DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici B1/B2 göçmen olmayan bir vize türü. AOS ise göçmen olmayan bir vize türünden göçmen olan bir vize türüne geçiş. Ancak bunun şartları var. Ya family based ( aile kategorisi) ya da employment based ( iş kategorisinde) bir başvurunuz olmalı ve bu başvurunun vize bülteninde AOS'a uygunluğu olmalı. Ya da DV lottery ile green card kazanmanız gerekiyor. Dolayısıyla tek başına B1/B2 den AOS yapmak söz konusu değil. AOS yapmak için bu şartların sağlanması ve ABD'de içerisinde bulunuyor olmanız lazım. Uzaktan AOS yapılamaz. Siz yine B1/B2'ye başvurun elinizde vizeniz olsun. İleride işinize yarayabilir.

• @Emre-Kurtulmuş o zaman b1 b2 ile uzun süre kalınamayacağı için orada öğrenci vizesi gibi vize alınacak bu sürede çalışılamayacağı için yüklü bir maliyeti olacaktır eş ve çocuklar da geleceği için sanırım bilgi için teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici hayır CoS yapmanıza gerek yok turist vizesiyle giriş yapıp AoS yapabilirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler o zaman @tufank dediği gibi b1 b2 kenarda dursun mayısda başvuracağım vize için inşallah

• @sonar

https://www.airforce.com/how-to-join/join-the-air-force

Citizenship kismini okursaniz Officer disinda Enlisted olarak greencard kabul ediyorlar.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@sonar, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@DreamlandResort air force ve NAVY vatandaşlık şartı koşuyor diye biliyorum. Yalnızca ARMY greencard kabul ediyor

Hayır, hepsi kabul ediyor. Sadece Air Force a talep bol olduğu için biraz sıkı tutuyorlar sadece.

Ooo kimler gelmiş 🙂

1. ABD kuşatmasını tamamlamışsın okudum hepsini iyisin hadi.

Sonunda cesareti toplayıp temelli gitmeye de karar vermişsin, tam isabet olmuş.
    Şimdiden bol şans diliyorum, umarım bütün sürecin sıkıntısız geçer.

Çok saol dostum.
    Yani bir süreç yok ortada.
    F1 AOS planlıyorum.
    GC yi elde etmek için bir plan yok.
    Belli mi olur, belki 1.5 yıl içinde bir yolunu bulurum diye düşünüyorum.
    Bulamazsam zaten yasal olarak kalmış olacağım ve sorunsuz tekrar giriş yapabileceğim için dönerim diye düşünüyorum.

En kötü fena olmayan İngilizcemi akıcı seviyeye getiririm. Kazanç kazançtır diye bakıyorum. 🙃

ABD'nin içinde 1,5 yıl çok uzun bir süre, neler olur neler 🙂
    Bir tanıdığımız daha oldu desene oralarda 😃

• Yasaklı

@DreamlandResort air force ve NAVY vatandaşlık şartı koşuyor diye biliyorum. Yalnızca ARMY greencard kabul ediyor

Hayır, hepsi kabul ediyor. Sadece Air Force a talep bol olduğu için biraz sıkı tutuyorlar sadece.

Ooo kimler gelmiş 🙂

Çok saol dostum.
    F1 AOS planlıyorum.
    Bulamazsam zaten yasal olarak kalmış olacağım ve sorunsuz tekrar giriş yapabileceğim için dönerim diye düşünüyorum.

En kötü fena olmayan İngilizcemi akıcı seviyeye getiririm. Kazanç kazançtır diye bakıyorum. 🙃

Umarım hayırlı olur diyorum dostum şu an için.
    Zaman ne gösterir bilinmez.
    Çok şanslı bir adam değilimdir. 🙃

• ⭐⭐

Ooo kimler gelmiş 🙂

Çok saol dostum.
    F1 AOS planlıyorum.

Umarım hayırlı olur diyorum dostum şu an için.
    Zaman ne gösterir bilinmez.
    Çok şanslı bir adam değilimdir. 🙃

Şans dediğin, doğru zamanda doğru yerde olmak zaten, gerisi teferruat 🙂
    Olur o iş olur, bak görürsün.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici green kart size çıktı ve de aynı zamanda pasaport b1 vizesi basılı halde duruyor. Eğer sen green kart işlemlerini bitirmek için mülakata gidersen ozaman b1 vizeni iptal ediliyor. Elinde sadece green kart vizesi kalıyor. Bu yüzden sen önce green kartı almak için gerekli olan tüm adımları atarsın 01 ekim 2024 ile 30 eylül 2025 tarihleri arasında mülakat takvimi işliyor. Eğer numaran yüksek çıkarsa diğer konsolosluklara da mail atarsın dosya taşınması için. Bu yüzden senin green kart işlemlerin devam ederken gidipte ben aos yapıcam dersen ozaman sorun yaşarsın. Bu yüzden önce green kart işlemlerin tamamen bitsin daha sonra aos için adım atmanı öneririm.

• ⭐⭐

@ayvalik10 Sanmıyorum hocam alt tarafı turist vizesi başvurusu yapıyorsun adamların beyaz saraya avukatlık başvurusu değil kim seni niye derinden araştırsın alt tarafı turistsin yani sabıka kaydına vs bakarlar en fazla. Türk değil abd den bahsediyoruz loto sistemi bile bu kadar kötü olan abd onun detayına mı bakacak güldürmeyin 🙂 en fazla yapacakları international background check olur oda greencard felan çıkarsa yaparlar... Onu da zaten herhangi bir dedektif bile yapabiliyor...

• ⭐⭐

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ayvalik10 Sanmıyorum hocam alt tarafı turist vizesi başvurusu yapıyorsun adamların beyaz saraya avukatlık başvurusu değil kim seni niye derinden araştırsın alt tarafı turistsin yani sabıka kaydına vs bakarlar en fazla. Türk değil abd den bahsediyoruz loto sistemi bile bu kadar kötü olan abd onun detayına mı bakacak güldürmeyin 🙂 en fazla yapacakları international background check olur oda greencard felan çıkarsa yaparlar... Onu da zaten herhangi bir dedektif bile yapabiliyor...

Forumda daha önceleri biri ret almıştı GC başvurusu var diye ben de hatırlıyorum.
    Hatta açık açık GC başvurun var deyip ret vermişlerdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 o kişi ret alırken sen daha forumda olmadığın için bilmemen normal denk gelmedin. Ben seni güldürmek gibi bir işim yok sadece buraya ben yaşanmış olayları yazarım. @Hyller bu kişiye mesaj at bakalım sana anlatsın turist vizesi mülakatını. Bence bilmişlik taslama.

• ⭐⭐

@abrakadabra ds260 gönderilmeden yada kişinin kendisi söylemeden ben de bilineceğine inanmıyorum. Sadece Türkiye olarak düşünmeyin binlerce kişi turist vizesi başvurusu yapıyor özellikle asya ülkeleri afrika ülkeleri bunların kendisi ve aile üyeleri dahil tek tek kim başvuru yapmış kim yapmamış diye kimse kontrol etmez hele bir bim boyutunda olan kcc içindeki çalışanlar hiç etmez ki sadece konsolosluklar turist vizesi başvuruları almıyor tonla vize çeşidi var yüzlerce insan var...

• ⭐⭐

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra ds260 gönderilmeden yada kişinin kendisi söylemeden ben de bilineceğine inanmıyorum. Sadece Türkiye olarak düşünmeyin binlerce kişi turist vizesi başvurusu yapıyor özellikle asya ülkeleri afrika ülkeleri bunların kendisi ve aile üyeleri dahil tek tek kim başvuru yapmış kim yapmamış diye kimse kontrol etmez hele bir bim boyutunda olan kcc içindeki çalışanlar hiç etmez ki sadece konsolosluklar turist vizesi başvuruları almıyor tonla vize çeşidi var yüzlerce insan var...

Tek tek GC başvuru kontrolünden ziyade, vize başvurusu yapan kişilerin ad-soyad bilgileri ile GC başvuru bilgileri aynı zaten.
    Yapmaları gereken tek şey, vize başvurusu için başvuru yapan kişinin ad-soyadını GC başvuru listesinden CTRL+F yapıp kontrol etmek 🙂

Ben de yıllar önce 4 ay gibi bir süreliğine ABD'de bulundum ve çalıştım.
    Vize alırken çok garip sorularla karşılaştım, hatta bir arkadaşım isim benzerliğinden dolayı süreci uzadı gelemedi ABD'ye.
    Bence söz konusu ABD ise her şey muhtemeldir.

• @ayvalik10 ben kendimi ya size yanlış ifade ettim yada sizin söylemek istediğinizi anlamadım

Şimdi ben dv25 çıkmadığını var sayarak eğer dv25 çıkmaz ise ben b1b2 başvuracağım elimde amerika vizesi olması için bunun en büyük sebebi forumda okuduklarım adminler şunu söylüyor ankaraya güvenmeyin imkanı olan dosya taşısın veya aos yapması yönünde oluyor

bende bu bilgileri istinaden bunlar için çabalıyorum

1. DV25 kazanırsam diye dosya numaram yüksek olmasına karşın işimi son dakika şansa bırakmamak adına ve pasaportumda güçlenmesini istediğim için bol bol seyahat yapıyorum örneğin schengen için temmuz ayında gemi turu satın aldım 3 ülkeye tatil programlarım olacak bunun yapmamım ikinci nedeni ise amerikan vizesine başvurumda pasportumda birden fazla damga ve ülke geçişlerimin olduğunu göstermek

2. DV25 kazanamazsam diye bir sonrki senelerde elimde sadece dosya taşımak gibi bir alternatif dışıdna aos yapa bilmem içinde b1 b2 başvuruda bulunacağım

yukarıdaki 2. maddeye istinaden aos yapımında anlamadığım bir kaç nokta var bunlar içinde sorduğum soruya iki arkadaşımız verdiği cevaplarla açıklık getirdim.

Sorum şuydu aos tam anlamını bilmediğim için sorularım şuydu
    ----Aos B1 B2 vizesiyle yapılırmı ?
    ----Aos yapılırken amerikada olmak şart mı avukat oradaki işlerimi benim adıma yürüte bilir mi
    ----B1 B2 ile amerika gidip aos yapmak için hangi vize türğne geçmek gerekir

• @T-C-Kubilay-Dikici yeminle bende okuyup okuyup tam anlayıp çözemediğim şeylerdi ama sormaya cesaret edememiştim cevabını dört gözle bekliyorum

• @T-C-Kubilay-Dikici siz pasaportunuzun güçlenmesi ve dolu olması için Schengen ülkelerini kapsayan 2024 yılı Temmuz ayında cruise turu satın aldınız veya satın almayı planlıyorsunuz daha önceki iletilerinizden de okuduğum üzere.

DV2025 sonuçları 04.05.24 tarihinde açıklanacak, kazanırsanız sürecin sağlıklı işlemesi için DS260 formunu sonuçların açıklanacağı tarihten hemen sonra hızlıca doldurmanız yararınıza olacaktır. DS260'ı doldurduktan sonra göçmen olmayan B1/B2 vizesine başvurursanız muhtemelen red cevabı alacaksınız çünkü DS260 doldurarak göçmen vize başvurusu yapmış olacaksınız. Bu nedenle aklınızda B1/B2 vizesine başvurma niyetiniz var ise ve konsolosun olası soruları dahilinde ülkeye geri dönmeye yetecek kanıtınız/cevabınız var ise B1/B2 vize mülakat randevunuzu 04.05.24 tarihinden önceki bir tarihe planlamanız yararınıza olacaktır.

Sorularınızın cevabına gelecek olursak

1. AOS süreci, ABD'ye B1/B2 vizesi ile giriş yaptıktan sonra yapılabilir.
    2. AOS yapılırken ABD'de bulunmak şart, avukat sadece adınıza sizde ABD topraklarındayken başvuru sürecinizi başlatabilir.
    3. B1/B2 ile ABD'ye giriş yaptıktan sonra AOS için başka bir vize türüne geçmeniz gerekmiyor.

Bol şans...

• ⭐⭐

@abrakadabra Ben bunun aksi olduğunu aylardır savunuyorum zaten. GC card başvurusunda verilen bilgiler ayırt edici bilgiler değil... Örneğin 1990 yılının ocak ayının 1 inde ankara çankaya da doğmuş milyon tane mehmet yılmaz isminde insan bulursunuz.. Türkiye de ne kadar mehmet yılmaz isminde insan var ya da kaç onbinlerce mehmet yılmaz isminde insan var örneğin. TC yok pasaport numarası yok sıradan bilgiler girilen şeyler.

İsim benzerliği konusu farklı bir konu benim de yakın bir zamanda arkadaşım pasaport çıkaramadı ismi yüzünden sonra itiraz etti ancak çıkardı

• @ATS16 bilgilendirme için teşekkürler.

Tatili satın aldım ödemesini yaptım italyanın vize için randevu açmasını bekliyorum 1 aydır geminin ödemesi yapıldı.

DV25 çıkmaz ise mayıs ayında b1b2 o zaman başvuracağım eğer gc çıkarsa b1 b2 başvuru yapmayacağım sadece dosya taşımamı gerektirecek bir sırada olursam dosya taşımakla uğraşacağım

• @ayvalik10 Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

303

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |