DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Ping-PONG Ben bizim ülkedeki emeklilik işlerinden anlamıyorum galiba 40 yaşımda çalışmaya başlasam da 65 de emekli olacağım 50 yaşımda çalışmaya başlasamda. En kötü sanırım prim günü ödeyip emekli olunabiliyormuş. Açıkcası kendi mesleğimi yapmak istemiyorum ama ilerde bir meslek yapacak olsam kesinlikle kuryelik olurdu motor sürmeyi seviyorum, kendi işin, sabit maaş yerine ne kadar çalışırsan o kadar kazanma mantığı her zaman bir adım öndedir benim gözümde

• Yasaklı

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG Ben bizim ülkedeki emeklilik işlerinden anlamıyorum galiba 40 yaşımda çalışmaya başlasam da 65 de emekli olacağım 50 yaşımda çalışmaya başlasamda. En kötü sanırım prim günü ödeyip emekli olunabiliyormuş. Açıkcası kendi mesleğimi yapmak istemiyorum ama ilerde bir meslek yapacak olsam kesinlikle kuryelik olurdu motor sürmeyi seviyorum, kendi işin, sabit maaş yerine ne kadar çalışırsan o kadar kazanma mantığı her zaman bir adım öndedir benim gözümde

Tam delivery adamısın, seni ABD ye gönderelim 😂

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Darko hocam benim amacım sadece hayallerimi yaşamak tr de de 4 mevsim biniyordum 22 li yaşlarımda artık 30 olunca sadece yazları ama hayallerim tüm ddünyayı motorla gezmekti ama ekonomik şartlar bunlara engel oluyor yeni evli olunca çocuk yok daha ondan rahat rahat harcıyorum geziyorum ama çocuğum olursa ilerde bir sorumluluğum olacak birşeylerden ödün vermek zorunda kalacağım neden buna zorunlu oluyorum sistem neden bana ödün verdiyor bendeki bu yada bunu kabulettim ilerde çocuklarımda mi hayallerinden vaz geçecek ben şuan iyi bir işte iyi bir konumda çalışmamın tek sebebi hayallerimin olması vve hayallerimin ulaşılabilr olmasıydı ben goldwing geçen sene adlım 600k aldım şuan motur 1200k ve daha 1 yıl olmadı şuan bu motor alınacak fiyattada değil yani 1200 çok yüksek bir rakam keza evler evlndiğimde evler 400k olan ev şuan ilanda 5milyon ne değişti evin değeri bu kadar arttı ev sahibimle davalığım neden moralimi bozuyorum artık yeter dedim çcouklarım bu hayatı olmasın yoksa işimde imkanlarımda iyi eşimin işi de iyi çalışıtğım konum gelmek için çok uğraştım ve şuan piyasada bir çok iş teklifi alıyorum bunu kolay kazanmadım peki ben bunu bırakıp neden abd gidiyorum orada dil bbilmiyorum belki garson olacam belkide uber yapacam bunları küçümsemiyorum para kazanmanın helal kazanmak her meslekte kutsal ama ben bu seviyeye gelmek için o kadar emek verip gelip sonra neden sıfırlıyorum sadece çocuklarım hayallerindne benim gibi vazgeçmesin diye insanları hayalleri olursa ileri götürür seni yani evet motor benim içinde herşey hayatım boyuncada öyle oldu herşy oldu ama artık yaş ilerledikçe önceliklerim değişti

Bende 20 li yaşlarıma kadar 4 mevsim kullandım. Artık benim yaşta oldu 34. Senin gibi sadece yazın biniyorum şuan. Motosiklete alıştığım içinde trafikte beklemek çok saçma geliyor, bu aptallık diyip diyip kendi kendime söyleniyorum duruyorum 😃

herkese şimdiden keyifli haftasonları dilerim 🙂

• ⭐⭐

@Ping-PONG Aynen öyle delivery benim işim 😁 2 tane telefonun olacak birinde uber öbüründe doordash açık olacak hiç boş durmayacaksın takır takır dolu dolu çalışacaksın 😂 😂

• Yasaklı

@Ping-PONG Aynen öyle delivery benim işim 😁 2 tane telefonun olacak birinde uber öbüründe doordash açık olacak hiç boş durmayacaksın takır takır dolu dolu çalışacaksın 😂 😂

😂
    Isi gücü bıraktırıp, ABD ye gidip DD yaptıracaksın bana 😂

• ⭐⭐⭐

@gtx295 hayretle bakmayın nedeni türk communitynin içinde kalmaları kendilerini dışarıya açmaması. Adam sabah akşam türk çevresiyle takılıyor yabancı bir markete bile gitse ihtiyaç duymuyor konuşmaya bu yüzdende geliştirmiyor. Bana kalırsa bu şartlarda olacaksam ha türkiyede yaşamışım ha amerikada çokta bir fark yok denilebilir

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 hayretle bakmayın nedeni türk communitynin içinde kalmaları kendilerini dışarıya açmaması. Adam sabah akşam türk çevresiyle takılıyor yabancı bir markete bile gitse ihtiyaç duymuyor konuşmaya bu yüzdende geliştirmiyor. Bana kalırsa bu şartlarda olacaksam ha türkiyede yaşamışım ha amerikada çokta bir fark yok denilebilir

Bence o kadar sert değil. Buradaki ekonomik ve sosyal şartların üstünü yakalamış olabilir orada ve bundan mutlu olabilir. Sizin beklentiniz bu değil ama onlar bundan hosnutturlar. Ne aradığınız ile alakalı bir durum.

Ben çok fazla yabancı arkadaş edindim ama orada yaşayan bir kız arkadaşim sayesinde Turk lerle de zaman geçirdim. İran ki bir kızın ev partisine katıldım. Ekibin yarısından fazlası Türk tu ve gayet eğlendim.

Akşam club a eğlenmeye giderken Türk bir arkadaşım varsa kafa dengi onunla takılmayı tercih edebilirim.

Belli bir eğitim seviyesinde, kültürlü bir Türk grubunun parçası olmayı yeğlerim. Valla çok güzel hayatları ve eğlence anlayışları vardı. Gayet medeni ve kültürü benimsemişler ama bize özgü duygusal yaklaşımlardan da kopmamislar.

Ben turist olarak orda bulunduğum halde arkadaşına, abi yeni gelmiş hemen bir ev iş bakalım, yardımcı olalım dedi genç bir arkadaş. Ben dur dostum ben tatildeyim yine de çok saol dedim. Gayette ciddi ve yardım etmeye gönüllüydü.

Miami de bir ev partisine katıldım mesela orada tanıştığım sadece 10 dakika sohbet ettiğim arkadaş mekana giriş ücretimi zorla ödedi eğlence ye devam ederken. Mekandan erken ayrılmak istediğim de kızlar aaa eğlenmeden nereye diye bastırdılar. Daha 1-2 saattir tanıdıkları bir adamı anında içlerine aldılar. Ben samimiyetlerini yürekten hissettim.

Bence olay kimlerle karşılaştığınıza, takıldığiniza ve özellikle sizin kim olduğunuza bağlı. Amaç dilin ilerlemesi ise ekipte bulunan yabancılar da olduğu için ben dahil herkesin muhabbeti İngilizce sürdürdüğü bir ortam vardı.

Ben iki tarafa da uzak değilim. En güzeli iki taraftan da kopmamak.

• ⭐⭐

@Ping-PONG 2-3 tane ev alana kadar çalışacaksın, ondan sonra ver elini erken emeklilik daha arabanın kontağını açarsam elim kırılsın 😁

• Yasaklı

@Ping-PONG 2-3 tane ev alana kadar çalışacaksın, ondan sonra ver elini erken emeklilik daha arabanın kontağını açarsam elim kırılsın 😁

Greencard I elime geçirdikten sonra planım farklı benim.
    Direkt askeriyeye dalıp vatandaşlığı alıp becerebilirsem Mia da beceremezsem herhangi bir yerde poliçe officer olmak. 1-2 sene deneyip beceremezsem eğer iner Mia da bir pilotluk okuluna yazılarım. Benim yapabileceğim saatlik ücreti en yüksek olan iş eğer bir süre idare edersem. Şuanki mesleğimden dolayı çok hızlı öğrenebileceğim bir meslek.

Aynı zamanda Scout, yardımcı antrenör, analist olarak ek iş yapmak istiyorum. Amerika’ da futbol çok yeni bir sektör. Bizim gibi insanlar için güzel ek iş fırsatları mevcut. Yeterli maddiyatı ve çevreyi oluşturabilirsem kendi futbol klubumu kurup Türkiye’ den genç yetenekleri sponsorlukla getirip oynatma planlarım falan var. Destek alabilecek güzel bir network um var. Ben bir şeyleri ispatlayabilirsem destek olacak maddi/manevi çok insan var etrafımda.

Bakalım şimdilik her şey bir hayal 🙃

Szymański Szymański Szymański

Szymańskiiiiiii

• ⭐⭐

@Ping-PONG Ben biraz daha rahatı seven bir insanım önceden ben de şunu olayım bunu olayım derdim ama şimdi hiiiiç birini olmasam da olur 😁 Çok fazla bir şeyde gözüm yok kendime yetecek kadar param olsun kafi

• Yasaklı

@Ping-PONG Ben biraz daha rahatı seven bir insanım önceden ben de şunu olayım bunu olayım derdim ama şimdi hiiiiç birini olmasam da olur 😁 Çok fazla bir şeyde gözüm yok kendime yetecek kadar param olsun kafi

Benimkinin de maddiyat ile alakası pek yok brom
    Bunlar keyif alabileceğim işler 😂
    Bilirsin ki insan keyif aldığı işleri daha iyi yapar, daha iyi yaptıkça daha iyi kazanır.😂

• ⭐⭐

@newbie97 merhaba bu kaçıncı başvurunuz

• ⭐⭐

@Ping-PONG Benim keyif aldığım şeyler motor sürmek, toprak işleriyle uğraşmak, balık tutmak, mangal vs aslında yaşım da 26 ama sanırım ruhum yaşlandı 😁

• ⭐⭐

@lawyergirl Bu sene 2. başvurum oldu bundan önceki 5 senede pasaportum vardı hiç aklıma dahi gelmedi başvurmak hatta paralı diye biliyordum başvurmayı hiç araştırıp başvurmadım bu yüzden

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG tabii ki dediğiniz gibi tercih meselesi onun için bana kalırsa farkı yok demiştim zaten. Herkesin beklentisi farklı sonuçta

• ⭐⭐ Yasaklı

Madem herkes yazmış bende kervana katılayım. İnşallah gc kazandığımda yapmayı istediklerim. Benim için en önemliden başlayıp, önemsize doğru
    1- Ev almak
    2- Ev almak
    3- Ev almak
    Evet arkadaşlar dünyanın neresinde olursam olayım aylık gelirim ne kadar yüksek olursa olsun kendi evimde oturmuyorsam eksik hissediyorum kendimi. Sanırım pandemi döneminde oldu bu olay. Binlerce insan işsiz kaldı. İnsanlar yedikleri yemekten, elektrikten, sudan, giyiminden vs. kesebiliyor ama barınma ihtiyacından kesemiyor maalesef. Üstüne üstlük ister Avrupa, ister Amerika, Kanada vs. özellikle dediğim gibi koronadan sonra büyük bir evsizlik sorunu ortaya çıktı. Dünyada sanıyorum bir mülksüzleştirme gibi bir durum söz konusu. Bundan kastım tüm dünyaya yayılan büyük bir göç var ve ev sahibi olmak aşırı zorlaşmaya başladı. O yüzden olurda inşallah gc kazanırsam ilk işim varımı yoğumu Amerika'da bir eve yatırmak olacak. Bir söz paylaşıp artık yazıyı bitireyim 🙂
    Kendine ait küçük bir ev ve karakterli bir eş; Dünyanın tüm altın ve incilerine bedeldir. (Goethe)

• @Atlantis00 sana katılıyorum gidebilirsem bende aynısını yapacağım

• ⭐⭐

@Atlantis00 umarım hayallerinizi yaşayabilirsiniz☺☺

• @Ping-PONG En kısa yolu askerlik sözleşme nekadar oluyo vb onları araştırmak lazım , birde ayda 3 ,4 gün gidilen var muhtemelen o olur.

• Yasaklı

@Onurfidan, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG En kısa yolu askerlik sözleşme nekadar oluyo vb onları araştırmak lazım , birde ayda 3 ,4 gün gidilen var muhtemelen o olur.

Ordu daki askerlerden fazla bilgim var o konularda. O kadar araştırdım zamanında 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |