Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dil
    Ben Amerikadan başvurdum.

• 26 Ekim itibariyle bizim durumumuz Favorable Recommendation oldu. Bekliyoruz bakalım sonuçlanmasını.

• @The-Pencere Merhab,sureciniz ne zaman basladi? ve ne zaman no objection sisteminize girildi detayli bilgi verirmisiniz ,bende sizin gibi bekliyorum.

• @EmirhanKurt Merhaba, 27 Nisan 2023'te başladı, No objection letter sisteme 10 Mayıs 2023'te girdi. Ben Amerika'dan başvurdum. Süreçte bir kaç kez USCIS'e mail gönderdim, işe yaradı mı bilmiyorum ama denemeye değer diye düşünüyorum.

• 19 Temmuz'da 2 yıl kuralını kaldırmak için başvuru yapan bir arkadaşımız dün dosyasını hızlandırmak için Department of state'e email attığında, Bizim Türk konsolosluğunun ABD DOS'a email attığını ama emailde göndermeleri gereken belgeyi eklemeyi unuttuklarını bu yüzden dosyasında ilerleme sağlanmadığını öğrendi.

Bizim Türk konsolosluğu hatası yüzünden arkadaşımız sıkıntıya girebilir şu anda vaktinde yetişmezse.

Screenshot 2023-10-27 143356.png

• @nhilalkoc Hilal hanım, USCIS onayını J1 waiver sitesinden mi gördünüz yoksa başka bir internet sitesi mi var onun için ? Benim 35 gün Favorable Recommandation'dan sonra

• Merhaba J1 waiver pending durumunda J1 extension yapan var mi acaba? Sayet yaptigimizda yeni DS2019 lari belirtilen adrese gondermemiz yeterli olur mu ?

• Merhabalar, J1 waiver icin gerekli belgeleri hazirladim, su kisimda takildim:

"Check that the exchange visitor's case number and country/region of last residence is written on any documentation submitted, as well as
    on the outside envelope of ALL future correspondence with the Waiver Review office."

gonderdigim tum belgelerde ve ayrica gondermis oldugumuz buyuk zarfin disina da istedikleri bilgileri yazmamiz mi gerekiyor ?

• Katar'dan aldığı J-1 Summer Work and Travel vizesinde 2 Yıl kuralına tabisin yazan ve bu yüzden 28 Eylül'de 2 yıl kuralının kaldırılması başvurusunu yapan ve Advisory Opinion başvurusunu yollayan arkadaşımız için 25 Ekim'de ABD Dışişleri bakanlığı "Devlet kaynakları kullanmadığın için 2 yıl kuralına tabi değilsin." diyerek kararını açıklamış.

Arkadaşımız için baya hızlı bir sonuç oldu bu.

DOS Advisory Opinion Not Subject to Two year Rule - Copys_Redacted.jpg

Screenshot 2023-11-04 201929.png

• Arkadaşlar merhaba,

Waiver süreci ile ilgili verilen bilgiler çok faydalı ancak takıldığım bazı şeyler var, süreci yapmış olan ve yardımcı olacak birisi var mıdır acaba, sorularımı kendisine iletsem?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaslar ,ben 2 kasim itibariyle recommendation sent updatedini aldim ,darisi sizlere surecim 19 mayis 2023 tarihinde baslamisti ,simdi notice belgesini bekliyorum.

• Merhabalar, ben şu an favorable recommendation sürecindeyim. Receipt number bir türlü bulamadım, Emma'ya da sordum ama vermedi. Süreci nasıl takip edeceğim?

• @The-Pencere, içinde söyledi: J1 waiver (2 years rule) - J1 vizesinin 2 yil kuralini kaldirmak

Merhabalar, ben şu an favorable recommendation sürecindeyim. Receipt number bir türlü bulamadım, Emma'ya da sordum ama vermedi. Süreci nasıl takip edeceğim?

+1 takip!

Aynı durum benim içinde geçerli adres değişikliği yaptım dolayısıyla receipt number ulaşıp ulaşmadığını bilmiyorum. Bu numara önce adrese mi geliyor yoksa email mi geliyor bu sürecin bu kısmını tamamlamış arkadaşlar aydınlatabilir mi?

• @ipeksalman, içinde söyledi: J1 waiver (2 years rule) - J1 vizesinin 2 yil kuralini kaldirmak

Arkadaşlar merhaba,

Waiver süreci ile ilgili verilen bilgiler çok faydalı ancak takıldığım bazı şeyler var, süreci yapmış olan ve yardımcı olacak birisi var mıdır acaba, sorularımı kendisine iletsem?

Sorularını direkt buraya yazman lazım.

• Merhaba arkadaşlar,

J-1 waiver süreci hakkında bazı sorularım var:

1- TC Büyükelçiliğine yazacağımız dilekçeyi elde yazıp, çoğaltmamız mı gerekiyor, yoksa bilgisayarda mı yazmak? (Böyle şeylere taakılıyorlar mı bilmiyorum, ondan sormak istedim)

2- Turkish Embassy için 62 doları Amerikada postanelere mi yatırıyoruz (Aynı şekilde DOS için olan parayı da) şu an Amerikadayım, daha önce bir para yatırma tecrübem olmadı, ondan sormak istedim.

3- SASE dediğimiz zarfları Amerikada nerede bulabilirim, bilen var mı?

4- IAP-66 formu tam olarak nedir?

• @ipeksalman

1- ben pdf olarak cikti alip gonderdim sorun olmadi.
    2- USPSten money order alabilirsiniz. 3- USPSte bulabilirsiniz, uzerine adresi kendiniz yazacaksiniz.

• Merhabalar, NOS un konsolosluk tarafindan hazirlanmasi tahmini ne kadar suruyor ? Bugun itibariyle NOS belgeleri iletilmis durumda. Bir sorum daha olacak NOS un surecini takip etmek icin kime email atmamiz gerekiyor ? Tesekkurler.

• @ipeksalman Merhaba, Buyukelcilikten gelen mesajda bir tane dilekce istediklerini soylediler, ama burada 4 dilekce istendigi yaziyordu o nedenle bir karmasa var sanirim, Turkiye Washington Buyukelciliginin gonderdigi yaziyi eklemeye calisacagim,J-1 Vize Değişikliği Bilgi Notu.pdf
    SASE yi ben herhangi bir posta office'nden aldim o cok zor degil, money order icin ben walmart tercih ettim,
    Turkish embassy icin ucret 31 USD, 62 USD ifadesi bana gonderdikleri islem sureclerinde yer almiyor, kolay gelsin

• @suzmanoglu Merhaba, teşekkür ederim cevabınız için.
    Siz 1 tane mi dilekçe gönderdiniz ve kabul edildi mi?

• @ipeksalman ben daha gondermedim, surece yeni basladim, turk buyukelciligi bilgi notunda once ABD dis islerine basvuru yapilmasi ve orada dilekcenin isleme alindigina dair ekran goruntusunu istedigi icin, ben https://j1visawaiverstatus.state.gov/ bu adreste yaptigi basvurunun gorunmesini bekliyorum, sonra gonderecegim, sonucta turk buyukelciligi kendi gonderdi bilgi notunu ve orada dilekce icin birden fazla diye bir ifade yok, umarim islemler uzun surmez.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |