DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aysun78 Durumunuzu birinci sayfadaki Excel listesine ekleyebilir misiniz? Herkesin takip etmesi acisindan oldukca faydali bir dokuman olusuyor.

• Bu ileti silindi!

• Excel dosyasına ne oldu? Birileri 2 Şubat sonrası tüm verileri silmiş gibi duruyor.

• @crazycells Excel sahibi siz iseniz silinmeden onceki haliyle guncelleyebilir misiniz?

• @aka01 Merhaba, USCIS’i ben aradığımda virtual assistant aşamasını atlayıp, receipt Number’ı soramadım. Aradığım numara: +1 (800) 375-5283 bu. Bu numara doğru mu ve nasıl Customer representative ile görüşebilirim acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler 🙏

• @californiapostdoc @anynomous @nimble Arkadaslar takvimim biraz sikisik o nedenle emin olmak icin size de sormak istedim. Anladigim kadariyla DoS Agustostan itibaren FR sonrasi email de gonderme karari almis ve bazi basvurulara FR sonrasi email atmis. H1b sureci ile ilgilenen universite gorevlisi en azindan emailin olmasinin basvuruyu baslatmak icin iyi olacagini soyluyor ama bana henuz websiteindeki 'sent' haricinde bir sey gelmedi ve H1b basvurusunu baslatamiyorum. FR sonrasi ile bilgisi olanlar paylasabilirse sevinirim. Bu arada, USCIS'ten receipt number aldiniz mi o ne zaman geliyor bu aralar?

• @afimxat Normalde 1 hafta 10 gün içinde USCIS receipt number gönderir, FR sonrası 2-3 haftaya onaylanmış olur ama aksamalar olabiliyor. Benim noel girince araya 5 haftayı buldu bu süreç, paper approval notice de ekstra 3 hafta sürdü.

Ama anlamadığım üniversite bugün sürece başlıyoruz dese evrak toparlamaları zaten 1 aydan fazla, hele sıfırdan prevailing wage gönderilecekse o tek başına 6 ay şu sıralar. Yani waiver konusunda illa USCIS approval bekliyoruz derlerse toplam süre aşırı uzamış olacak maalesef, en azından psikolojik olarak hazır olmakta fayda var.

• @afimxat henuz bana eposta gelmedi

• Merhaba, USCIS’i ben aradığımda virtual assistant aşamasını atlayıp, receipt Number’ı soramadım. Aradığım numara: +1 (800) 375-5283 bu. Bu numara doğru mu ve nasıl Customer representative ile görüşebilirim acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler 🙏

• Merhaba, USCIS’i ben aradığımda virtual assistant aşamasını atlayıp, receipt Number’ı soramadım. Aradığım numara: +1 (800) 375-5283 bu. Bu numara doğru mu ve nasıl Customer representative ile görüşebilirim acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler 🙏

• @hsynt Merhaba sorunuz cevabini bilmiyorum ama surecinizi birinci sayfadaki Excel e yazabilir misiniz? Basvuru surecindeki kisilere surec hakkinda bilgilendirme icin oldukca faydali bir dokuman.

• @nimble tesekkurler. Universite evraklari topladi sadece waiver icin bekliyordu. FR'la da gondeririz wesitesi screenshot yeterli olmaz orada adin yok diyerek beklemeyi onerdiler ama FR icin mail ya da posta alamadim. Universitenin premium processingle 2-3 haftada H1b almasi mumkun oluyor.

• @hsynt orayi ben de asamadim 🙂

• @afimxat Bana da bir email gelmedi. Buradaki arkadaşlardan anladığım kadarıyla 1-2 hafta içerisinde receipt number gelecek ve üzerine 1-2 hafta daha bekleyeceğiz. Benim de timing baya karışık ve sıkışık, benim okulda işlerimler bir noktaya getirdi ve waiveri bekliyor. Ben de ancak websitesinin screenshotını yolladım işlemleri başlatmaları için fakat petition submit etmek için waiverin kendisini istediler. Fakat arada ben karar değiştirip prevailing wage gerektirecek başka bir pozisyona geçmeye karar verdim çünkü hem bu işler sıkışık timing de yetişmeyecek veya stresli bir şekilde yetişecekti hem de Türkiye'de biraz kişisel işlerimle ilgilenmem gerektiği için, aradaki zamanı da Türkiye'de bekleyip H1B consular processing yapacağım. Zaten NIW artık Allah'lık oldu. Artık ne zaman gelirse benden bu kadar, siz beni bırakıp devam edin arkadaşlar.

• 12.PNG Bundan sonra ne kadar beklerim arkadaslar ? 30 Mayista vizem bitiyor.

• @oguzhan5441 USCIS onayı için yaklaşık 2-3 hafta, ekstra 1 hafta da paper approval dersek kabaca 1 ay diyebiliriz.

• @nimble Cok tesekkurler

• Dun cok enteresan bir mail aldim. Form DS3035 ‘in tekrar gonderilmesinini istedi Waiver departmani. Sistemde aslinda ds-3035 temmuz 27’de alinmis goruyor. Lakin tekrar istendi.

7 ayi gectim. Insallah sonu hayirli olur. Kagit kaybettiler ya da formda bir sey kesinlikle yanlis. Yanlisligi belirtmediler.

• @cengizzhan Merhaba, ben Excel'e yazamıyorum ama buradan size bildirip sizin yazmanızı rica ediyorum.
    DS-3035'in DOS'a ulaşması 3 Ağustos 2023, NOS'un DOS'a ulaşması 7 Ağustos 2023, Favorable Recommendation'ın çıkması 1 Şubat 2024. Sürecimdeki şimdiye kadarki önemli gelişmelerin tarihleri bu şekilde. Herkese güzel şanslar diliyorum.

• Ben Kasım ayında j1 iki yıl kuralını kaldırmak için bireysel olarak başvurularımı yaptım. Evrakları dos ve Türk konsolosluğuna gönderdim. Case numarasını sorguladığımda pending yazıyordu ama Türkiye’den gelmesi gereken “no objection statement” sistemde uzun süre görünmeyince bir terslik olduğunu düşünerek konsolosluğa mail attım. Cevap olarak onlara gönderdiğim dosyanın ulaşmadığını öğrendim. Tekrar göndermek için evraklarımı topladım ama “third party barcode” bir türlü bulamıyorum. Yeniden çıktı almam gerekiyor ama bakmadığım yer kalmadı. Sizi de internet sitenizden buldum. Ordan mesaj gönderdim 1-2 hafta evvel ama galiba ulaşmadı. Acaba tekrar third party barcode u nasıl çıkarabilirim.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1425
  • 381
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

189

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |