DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @T-C-Kubilay-Dikici tek çare gc yada "son çare"midir

• @k7lest tabikide değil ama bunun için mücadele etmeniz gerekir yaşınınız çok çok genç kendinizi yetiştirmeniz gerekir illa amerika diye de düşünmeyin work and study olan ülkere bakın yada türkiyede güzel bir el işçiliği kazanın bu sürede GC başvurun birikim yapın baktınız yeteri kadar birilim oldu avustralya İrlanda yada başka ülkeler work and study programına girin o sırada türkiyede kazandığın bilgilerle orada çok rahat iş bulursan arkadşım marangoz olarak gitti çok güzel çalışıyor orada çokta mutlu türkiyede meslek öğrendi öyle gitti yani yaşınız genç bu kadar karamsar olmayın inanın yaşınızın kıymetini bilin ve meslek öğrenin daha sonra hepsi zamanla olacaktır.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Selamlar, "son çare" olarak bahsettiğiniz şey ömür boyu ABD vatandaşı ile evlenseniz bile sizin greencard almanızı engeller, bunu bilmenizi istedim.

• Ayrıca Trump'ın başkan seçilmesi olasılığı çok yüksek ve bu sınırdan girenlerin büyük çoğunluğunu çok büyük bir bela bekliyor, seçimler bu kadar yakınken bu yolu denemeyin.

• Selamın aleyküm arkadaşlar burada yeniyim 2024EU11xxx case numarasına green kart talihlisi olmaya hak kazandım ds260 formu açıklanır açıklanmaz tamamladım kaydettim ancak halen mülakat maili gelmedi ..? Yapmam gereken bir işlem varsa bilgilendirirmisiniz ? Teşekkürler

• Ah birde keşke Trump ın seçilmesinden sonra , çekilişe pasaport şartı gelse keşke ...

• @Timur07 merhaba maalesef kimse size mülakat maili kesin verilir ya da verilemez diyemez. Sıralamanız çok kötü değil. 4 ay gibi bir sürede ilk 4000 kişiye mülakat verildi. En doğru kararı siz vereceksiniz. Ankara mülakatını beklemeden dosya taşımak da bir seçenek. Excel listesi üzerinden kimlere hangi sayılara kadar mülakat verilmiş, takip edebilirsiniz. İyi forumlar

• ⭐⭐⭐⭐

@SYTSNGR bu birseyi degistirmez.

• @Rhonster Ben bir çok şeyi engelleyecegini düşünüyorum . Sınırdan geçen kaçak göçmenlerin sayısının düşecegini . Çekilişe katılacak olan genel sayının pasaport zorunlulugu sebebiyle düşecek olacagının diger cekilişe katılacakların olasılıgını az da olsa yukarı cekecegını düşünüyorum .

tabi dediginiz gibide olabilir.

benim teorilerim tutmayada bılır.

• ⭐⭐⭐⭐

@SYTSNGR kolay gelsin.

• @gucarslan evet yanlış okumuşum pasaportta vize varsa zaten işlemler bitmiş demektir. Kusura bakmayın.

• @datanist ben AOS yapmıştım. interview sonrası 2-3 haftada gelmişti. Herkesin kendi tecrübesi işte.

• ⭐⭐⭐

@zzehirbazz son çareden kastınız ne mesela hangi noktada engel oluyor evlilikle dahi gc alımına. Mesela out of status durumunda kalsalar bile evlenip gc alabiliyorlarken

• @Emre-Kurtulmuş sınırdan atlama olayı ülkeye girişte kontrolsüz girdiğinizi gösterir yani port of entry olmaz pasaportunuzda. Bu yüzden evlilikle bile greencard alırken waiver almanız gerekir çünkü ülkeye girişiniz resmi olarak yok. Yasadışı girenler AOS yapamıyor "bildiğim kadarıyla", eşleri I-130 doldurup işlemleri başlatıyor fakat NVC dosyayı yaşadığı ülkenin konsolosluğuna gönderiyor yani yine Türkiye'ye dönüp consular processing yapmanız gerekiyor.

Dolduracağınız formlarda ve beyanlarda özellikle vatandaşlık alırken ülkeye kaçak giriş yapmış olmanız iyi niyetinizi sorgulatabilir. Yüzde yüz sorun çıkar demiyorum ama çıkma olasılığı vardır.

• @Emre-Kurtulmuş out of status olduğunuzda durum farklı. IR-1 veya CR-1 olduğunuz için kaçak kalma ve çalışmalarınız affediliyor çoğunlukla.

• ⭐⭐⭐

@zzehirbazz yani ömür boyu greencard almanızı engeller diye bir şey yok demek ki, teşekkürler açıklamanız için

• @Emre-Kurtulmuş aslında var. Kayıtsız girdiğiniz için non immigrant ve immigrant vizelerden permanent ban yersiniz, AOS yolu tamamen size kapanır ve olur da deport işlemleriniz de başlarsa almanız gereken waiver için ölüm kalım meselesi gibi bir gerekçe göstermeniz gerekir.

• merhaba gc cıkıarsa amerikaya turist vizesi ile gidip . gc alınıyormu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.9k

| | | |