Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @paşa, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Yeşilkartforumla tanışmadan önce de sonrasında da fikrim değişmedi legal olan neyse benim için doğrusu odur. Bugün illegal şekilde ABD'ye gidip bir şekilde orada tutunabilmenin yollarını bulmuş insanları eleştirirken bu davranışı bizim yapmamızın çok ironik olacağı kanaatindeyim. Bu hususta @hdemircanusa 'a sonuna kadar katılıyorum bu forumda belki de bizim yaşımız kadar başvuru yapıp umut besleyenler var bir gün ağızlarından böyle bir şey yazdıklarını duymadım/görmedim. ABD'ye gitmek tabiki çok önemli burada hepimiz aynı hayali paylaşıyoruz lakin arkamızdakilere zarar vererek gitmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Sayın @semavi 'nin sevdiğim bir sözü ABD siz ne iseniz onun daha fazlasıdır. İçinizde ne taşıyorsanız onun ortaya daha rahat çıkmasına ortam/alan hazırlıyor demişti. Eğer yanlış yazdıysam sayın @semavi beni düzeltecektir. Burada son kararın size ait olduğunu anlamakla beraber bir kez daha legal yolların kullanılmasını tavsiye ederim.

Evet, ABD imkanlarin genisligi, daha ozgur olmasi, alim gucu vb gibi nedenlerle, burayi degerlendirebilecek arkadaslara guzel bir ortam sagliyor... O yuzden , ben ABD'de basarili olmak yerine, burayi yeterince istiyor olmak motivasyonu ile acikliyorum ABD hikayelerini...

• ⭐⭐

@paşa Tertemiz yorum 👏

• @simurg9492 gaza getirmeyin yaa 🥲🥲🥲

• @simurg9492 biraz sinekten yağ çıkarma gibi olacak ama evliliğin avantajı çekilişe çifte başvuru yapmada.

Bir de dünyanın öbür ucunda başka bir dile gidince insan ister istemez kendini daha iyi ifade edebilen, zorluklara karşı beraber çıkmak ister. Evliliğin böyle avantajları var.

Tabii bana kalsa evlenmeden gitmek daha iyi. Eş de sonuçta bir evin kızı/erkeği. Ailesinden uzaklara kaçırmak gibi bir his var bende. Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorumdur.

• Sizce tatil için değilde tamamen yaşamak için seçseniz ve sadece 2 seçeneğiniz olsa "California -San Francisco , Los Angeles veya San Diego- 'yı mı tercih derdesiniz yoksa New York City'mi?

• Buranın ekşi sözlükten veya forum donanımhaber'den bir farkı var. İnsanlar genç yaşlı demeden birbirine saygılı. Lütfen trolleme, kandırma olarak hareket etmeyin, buranın kültürünü bozmayın.

• @hdemircanusa ben de bekarım. İşim garanti olsa, açıkta kalmayacağımı bilsem hemen vizemi ve uçak biletimi alırım ama benim için öyle işlemiyor sistem. Engelli olduğum görüldüğü zaman kimse beni işe almak istemiyor. GC başvurumu da oturum ve çalışma iznini beraber alabilirim diye yapmıştım olmayınca olmuyor 😔💔

• @Uçan-hollandalı hani öyle bir söz var ahlaken hasta, düşünce olarak hasta, eylem olarak hasta, gerçekten hasta, bunlar hallolsun ekonomi düzelir, bence, ha bunlar düzelene kadar bizim ömrümüz gider o da ayrı mesele, sanırım bende dahil herkes o yüzden gitmek istiyor.

• @animehime94 bence açıkta kalmazsın imkanın varsa vizeni al orda bir yolu bulunur bence

• @Uçan-hollandalı benim de aklıma yatıyor ama önemli olan onun aklına yatması 😅 on yıllık vize az değil. Dediğin gibi canlı mülakat önemli mail atsa belki cevap yazmaya bile tenezzül etmezler, birde dil varsa hanımefendide halleder.

• ⭐⭐

eb3 yerine b1/b2 denemek daha mantıklı bence. İhtiyacınız olan bir adet pasaport, boş zamanlarınızda avrupadaki güzel ülkelere seyahat edip pasaportunuzu doldurun sonra başvurun, çıkma ihtimali greencarddan daha yüksek olacaktır eminim

• @hamsisever detaylı bakmadım ama onlar dışardan gelen insanlara pek sıcak bakmıyorlar sanki, önceden kabaca araştırmıştım şartları çok katıydı, diğer ülkeler mesela mültecileri kampa alıyor v.s, ingiltere ruanda ile anlaşmış geleni uçağa koyuyor ruandaya postalıyor.

• @Burcu-Boz bencede haklılar detaylıca araştırın.

• İyi akşamlar herkese uzun zamandır foruma giremiyordum ama bende dv2025 için yerimi aldım🙂umarım umarım önümüzdeki yıl kazananlardan biri olurum bekle beni dallas,tx'mı desem fayetteville,ar'mı desem yada louisville,ky'mı desem🙂🙂🙂

• @dilmel, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Buranın ekşi sözlükten veya forum donanımhaber'den bir farkı var. İnsanlar genç yaşlı demeden birbirine saygılı. Lütfen trolleme, kandırma olarak hareket etmeyin, buranın kültürünü bozmayın.

Aslında bunun cevabı basit bilinirlik
    Yeşilkartforumun en büyük avantajı diğer forum sitelerine nazaran az bilinirliği var ama şimdilik iler ki zamanlarda ne olur bilinmez
    bilinirliği artarsa zaten
    ekşisözlük,donanımhaber...vs.vs.vs bir farkı kalmaz

Aslında şuan bile troll hesaplar var ama diğer forum sitelerine nazaran çok çok ama çok az ,adminler de zaten gereğini yapıyorlar

• @Burcu-Boz
    Ya bu konuda yani yurtdışı konusunda evli olursunuz hayat arkadaşınız sizinle kafa olarak uyuşuyordur ve önemlisi çocuk yoktur inanın bundan daha iyisi şamda kayısı derdim. Ancak kendim için konuşuyorum 1000 kez tek başıma olmak isterdim çünkü bu konuda malesef bana yardımcı olacak birisi yok bir de ayrıca çocuklar var... Onların sorumluluğu daima benim omzumda... Bu saatten sonra onları tehlikeye riske atamam...

• @dilmel Kısaca avantaj/dezavantaj rölatiftir...

• ⭐⭐

@animehime94 Aslında güzel bir ön araştırma yapıp bu işi neticeye vardırabilirsiniz. Engelli bireyler için özellikle Büyük şirketler çok has has oluyor , tabi , engel durumuna , nitelik durumuna , bakılmaksızın personel arayan olduğunu çok düşünmüyorum olsada ABD sınırları içerisinde ki engelli bireylerin işine yarayacaktır , ama bence araştırmaya değer , Çünkü Amerika'da bu tür özel insanlar için daima bi kapı oluyor

• @hdemircanusa işte bende Amerika'nin bu yönünü seviyorum hangi koşulda olursan ol her zaman
    Fırsat oluyor

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   P paşa 
  • ⭐⭐⭐

@newbie97 peki b1/b2nin size ne gibi katkısı olacak greencard yolu açmayacak. Göçmen olmayan bir vize ile göçmenlik yolu açan bir vizeyi karşılaştırıyorsunuzü

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |