Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar. Army için AFQT practice test dedikleri sınava girdim 27 puan aldım. Recruiter bunun sorun olmayacağını asl sınavdan 31+ puan alabileceğimi söyledi. 34-35 puanla Financial Management Technician seçebilir miyim acaba?

• @aslanamca, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Selamlar. Army için AFQT practice test dedikleri sınava girdim 27 puan aldım. Recruiter bunun sorun olmayacağını asl sınavdan 31+ puan alabileceğimi söyledi. 34-35 puanla Financial Management Technician seçebilir miyim acaba?

AFQT genel puani cok onemli degil altindaki 8-10 tane Line scorelari onemli. 36B finance mos icin CL skoru en az 101 olmali. Genel kural olarak da GT skoru 110 ve ustuyse hemen hemen her MOS qualify olursunuz. (Security clearance haric)

AFQT 30lardaysa line scorelariniz 100 un altinda cikacaktir diye dusunuyorum

• @berke1998 Unit inanilmaz iyiymis. Benim ilk gunumden oldukca farkli. Sasirdim gercekten.

• @tfnsylmz Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Her soru 1 puan olarak mı değerlendiriliyor ASVAB'te?

• @AYSY33 Merhaba, kızınızın bekar olduğunu varsayarak, vatandaşlığını aldıktan sonra anne ve babasına greencard başvurusu yapabilir ortalama 1 senede süreç tamamlaniyor, kardeşi içinde green card başvurusu yapabilir fakat yıllık kotalar sınırlı ve çok yığılma olduğu için ortalama 10-15 yıl sürmekte.

• ⭐⭐⭐

@AYSY33 F1 dediğiniz siz abd vatandaşı olsaydınız evlenmemiş çocuklarınız için başvurabileceğiniz vizeydi. Kızınız vatandaş olduktan sonra size IR5 başvurusu yapabilir böylece siz greencard alabilirsiniz ama şunu unutmayın greencard almanız sizin oraya yerleşme niyetiniz olduğunu sunmanızdır yani bu greencardı turist vizesi olarak kullanmanızı önermem ilerde size burda yaşama amacınız yok diyip iptal edebilirler. Kardeşi içinse vatandaşlığı aldıktan sonra F4 kategorisinden başvurabilir ama bu yöntemde 10-15 seneyi buluyor sıra gelmesi

• Merhaba bugün ASVAB sınavına girdim. Line scorelarım CL 101 çıktı. 36B için 101 isteniyor. Bu halde eligible oluyor muyum acaba?

• @aslanamca

• @MySea Merhaba. Asvab puanım açıklandı. 38 puanla Army'de 36B MOS seçmeme rağmen recruiter 92R veya 88M konusunda darlıyor. 36B Mos yok diyor. Böyle birşey mümkün mü sizce? Yoksa diğer alanlara giden kişi sayısı az olduğundan dolayı mı beni buraya göndermeye çalışıyor?

• @aslanamca ben acikcasi 92r'ye hic denk gelmedim, ait sirasinda ayni sinifta oldugum 88m sergeant arkadasim vardi, acikcasi truck driver olmaktan bir hayli sikayetciydi. eger gercekten 36b olmak istiyorsaniz slot acilana kadar bekleyin, recruiterin gazina gelip acele karar vermeyin.

• @aslanamca 92R tavsiye etmem. Parasut katlama isi kisaca. Tamiri filan da vardir. Sorumlulugu fazla. Istediginiz MOS bekleyin, soylenen alternatifleri arastirin.

• @aslanamca 36b finans alaninda technician, rahat bir is oldugu icin basvuran coktur. Bence bunun icin bekleyin ve israrci olun.

92r parasut hazirlama isi. Cok fazla sorumluluk ister. Yanlisiniz baskalarinin hayatini etkiler. Siz de arada sirada hazirladiginiz herhangi bir parasutle atlama yapmak zorundasiniz.

88m motorlu tasit operatoru. Askeri araclari kullaniyorsunuz ve tabii ki tamir ve bakimini da ogreniyorsunuz. Kolay is degil.

• arkadaslar her zaman soyluyorum aceleniz yoksa duzgun ve istediginiz isi bekleyin. genelde zaten 1-2 haftada ariyorlar yer acildi falan diye. sivilde yapabileceginiz bir is olsun. 92r 4 sene parasut hazirlayinca sivile nasil transfer edeceksiniz?

• Merhaba. Bugün 36B mos için aradılar ve Amerika vatandaşı olmayanları alamıyoruz dediler. Bu durumla ilgili tecrübesi olan var mı?

• @MySea Army sanirim bazi MOS’lere vatandaslik sarti getirmeye basladi. Benim MOS’im icin Greencard sahibi olmak yeterliydi fakat simdi goarmy’de yazana gore sadece ABD vatandaslari secebiliyor. Simdi kontrol ettim 36B icin de ayni sart mevcut.

• @berke1998 İşin garip tarafı 88M için de Amerika vatandaşı şart koşuluyor ama ona başvurulabiliyor greencardla. Çok ilginç açıkçası...

• Merhabalar sağlık gerekliliklerine baktığımda "düzeltilmiş 20/20, düzeltilmemiş 20/70" gibi bir ifade görüyorum, bundan anladığım şu ki uygun mesafede snellen chart'daki karakterleri gözlük veya lens ile okuyabilmekten bahsediliyor. Ben bu şartı sağlıyorum fakat göz derecem yüksek ve günlük hayatta olmasada muayenede belli olacak düzeyde gözlerimde kayma var. Bu durumda orduya katılabilir miyim?

• @Json bu başlığı sürekli okuyorum tahminen sizin göz derecenize uygun meslek seçimi yaptırırlar

• Merhabalar. Sonunda kendi alanımla ilgili 36B mesleği açıldı. Recruiter full time sözleşme yapabileceğimi ve sözleşme süresinin minimum 4 yıl olacağını söyledi + görev yerim AİT sonrası belli olacakmış. 36B- Financial management technician ve okuduğum üzere ofis işiymiş... Mantıklı mıdır sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |