DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Burcu-Boz Amerika kaçak girilecek son ülkedir. Bu sözümü unutmayın... Avrupa (daha sosyal ülke olması babında) bi nebze anlarım ama amerika değil... Çünkü burada forumda yazanların büyük çoğunluğu aklı başında insanlar. Aklı başında insanların da az biraz birikmişi kazanılmışı vardır. Bizler bunlara cesaret bu yüzden edemeyiz. Kaçak girecek olanlar kaybedecek bişeyi olmayanlardır... Ayrıca amerika herkesin bildiği güllük gülistanlıkta değil. Cilalı hayatları elbet okuyoruz görüyoruz da bi ton başarısızlıklar da var oralarda...

• @simurg9492 Kesinlikle öyle şebeke ayağına karteller ciğerleri söküp satışa bile koyarlar, fazla tehlikeli işler 😃

• @Sabri-FT ya ilk dönemlerde sefil yaşamayı göze aldım.. Sağlam tanıdıklarım yok 😢 şuan iki ucu boklu değnekte gibiyim ( affedersiniz biraz argo oldu 😛 )

• ekim ayına bile çok var..

• 10 yıllık turist vizesi alıp sponsor bulmaya çalışan biri oldu mu? Herhangi bir Türk veya Amerikan firması denemeye değer gibi geliyor

• @simurg9492 Kesinlikle size katılıyorum.. Ancak Avrupa'ya da kaçak girmek çok zor olacağını biliyoruz.. Artık bu ülkedeki insanlara da tahammülüm kalmadı, yaşananlarada .. Mental olarak çok yoruldum bu sebeptendir kaçmak isteğim.. Ama dediğiniz gibi Amerika'da pembik hayatları olan yerler değil... 😞 Sıkışmış kalmış hissediyorum...

• @Uçan-hollandalı 10 yıllık vizem var ama sponsoru nasıl bulacağız bu konuda hiç bir bilgim yok 😞

• @STK-TRCN sayaç için daha erken, şimdi olsa bu bitermi kim beklicek bir sene düşüncesi olabilir.

• @Burcu-Boz Aslında birkaç aylığına zaman ayırıp hazırda vizeniz varken Amerika'ya geçersiniz, orada gerekirse tek tek kurumsal yerlere gidip kendi iş alanınızla ilgili ufak bir mülakat talep edebilirsiniz. Misal olarak "x" firması gıda sektöründe atıyorum, sizde Gıda Mühendisi alanında lisans derecesine sahipsiniz ve o firmada sizin statünüzde birini arıyor. Bu tarz yollarla iş veren ile görüşüp kendinizi oraya aldırma durumunuz olabilir

• @Uçan-hollandalı her yolu denemek lazım, belki olur, en olmadı Amerikayı dolandım geldim dersiniz.

• @Murat-4 Şuan aklıma geldi ve cidden kafama yattı benim de, zaten hali hazırda vizeside varmış hanımefendinin, hem de canlı kanlı mülakat deneyimi olması etkiyi daha da artırır.

• @Uçan-hollandalı bizim için bu hayal ütopya'dan başka bir şey değil🙂

Ya bir Almanya olmaya gerek yok ama onlar gibi ekonomimiz olsa kötü olmazdı bir asgari ücrete araba almak motosiklet almak yada 7-8 yil dişimizi sıkıp bize uygun bir ev almak hepimiz hayallli

Konu burda düşüncelerden çok farklı Almanya'da da bu görüşler mevcut biri batı der biri doğu

Asıl konu bizim ülkemizin çok zeki olması(!)
    Türklerin IQ seviyesi 90 iken 89(90 zeka seviyesinin en asgari hali)düştü mesala
    Şu an bu halde olmamızın ana nedeni bu bence🙂

• @Burcu-Boz vizeyi nasıl aldınız, iş için mi verdiler.

• @Burcu-Boz keşke 1 dönem olsa akrabam 4-5 yıldır orda ilk gittiği zamanla şu an yaşadığı hayat aynı birde kendinebütçe belirlemiş günlük 10 doları geçerse ay sonunu zor getiriyorum diyor

• @Sabri-FT Toplum eğitimsiz olunca bunlar çok normal hadiseler aslında, örnek olarak adam kurnazlığı akıllılık sanıp hakkını aramayı da enayilik olarak ifade ediyor. Şimdi ben bu kafa yapısında ki adamla nasıl aynı yerde yaşayabilirim ki 😃 Yol tıkanıkken emniyet şeridinde araç süren kişi kafası ile tamamen aynı. Ekonomik olarak konuya gelirsek eğer, ekonomi elbet düzelir ona inanıyorum ancak sosyolojik olarak düzelir miyiz ondan şüpheliyim işte

• herkese selam bu odada yerimizi aldık.

• @Murat-4 2022 şubat ayında aldım vizeyi, turist vizesi olarak aldım.

• @Uçan-hollandalı Evet bunu da çok düşündüm.. Hatta dil kursu ayarlayıp en azından küçük bir çevre edinmek falan gibi düşüncelerim de oldu..

• amerika olmuyor ben ingiltereyi kurcalıycam.

• @Burcu-Boz Mevcut iş kolunuza dair bir iş bulabilirseniz gayet iyi bir seçenek gibi görünüyor, en nihayetinde sizin tasarrufunuz tabii ki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

237

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.2k

| | | |