Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kuzeymelissa amin inşallah herkes çok zordurumda gerçekten biran önce sonuçlanır
    süreçler cevaplarınızz için teşekkürler

• @49leon inşallah hepimiz biran önce ailemize kavuşuruz 🙏

• Sizin iş sanırım deprem vs çocuk psikolojik başvuru vs. Sebeplerle hızlandı çünkü daha 2020 yılında bekleyenler var hayırlı olsun bana sormuştunuz daha önce işe yaradı sanırım.Azmin sonu ferahlıktır, darısı başımıza inşaallah.

• @yasmin982 ben çocuklarımla o depremi çok kötü yaşadım Mersin’de maalesef😔ve oturduğum eve yıkım kararı verildi.ordan çıkmak zorunda kaldık😔eşim avukatımıza çadırda kaldığımızı va söyledi.avukatımız bizim için hızlandırma talebinde bulundu ve sanırım talebimiz kabul edildi ki onay aldık ve ilerledi🙏ben ve çocuklarımla 1 ay dışarda çadırda yaşadık o korku gerckten çok kötü bisey.Allah kimseye yaşatmasın😔 ben o gece ölüyoruz sandım çocuklarla😔

• @kuzeymelissa ve dosyamız California dan nebraskaya alındı onay geldiğinde baktık gelen kağıdın altında Nebraska yazıyordu.belki de dediğiniz gibi aciliyet kaydımızdan dolayı dosyayı nebraskaya aldılar🙏🙏inşallah sizinde onayınız en kısa zamanda gelir ve hepimiz ailelerimize kavuşuruz 🙏🙏🌸🌸

• @kuzeymelissa

Onayınız hayırlı olsun hocam.

Sizin I-130 aşamasında hızlandırma talebiniz oldu diye biliyordum. Ama yukarda bahsettiğiniz onay NVC'den gelmişti değil mi? NVC'den de bir hızlandırma talebiniz olmuş muydu?

• @ICu teşekkür ederim 🙏bütün bekleyenlerin aynı mutluluğu yaşamasını diliyorum.evet bizim hızlandırma talebimiz I-130 formu bekleyiş döneminde yapıldı ve talep yapıldıktan 2 ay sonra onayımızı aldık🙏daha sonra DS260 formu doldurulup gönderildi ve normalde nvc den 2 ayda gelmesi gereken onay bize 2 haftada geldi🙏sanırım orda da hızlandırma talebimiz aktif olarak devam etti🙏son gelen mailde artık bi randevu oluşturulduğunda sizinle iletişime geçilecektir diye mail geldi 🙏🙏🙏

• @kuzeymelissa

NVC ücretlerini ödeyip dosyaları yükledikten bir süre sonra "paranız ödenemedi. Lütfen tekrar ödeyin" şeklinde bir e-mail aldınız mı? Başka forumlarda insanlar bu sorundan bahsediyorlar

• @kuzeymelissa amin inşallah

• @ICu hayır bize öyle bi mail gelmedi. Biz dosyaları yükledik ve ücreti ödedik daha sonrasında gelen mailde ücretler ve dosyalarınız incelenmiş ve onaylanmıştır diye mail geldi.bundan sonraki aşamada size uygun randevu ayarlandıgında sizinle iletişime geçilecek diye mail aldık sadece🙏🙏🙏

• Herkese merhaba süreç içerisinde green kartlı iken vatandaş olan kişi/eşiniz var mı? Bu süreç hakkında bilgi verir misiniz. Süreç uzar mı ya da bir değişiklik gösterir mi? Teşekkürler

• Selam arkadaslar,
    Hazidan bultenin de F2A icin 8 Sep 2020 olarak devam ediyor, sizce daha ne kadar mulakat beklemeye devam edicez 😔
    Normalde mulakat sureleri bu kadar uzun degildi diye hatirliyorum 6 aya mulakat veriyorlardi, bu bultenler mi etkiledi nedir 😔

• @kuzeymelissa çok şükür, çok mutlu oldum sizin adınıza ❤
    Şimdi iş Ankara'daki konsolosluğun randevu vermesine kaldı dimi?

• @kuzeymelissa şimdi bu kısmı okudum, hızlandırma almışsınız, anladım.. biz de hızlandırma almaya çalıştık, fakat evraklarıma bile bakmadan direkt reddettiler. Sizin bu hızlandırma sürecinizden biraz bahseder misiniz rica etsem? Çok teşekkürler

• @mulus benim kendi iletime girip bakarsanız sevinirim çünkü detaylı anlattım 🙏ikiz bebeklerim var o yüzden bazen müsait olamıyorum kusura bakmayın🙏deprem bölgesinde yaşıyorduk ve depremden etkiledik psikolojik olarak bizi yıpratma sebebinden hızlandırma talebine başvurduk🙏

• @itsmebb merhaba evet maalesef bültendeki tarih bu ay da değişmedi. Ben de daha ne kadar bekleyeceğimizi çok merak ediyorum Ankarada kaçıncı sıradayım en son mülakat alan PD tarihi hangi tarih? Benden daha erken PDsi olup mülakat tarihi alamamış olan var mı aramızda benim 20.09.2020? 4 ay boyunca DQ statüsünde oldugum halde Ankara konsolosluğu randevu vermedi, sonra da bu cut off date geldi işte.. hala bekliyorum çok zor artık bu belirsizlik dayanılmaz bir halde 3 yıldır bu süreçteyiz çok ama çok zor.. hepimize sabır diliyorum

• Merhaba arkadaşlar,

NVC'ye gönderilecek 'civil documents' başlığı altındaki fotoğrafların vize ebatlarında vesikalık fotoğraf olduğu nerde yazıyor?

• @Özge-Dengiz bize öyle oldu vatandaşlık sertifikasını uscise gönderdik ve 1-2 ay içerisinde onay aldık ama yine uscis sürecim 1 yıl sürdü tabi

• @ecom

NVC aşamasında doğrudan e-devletten aldığım belgeler ve evlilik cüzdanının orjinal hali kabul gördü. Çeviri yaptırmadım.

Civil documents kısmındaki fotoğraflarla ilgili hata yapıp USCIS'de olduğu gibi evlilik fotoğraflarını yüklemiştim. Sonradan forumlardan vesikalık foto olduğunu gördüm ve ilave dökümanlar kısmına yükledim. RFE almadan onay geldi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ecom

NVC aşamasında doğrudan e-devletten aldığım belgeler ve evlilik cüzdanının orjinal hali kabul gördü. Çeviri yaptırmadım.

Civil documents kısmındaki fotoğraflarla ilgili hata yapıp USCIS'de olduğu gibi evlilik fotoğraflarını yüklemiştim. Sonradan forumlardan vesikalık foto olduğunu gördüm ve ilave dökümanlar kısmına yükledim. RFE almadan onay geldi.

Çok sevindim sizin adınıza gözünüz aydın.
    Evet nvc mutlaka amerikan pasaport ölçülerinde fotoğraf istiyor. Neyse ki akıllıca davranıp ilave doküman kısmına yuklemissiniz. Ve ekstra beklememissiniz.
    Şimdi zor olan kısım randevu beklemek çünkü aylardır randevu vermiyor konsolosluk. Umarım hızlanırlar artık biraz olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |