DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Valla hocam nasıl tarif edeyim hiçbir şeye uyanmayıp direnirseniz bile muhakkak çarpan bir kapı sizi uyandıracaktır, sessizlik namına hiçbir şey yok üstüne birde koku sorunu ekleniyor bu yüzden salonda oturulmuyor yazları cam açılamadığından bende tüm gün odada oturuyorum işte. Koku etraftan değil alt kattan geliyor ve sürekli belki 10 saatin 7-8 saatinde cam açılamaz oluyor

Sizin durum kotuymus 😕 Tasinmayi denediniz mi? Ev sizin mi kira mi ? Insan tiksinir malesef 😕

• ⭐⭐ Yasaklı

Her şey çok güzel olacak 🙂

• ⭐⭐

@gtx295 Malesef kira değil hocam bundan önceki 2 evimde de çocuk seslerinin gazabına uğradığım için kötü komşu insanı ev sahibi yapar sözünün de verdiği özgüven ile fiyatı ucuz diye burayı almıştım. Burayı da aldıktan sonra bizim ülkemizde huzurlu bir apartman dairesi var olmayacağına ikna olmuş durumdayım.

Şahsen ben de tiksiniyorum özellikle akşam vakitleri evin koridoruna yanık kokuları doluyor havalandırmalardan ne yanığı inanın bilmiyorum çünkü hiçbir şeye benzemiyor artık illegal şeyler olduğunu düşünmeye başladım. Bu arada havalandırmalar poşetle bantlanmış vaziyette ona rağmen hava akışı oluyor yinede

• @newbie97 çok zor durum inşallah tez zamanda bu durumdan kurtulur daha güzel başlangıçlar yaparsınız

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 2 sene önce üniversitedeyken ev kiralamıştım. Hayatımda ilk defa ailemden ayrı ev kiralamıştım. Yurtta kalıyordum ondan önce. O 1 sene boyunca o kadar çok tecrübe edindim ki.
    1- Halı sahaya yakın ev alınmaz
    2- Karşı tarafa elini uzatacak kadar bitişik binalı yerden ev alınmaz
    3- Lise ya da Üniversite yakınından ev alınmaz
    4- SES YALITIMINA MUTLAKA BAKILMALI VE İYİ BİR SES YALITIMI YOKSA EV ALINMAZ !!!
    5- Ortak duvarlı oda sayısı çok olan ev alınmaz ve ortak duvarlı odaya yatak odası yapılmaz
    Bunlar benim aklıma gelen tecrübelerim.

@gtx295 Malesef kira değil hocam bundan önceki 2 evimde de çocuk seslerinin gazabına uğradığım için kötü komşu insanı ev sahibi yapar sözünün de verdiği özgüven ile fiyatı ucuz diye burayı almıştım. Burayı da aldıktan sonra bizim ülkemizde huzurlu bir apartman dairesi var olmayacağına ikna olmuş durumdayım.

Şahsen ben de tiksiniyorum özellikle akşam vakitleri evin koridoruna yanık kokuları doluyor havalandırmalardan ne yanığı inanın bilmiyorum çünkü hiçbir şeye benzemiyor artık illegal şeyler olduğunu düşünmeye başladım. Bu arada havalandırmalar poşetle bantlanmış vaziyette ona rağmen hava akışı oluyor yinede

Gecmis olsun diyelim umarim biran once atlatirsiniz. Darisi Abd de yeni evde yasamak dilegi ile..

• Herkese hayirli aksamlar. Bu gunu de bitirdik sayilir.

• ⭐⭐⭐

Eveeeett, alakasız fikir almalarda bugün.

Sennheiser momentum 4 (14k başlıyor), Sony wh-1000xm5(11k başlıyor ). Kulak üstü kulaklıklar. Bunlardan kullanan var mı acaba? Anker q30 var. Üst lige çıkacağım. 2si arasında kaldım.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Sennheiser momentum 4 (14k başlıyor), Sony wh-1000xm5(11k başlıyor ). Kulak üstü kulaklıklar. Bunlardan kullanan var mı acaba? Anker q30 var. Üst lige çıkacağım. 2si arasında kaldım.

Hocam ben oneri yapmiyim. 80k dan basliyor benim oneriler 😂

• ⭐⭐ Yasaklı

@hadi-BE İkisini de kullanmadım fakat alıyor olsaydım özelliklerine vs. baktığımda Sony WH-1000XM5 i tercih ederdim

• ⭐⭐

@Atlantis00 Ben zaten bilerek en üst kattan aldım, ayrıca eklemek isterim çocuk parkına, düğün salonuna(ki buraya 500 metre mesafede kır düğünü konseptli) vs vs yakın evde asla oturulmaz. Ses yalıtımı zaten yok ülkede onu geçiyorum

• ⭐⭐⭐

@gtx295, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Hocam ben oneri yapmiyim. 80k dan basliyor benim oneriler 😂

Yaz yaz, öğrenmiş olurum.

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE İkisini de kullanmadım fakat alıyor olsaydım özelliklerine vs. baktığımda Sony WH-1000XM5 i tercih ederdim

Yani ikisi de aynı ücret olsa Sennheiser düşünebilirdim. Daha önce kablolu kulak içi kullandım. Kalitesini biliyorum. Sony de Sony yani. Öyle saçma bir kararsızlıklık işte. Bakalım belki kullananlar vardır.

@Atlantis00 Ben zaten bilerek en üst kattan aldım, ayrıca eklemek isterim çocuk parkına, düğün salonuna(ki buraya 500 metre mesafede kır düğünü konseptli) vs vs yakın evde asla oturulmaz. Ses yalıtımı zaten yok ülkede onu geçiyorum

O düğünler beni öldürüyor. Hayatimda en sevmediğim şeyler... birileri eglenicek diye. Bilemiyorum ya sorun bende yada digerlerinde 😂

• ⭐⭐

@gtx295 Dışarıya koyuyorlar koca koca hoparlörleri 😃

Zaten şehirlerarası yolun hemen yanı, çevresinde tek tokiler var onlardan da ses çıkmıyor zaten. Bu arada şehrin bu kadar dışında olan düğün salonları bile 3-4 ay aralıksız her gün dolu, fiyatları 2 sene önce 200 kişilik yemeksiz 30 bin TL idi, bazen düşünüyorum memlekette ne para var diye. Kimi zaman öğlen ayrı akşam 12 ye kadar ayrı düğün yaparlar. Merak edip baktım geçen oranın arsasına vasfı tarla olarak gözüküyor yani kaçak yapı bir nevi.

Napsak düğün salonu mu satın alsak 😁

@gtx295 Dışarıya koyuyorlar koca koca hoparlörleri 😃

Zaten şehirlerarası yolun hemen yanı, çevresinde tek tokiler var onlardan da ses çıkmıyor zaten. Bu arada şehrin bu kadar dışında olan düğün salonları bile 3-4 ay aralıksız her gün dolu, fiyatları 2 sene önce 200 kişilik yemeksiz 30 bin TL idi, bazen düşünüyorum memlekette ne para var diye. Kimi zaman öğlen ayrı akşam 12 ye kadar ayrı düğün yaparlar. Merak edip baktım geçen oranın arsasına vasfı tarla olarak gözüküyor yani kaçak yapı bir nevi.

Napsak düğün salonu mu satın alsak 😁

İnsanlarda para yok aslinda. Tabi olan var orasi ayni konu. geneli kredi bataginda malesef. Hal böyle olunca borç bataginda yaşiyorlar. Sonrasi malum geçimsizlik başliyor. Açikcasi bir insan ödiyemiyeceği borcun altina neden girer ki? Bakamiyacaksa zaten evlenmesin modundayim.

Aga düğünden hiç anlamam yani fransizim malesef o konuda. kaç paraya bu iş hallederiz 😂

• ⭐⭐

@gtx295 7-8 milyona salonu aldık desek, 90 gün sezonumuz var. 60 gün yemeksiz düğün 45.000 TL den, 30 gün yemekli 150.000 TL den kına felan hariç sadece düğün yaptırsak ve hiç boş günümüz olmasa, 7.2 milyon TL yapar, oradan garson ve aşçı ücretlerini malzeme ücretlerini felan çık, vergini ver gerisi elde kalan 😁

Bak Uludağ dakilere sezonluk çalışıyoruz diye dağda toplanan mantarlı çorbayı Dağ mantarlı çorba adı altında 500 TL den satıyorlar içen içiyor, düğün sektörü de öyle bir sektör ki kimse paradan kısmaya çalışmıyor herkes nasıl olsa 1 defa olacak diyip ne kadar para varsa veriyor.

@gtx295 7-8 milyona salonu aldık desek, 90 gün sezonumuz var. 60 gün yemeksiz düğün 45.000 TL den, 30 gün yemekli 150.000 TL den kına felan hariç sadece düğün yaptırsak ve hiç boş günümüz olmasa, 7.2 milyon TL yapar, oradan garson ve aşçı ücretlerini malzeme ücretlerini felan çık, vergini ver gerisi elde kalan 😁

Bak Uludağ dakilere sezonluk çalışıyoruz diye dağda toplanan mantarlı çorbayı Dağ mantarlı çorba adı altında 500 TL den satıyorlar içen içiyor, düğün sektörü de öyle bir sektör ki kimse paradan kısmaya çalışmıyor herkes nasıl olsa 1 defa olacak diyip ne kadar para varsa veriyor.

Yarisi cikar 😃 kalani taksik yaptirsak olmaz mi ? 😂

• ⭐⭐

@gtx295 Olur tabi şaka bir yana çok iyi sektör amorti süresi çok az. Şu an piyasada satılık düğün salonlarının hepsi 8-10 bin tl kiracılı ve 10 yıl kontratlı, kimse pastasından pay vermek istemiyor

@gtx295 Olur tabi şaka bir yana çok iyi sektör amorti süresi çok az. Şu an piyasada satılık düğün salonlarının hepsi 8-10 bin tl kiracılı ve 10 yıl kontratlı, kimse pastasından pay vermek istemiyor

Öyle malesef saglam para var ve bize yedirmezler. 😁 Gerçi ben düğünlere katlanamiyorum malesef. Çok stresli geçiyor ve evlenince mecburi gibi birşey oluyor biz istemesek aileler mecburi tutuyor. Tabi bunlarin dişinda diger gelen gereksiz adetler... Bunlari düşününce insan evlenmekten kaçiyor dogrusu 🙂

• ⭐⭐

@gtx295 Orası öyle, sohbet muhabbet derken 75 i de gördük sonunda çok şükür 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |