktığımızda akşam ''çocuklarımıza bir seçenek sunmamız lazım onlara iyi bir gelecek hazırlamamız lazım'' demiştim

• ''Bir şeyi başarmak ne kadar zorsa, zaferin tadı o kadar güzeldir. '' Pele'nin güzel bir cümlesi ile günaydın. Hafta sonu güzel bir hafta başında işe gitmeden önce sabahın erken saatlerinde klasik önünde kamyonet duran, yanında garajı olan önünde yeşil alanı bulunan evlerin bulunduğu sokaklarda ılık rüzgarlı bir ilkbahar sabahı yürüyüşü yaptığınızı hayal edin.

• ⭐⭐

Günaydın, güzel bir hafta olsun hepimiz için...

• @lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Günaydın, güzel bir hafta olsun hepimiz için...

Günaydin. İnşallah hepimiz için 🙏

• ⭐⭐

Günaydınlar

• ⭐⭐

@lawyergirl Ne kahve, ne çay. Güne sütle başladım bugün 😁

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@lawyergirl Ne kahve, ne çay. Güne sütle başladım bugün 😁

Ben her zamanki gibi su ile başladim...

• ⭐⭐

@newbie97 neden 🙂

• ⭐⭐

@lawyergirl Soğuk soğuk dolabı açınca cazip geldi gözüme

• Yasaklı

O kadar sıkıldım ki bu ülkedeki çoğu şeyden. Bakın Türkiye'de hiçbir malı mülkü olmayan arkadaşım, 1 yıl yasal olarak abd'ye gitti daha sonra kaçak kalmaya devam etti. Şu an 3. yılında altında ciddi anlamda Türkiye'de lüks sayılabilecek bir araba var, en son Hawaii'ye tatile gitti kız arkadaşıyla. Türkiye'de ki arkadaşım tam 15 yıldır çalışmasına rağmen onun başardıklarını başaramadı. Gerçekten o kadar can sıkıcı bir durum ki. Arabayı da geçtim 1 telefon, 1 oyun konsolu yani bunlar bile asgari ücretin 2-3-4-5 katı. Ömrümüzün şu iğrenç yerde geçtiğine gerçekten çok üzülüyorum. Yanlış anlaşılmasın vatan topraklarımı çok ama çok fazla seven biriyim fakat kastettiğim şey vatan toprakları değil tahmin ederseniz. Az bir ihtimal olsa da imkansız olmadığı için umut ediyorum. İnşallah Allah bu sene hayırlısıyla kazanmamı nasip etsin green card çekilişini...

• ⭐⭐⭐

@HilalÜstün, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

O kadar sıkıldım ki bu ülkedeki çoğu şeyden. Bakın Türkiye'de hiçbir malı mülkü olmayan arkadaşım, 1 yıl yasal olarak abd'ye gitti daha sonra kaçak kalmaya devam etti. Şu an 3. yılında altında ciddi anlamda Türkiye'de lüks sayılabilecek bir araba var, en son Hawaii'ye tatile gitti kız arkadaşıyla. Türkiye'de ki arkadaşım tam 15 yıldır çalışmasına rağmen onun başardıklarını başaramadı. Gerçekten o kadar can sıkıcı bir durum ki. Arabayı da geçtim 1 telefon, 1 oyun konsolu yani bunlar bile asgari ücretin 2-3-4-5 katı. Ömrümüzün şu iğrenç yerde geçtiğine gerçekten çok üzülüyorum. Yanlış anlaşılmasın vatan topraklarımı çok ama çok fazla seven biriyim fakat kastettiğim şey vatan toprakları değil tahmin ederseniz. Az bir ihtimal olsa da imkansız olmadığı için umut ediyorum. İnşallah Allah bu sene hayırlısıyla kazanmamı nasip etsin green card çekilişini...

Bizler burada, oranın standart hayatını yaşayabilmek için bir yerlerimizi yirtiyoruz. 😕

• @HilalÜstün Herkes sanıyorum aynı şeyleri düşünüyor artık. Eşim makine mühendisi, ben kimya mühendisiyim, Amerikan ortaklı global sektöründe öncü diyebileceğim bir firmada 6 yıldır çalışıyorum, aile evindeyiz kira vermiyoruz kağıt üstünde baktığınızda dışarıdan iyi görünen yaşantımız var, ama öyle değil maalesef, maaşlar asla yetmiyor, tüm borçlarımızı ödedikten sonra kenara asla para atamıyoruz hatta bazı aylar geriden geliyoruz ödemelerde ve her geçen gün alım gücümüz daha da düşüyor. Tatil desen ayrı bir dert, gitsen dönüp aylarca borcunu ödemeye uğraşıyorsun. Benden 8-10 yaş büyük benzer tecrübelere sahip meslektaşlarım evini arabasını, hatta yazlığını bile aldı attı kenara, 30 yaşına geldik inanın 2. el 100.000 km de bir araçtan başka bir şey alamadık o da öyle orta-üst segment sanılmasın, Amerika'daki gençler bile dalga geçiyor ya zamanında insanlar iki tane ahududuyla ev almışlar doğru gerçekten. Kaldı ki derdimiz artık birşey satın alıp alamamaktan da öte. Çalışıp emeğinin karşılığını alamamak, her yerde liyakatsizlik. Ülkenin hali belli zaten, eğitim yerlerde, insanlar her geçen gün seviyesizleşiyor. Güvenlik desen söyleyecek söz bile yok artık.. Burada mesleğimi yapıp sürüneceğime insana, emeğe değer veren ülkede doordash yaparım kafam rahat olur..

• Canı sıkkın olan herkese selam olsun. Terapi gibi bir tespit

• ⭐⭐

Çok değil bir 10 yıl önceye kadar 70 bin case numberlı afrikanın ortasındaki adam mülakatını ağustos ayında alabiliyormuş. Kim bilir belki şimdi de alabiliyordur. Sizin gördüğünüz en yüksek case number kaç oldu geçen seneler için 🙂 ?

• @newbie97 70k mı? O nasıl olacak ki? 13.500 kotasının olması lazım.

• ⭐⭐

@EasternStar Yabancı forumda eski mesajları okuyorum 2013 lerin demekki o zamanlar mümkündü

• @HilalÜstün evet hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz.. hepimizin bu hayattan istediği aynı.

• @newbie97 Haa o kadar eskiyse olabilir, ben yakın döneme ilişkin yanıt vermiştim.

• ⭐⭐⭐

@newbie97 10 seneye gitmeye gerek yok baktığınız afrika kotası zaten, geçen sene bile 60k numaraları onay aldı afrika kotasından

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Nasıl alıyorlar o kadar ne özellikleri var ki eğer öyleyse geçen senelerde birisi zambiya ya dosya taşımıştı avrupa-asya yerine afrikadan oturum almak daha kolay ve ucuzdur tahminimce oraları denemek lazım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |