DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @GizemYılmazz Kesinlikle öyle finansal sorun çözüldüğü sürece açılmayacak kapı kalmaz ama sizin de dediğiniz gibi yaşıt olarak bizlerin bu durumda ne kadar para koyabileceğimiz çok önemli. Bir yerden borç harç ya da ailesel destek vesaire derken toplanabilinirse artık. Şuan inceleme evresindeyim ben de eğer fırsat yakalayabilirsem düşünüyorum, en azından bekar olduğum için ve ohio da yaşayan bir arkadaşım da bulunduğundan ötürü ona kira vererek bir şekilde götürürüm sanıyorum. Yalnızca neye karar vereceğimi şuan düşünme aşamasındayım

• @selamibasaran Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık, eşli ve çocuklu olarak gitmek bekar olarak gitmekten biraz daha zor olacaktır tabii ki. Yıllarca Rusya deneyiminiz oldugundan ötürü bunun da altından kalkacağınızı düşünüyorum hocam, tekrardan hakkınızda en iyisi olsun ✋ sizin sürecinizi de takip edeceğim

• ⭐⭐

@GizemYılmazz Kısmen doğru. Zaten başvuranların yaş ortalaması genelde 40 civarında. Tabi aileden veya kendi emeği ile para biriktirip başvuran gençler de var grupta. Ben de 40 küsür yaşında biri olarak aslında bizler sizlere göre daha şanslı bir hayat sürdük. Ben yirmili yaşlarımda hem evimi hem arabamı almıştım. Üstelik aileden gelen bir birikim olmamasına rağmen. Ama şu anda bunu yapmak hangi işte çalışırsan çalış zor ve hatta imkansız gibi. O yüzden bu topraklar artık yaşanır gelmiyor bana. Hele ki benim gibi tek kız babasıysanız aksiyon almak şart. Evet adaletsiz yok. Para büyük etken ama değerlendirebilenin değerlendirmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Yeşil kartı cebe koyduktan sonraki oradaki bir yıllık süreç oryantasyon süreci olarak değerlendirilip kar amacı gütmeden ve hatta biraz da cepten harcanacağı hesaba katılıp gidilmeli. Eş de çalışırsa ay sonunda hesap artıda kalır her türlü. Ama ailde tek kişi belirtilen işte çalışacaksa o kasa eksi verir kaçınılmaz olarak. Bekar ve genç olanlar için en iyi yol evlilik. Yerinizde olsam bu alternatifi de boş geçmezdim. Tabi bundan önce eğer yoksa dil. Umarım hepimiz hedeflerimize ulaşırız. Türkiye simülasyonundan Neo'nun Matrix'ten çıktığı gibi çıkma ümidi ile... :))

• @GizemYılmazz evli gidilirse yapılabilir, birisi eb3'ün bulduğu işte çalışır, diğeri de normal bir işte çalışırsa sorun olmaz, onun haricinde tek kişi gittikten sonra kazanılan para ev kirasına gider zaten, ek iş yaparsın diyorlar ama mcdonalds 8/12 saat çalıştıktan sonra benim kendi adıma çalışmaya halim kalmaz zaten, yani oraya verilecek parayı bulurum fakat verdikten sonra sıfırı tükettiğim için orada sıkıntı çekerim, fazla yaşlı değilim ama, dediğiniz gibi bir yaştan sonra yok burger yok bilmem ney çekilmiyor, insanı hep illegal yollara yönlendiriyorlar.

• ⭐⭐

@Murat-4 Bence bekar biri çok daha rahat geçinir. Çocuk olmadığı için okul puanını çok önemsemeden 700-800 usd ye ev kiralayabilir. Ayrıca haftada 5 gün x 8 saat çalışma zorunluluğu var. 2 gün boş ve size kalıyor. O günleri de değerlendirip saatlik ortalama 17usd'den yemek dağıtım işi yapılsa 8 saat, ayda ek olarak 1000usd para yapar. Bu da toplamda 3000usd gibi bir rakama denk gelir. Bence tek gitmek ailece gitmekten çok daha mantıklı olur.

• ⭐⭐ Yasaklı

Ah bir gidebilsek, California'yı kıyı şeritlerini uçtan uca gezsek, Route 66 turu yapsak. O kadar çok hayaller var ki. Önümüzde upuzun süreç. İnşallah her şey hepimizin gönlünce olsun. Yıllar sonra hep birlikte güzel bir yemek masasında güneşi birlikte batıralım. Yeter ki umudumuzu kaybetmeyelim

• @Atlantis00 O da olur bir gün, ya öyle ya böyle derken hedeften vazgeçmek yok😀fakat en çok imrendiğim şey tek seferde dv lottery i tutturanlar. Bir yazı bütün hayatı değiştiriyor

• ⭐⭐ Yasaklı

@Uçan-hollandalı Kazanmakta yetmiyor artık bir de mülakat için sıra bekleyip sıra gelmeyen kişiler var. Çok zor süreç. Verdiğimiz mücadele yokuş çıkmaya benziyor ama manzara tepeden seyredilir. Pes etmek yok 🙂

• Herkese merhaba... biz de eb3 için kesin karar verdik sadece şirket konusunda bizi en hızlı sonuca ulaştıracak seçeneği seçmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda ona da karar verip başlatıcaz süreci. Konuşulan rakamlar ülkemiz şartlarında evet çok fazla biz 25 senelik birikimimizi bu işe yatırmayı düşünüyoruz ve her şeyi göze aldık... neden mi ?... çünkü 2 yaşında bir kızımız var... ve maalesef canm ülkem artık bir anne olarak bana güven vermiyor. Ekonomik şartları geçtim artık ben bu ülkeye kız çocuğu yetiştirebileceğim bir ülke olarak bakamıyorum. Kendi ülkemde yabancı gibiyim ve ülkemin yeni sahipleri afedersiniz it kopuk... ne kadar saçma sapan insan varsa aldılar ülkeye... kızıma bir gelecek sunmak için bütün kariyerimizi, ailelerimizi arkada bırakmayı, sıfırdan başlamayı göze aldık... keşke böyle olmasaydı ama artık geri dönüşü olmayan bir noktadayız bence... kızımı ne kadar erken kurtarabilirsem o kadar iyi gözüyle bakıyorum artık... o yüzden kızıma bu ülkede bırakacağım ev araba her neyse benm için artık hiç önemli değil ben bunların hepsini onun huzuruna sağlığına güvenliğine yatırmayı düşünüyorum. Dünya malı, sağlığı yerinde olsun onları isterse kendi yapar zaten... o yüzden özellikle çocuklu aileler ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. keşke herkesin imkanı olsa ve kendine yeni bir hayat kurabilse...

• ⭐⭐

@serel Birebir aynı durumdayız. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐

@Riethian benimde sizlerden farkım +1 kız daha olması. 🙂

• ⭐⭐

@Riethian, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Murat-4 Bence bekar biri çok daha rahat geçinir. Çocuk olmadığı için okul puanını çok önemsemeden 700-800 usd ye ev kiralayabilir. Ayrıca haftada 5 gün x 8 saat çalışma zorunluluğu var. 2 gün boş ve size kalıyor. O günleri de değerlendirip saatlik ortalama 17usd'den yemek dağıtım işi yapılsa 8 saat, ayda ek olarak 1000usd para yapar. Bu da toplamda 3000usd gibi bir rakama denk gelir. Bence tek gitmek ailece gitmekten çok daha mantıklı olur.

Bizim tek avantajımız bu galiba çocuğumuzun olmayışı, ama yinede insan biraz korkuyor, iş bulabilir miyiz vs.

• @Lossantosdy Eğer başlarda iş seçmeden para kazanmak için bir yola girerseniz her türlü bir yol bulunur, ama bunu kaldıracak bünye de gerekiyor. Ben genç ve bekar olduğum için orada iş ayırmam para yapmaya bakarım. Siz evli olduğunuz için bu durum daha farklı olacaktır fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki; geçerli nitelikli bir mesleğiniz var ise mesela doktorluk avukatlık diş hekimliği yazılım alanı gibi o zaman kalifiye ve güzel işlerde çalışabilirsiniz ancak bu tarz niteliklerin haricinde mesleğe sahipseniz mecburen ilk başlarda sizi de yormayacak şekilde iş seçerek çalışmak olacaktır. Genç, dinamik ve bekar olanlar bu konuda çok şanslılar çünkü Türkiye'de güzel bir üniversiteden mezun olmayan gençlerin bir çoğu istemediği işlerde sırf para yapmak için çalışmak zorunda kalacak. Buna ben de dahilim😀 kervan yolda düzülür derler ya aynı o şekilde. Şuan ki en büyük motivasyonum bu cehennemden çıkmak olduğu için ilk etaplarda çok iyi işler bulmayı umut etmiyorum. Herkesin gönlüne göre olsun✋

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Lossantosdy Eğer başlarda iş seçmeden para kazanmak için bir yola girerseniz her türlü bir yol bulunur, ama bunu kaldıracak bünye de gerekiyor. Ben genç ve bekar olduğum için orada iş ayırmam para yapmaya bakarım. Siz evli olduğunuz için bu durum daha farklı olacaktır fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki; geçerli nitelikli bir mesleğiniz var ise mesela doktorluk avukatlık diş hekimliği yazılım alanı gibi o zaman kalifiye ve güzel işlerde çalışabilirsiniz ancak bu tarz niteliklerin haricinde mesleğe sahipseniz mecburen ilk başlarda sizi de yormayacak şekilde iş seçerek çalışmak olacaktır. Genç, dinamik ve bekar olanlar bu konuda çok şanslılar çünkü Türkiye'de güzel bir üniversiteden mezun olmayan gençlerin bir çoğu istemediği işlerde sırf para yapmak için çalışmak zorunda kalacak. Buna ben de dahilim😀 kervan yolda düzülür derler ya aynı o şekilde. Şuan ki en büyük motivasyonum bu cehennemden çıkmak olduğu için ilk etaplarda çok iyi işler bulmayı umut etmiyorum. Herkesin gönlüne göre olsun✋

haklısın, o saydıkların degil ama eşim inşaat ve kaynakçı ustası aynı zamanda klima bakım tamirden anlıyor, şuan burada yaptığı iş bi ezca deposunda sevkiyat şoförü, ben böbrek nakilli olduğum için ağır iş yapamam ama yinede çalışacam tabi,, kısmet artık ya, eşim beni dinlese tır şoförlüğü düşünüyorum çift şoför olarak 🙂 hem parası iyi hem ev derdimiz olmaz 🙂 neyse dediğim gibi herşey kısmet, evdeki hesap çarşıya uymaz derler..

• selam herkese her sene baska bir formayız:) bu senede 2025 sayfasındayz:) ekım ayınıda cok var, gerci zmzn su gibi akıp gidiyor,

• Arkadaşlar merhaba. İnşallah bu yılın sonuna doğru H1-B vizesi ile Amerika ya geliyorum. Bende herkes gibi orda Greencard kovalayacağım 🙂 Kasım-Aralık ayı gibi orda olucam. Sizlere sorum şu olacak. Yıllardır lottery için burdan başvuru yapmıştım ama nasip olmamıştı. Bu sene Amerika da olacağım düşünüldüğünde orada başvuru yapmakla burda başvuru yapmamın arasında herhangi bir fark varmı? Yoksa vatandaşlığım T.C olduğu için fark eden birşey olmayacakmı?

• ⭐⭐

@Aleras selamlar , doğduğunuz ülkenin kotasından gireceksiniz yani TR Avrupa Kıtasından , ama olurda çıkarsa , sonraki süreçte Amerika da olmak bi hayli sürece hız kazandıracaktır

• @hdemircanusa çok teşekkür ederim. Umarım hepimiz için hayırlısı olur 🙂

• @Murat-4 DV cekilisinde ulkelerin kazananlari belirlenirken, dogduklari yer dikkate alinir. Bununla ilgili Foreign State Chargeability kavrami bulunmaktadir ve her DV kazanani, kazandigini ogrendigi sayfada ulkesini gorebilir.

• @datanist Sanırım bana cevap yazdınız teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

267

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |