DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Kadir1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG düzelttim sizi kastetmemistim
    Reklam sandım attığınız şeyi okumayinca 😃
    Sektörü araştırmadım çok ama
    İyi paralar kazandıklarını duydum

Benim bransin soyle bir sikintisi var. Yetismis adam bulmanin zor olmasinin sebebi multitool gibiyiz. Ozellikle bu sektor icin yetistirilmis olmak gerekiyor.

Hem elektrik hem elektronik hem it hem audio, video sistemleri hem otomasyon hem uydu sistemleri uzerine bilgi sahibi olmak ve iyi bir proje yonetici olmak gerekiyor.

Ayni zamanda belirli bir duzeyde denizcilik ve haberlesme bilgisi istiyor.

Is cok rakibimiz az o yuzden issiz kalma ihtimali cok dusuk bir alan. Ama yetismekte yillarimizi aldi maalesef 🥹 Oyle kurslarla yetinilebilecek bir egitim seviyesi degil.

Bir kac kere adam yetistirmeyi denedim. Hepsi kendi yollarini cizdiler. Birisi TAI ye arge muhendisi olarak iki tanesi Kanada ya aviation technician olarak gitti. Birisini de THY teknige gyro teknisyeni olarak kaptirdim. Yollari acik olsun.

Artik kendim de o kadar biktim ki sektoru birakmayi dusunuyorum. O yuzden adam yetistirecek gucumde kalmadi.

Suan hali hazirda Turkiye’ de 4.000 ile 6.000 euro arasinda maas veren 3 tane is var. Adam bulamiyoruz yerlestirecek.

Bir de Z kusagina mentorluk yapabilecek psikolojiye sahip degilim. Elimde kalirlar. 😂

Ben Z kuşağı değilim, bana ögretebilirsin, hem seni bırakıpta gitmem 😅

Bizim sektorde tek bir kadin var. O da is arayan ve verenler arasinda danismanlik yapiyor. Muhendislik altyapisi lazim. Altyapisiz imkansiz kadar zor 🥹

Bir de kendim birakiyorum sektoru artik gucum kalmadi. 😂

Saglık olsun o zaman ne yapalım 🙂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İyi akşamlar sevgili forum,sizce bu sene ki mülakatlar geçen seneye veya 2022 göre ne hızla ilerliyor iyi mi yoksa durum çok mu vahim

@cemyaman durum çok vahim...

DV 2023 te current status ne suan. Hic bakmadim. 🙃

@Ping-PONG valla excel tablosunu göremiyorum o yüzden bilmiyorum, sadece nisan vize bültenin martla aynı olduğunu 30.000de kaldığını biliyorum.

• @Ping-PONG Yatlar baya zor benim duyduğum. Boş vaktin çok olmuyor.
    Norwegian Cruise Line'da çalışan IT manager arkadaşım 7000usd+ bonus alıyor.
    Dünyanın en rahat işini yapiyor, işi sadece networklerle uğraşmak, embarkation dayde biraz yogun o kadar. O saydığın yetkinliklerin yarisina sahiptir belki.
    3 stripe officer oldugu için avantajları da çok fazla. General gibi takılıyor gemide.

• Yasaklı

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG Yatlar baya zor benim duyduğum. Boş vaktin çok olmuyor.
    Norwegian Cruise Line'da çalışan IT manager arkadaşım 7000usd+ bonus alıyor.
    Dünyanın en rahat işini yapiyor, işi sadece networklerle uğraşmak, embarkation dayde biraz yogun o kadar. O saydığın yetkinliklerin yarisina sahiptir belki.
    3 stripe officer oldugu için avantajları da çok fazla. General gibi takılıyor gemide.

Dogrudur dostum. Onlarda kadro kalabalik cunku. 75-100m size larinda calisiyorum ben. Bizde sadece elektrik zabiti ve ben oldugum icin tum bu isler elime bakiyor. Rakamlar o civarda evet.
    Zaten makam olarakta 2. Carkci, 2. Kaptan la esit durumlardayiz neredeyse.

Ama meslegimizi bizden baska bilen olmadigi icin teknede cok hesap sorulma durumu dogurmuyor. Isimizi yapip geciyoruz.

Hatta soyle soyleyeyim. Biraz el mahkum durumu da var. Ayrilmamizdan korkuyorlar bile azda olsa. 🙃 yerimizi doldurmak zor.

Belli olmaz kafam atarsa seneye belki ben de cikar Karayiplerde felan bir is bulur gecerim o taraflara.

ABD’ de yasama hayalim olmasa meslegimi Dunya’ nin her yerinde yapma luksu var. Kasacak bisey yok ama ABD’ de yasama hayali var iste biliyorsun. 🙃

Zaten 2/2 veya 3/3 rotation calisip yani yilin 6 ayi calisip 6 ayi izin yaparak 12 maas aliyoruz. Bu sekilde calisiljmca o rakamlarda maaslar. Permanent kontratlarda biraz daha fazla.

• ⭐⭐⭐

@Simge-Kutlu evet bülten 30binde sabit kaldı ama sorun bültenin sabit kalması değil şu anda ankaranın mülakat vermemesi. Bülten 30bin olmasına rağmen mülakatlar 6100de kalmış durumda, nisanı boş geçmelerine rağmen mayıs ayına da halen dağıtım yapmamaları da ekstra endişeye düşürmüş durumda DV23 talihlilerini

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş belli bir tarihe kadar mulakat dagitilmazsa. Kart yaniyor mu

• ⭐⭐⭐

@emirgenco 30 eylül 2023 son gün DV23 talihlileri için. O tarihten sonra vize basılamaz DV23 kazananlarına çünkü DV24 süreci başlar 1 Ekim 2023 tarihinde

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu evet bülten 30binde sabit kaldı ama sorun bültenin sabit kalması değil şu anda ankaranın mülakat vermemesi. Bülten 30bin olmasına rağmen mülakatlar 6100de kalmış durumda, nisanı boş geçmelerine rağmen mayıs ayına da halen dağıtım yapmamaları da ekstra endişeye düşürmüş durumda DV23 talihlilerini

@Emre-Kurtulmuş evet öyle malesef ben hala acaba bu iş bı hız kazanır mı diye düşünüyorum bu şekilde devam ederse mülakatlar belki de 7000 bile olmayacak 🤦 umarım bı an önce tekrar dağıtım yapmaya başlarlar ve umarım bizlerin başına bu durum gelmez

• su her defasinda yilbasina girerken video ceken cocuk var ya bilirsiniz hahahhaha valla ayni kafayi yasiyorum her aciklandigi zaman sayfaya girerken 😃 insss bu defa gidiyoruz arkadaslar birbirimize duayi eksik etmeyelim pleaseee o mangal abd de yapilacak 😁 bu aralar derslerim cok yogun o yüzden yazamiyorum ama buradayim unutmayin beni 😹 👀 👀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco 30 eylüle kadar mülakat giremez isen ozaman hakkın gidiyor 1 Ekim itibaren DV2024 başlıyor ondan

• ⭐⭐

Mülakatların hangi sırada kaldığına hangi siteden bakıyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 Hangi sıra da kaldığını gösteren adres yoktur sadece aşağıdaki linkin ilk iletisinde Excel tablosu var oradan takip edebilirsin

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları/9296

• ⭐⭐

Olumsuz hiç birşey düşünmüyoruz yazmıyoruz da bana çıksın yada çıkmasın son 5 yıl en sorunsuz ilerleyen dv süreci olacak 2024
    Buna inanalım birimizin eşref saatine denk gelir olumsuz geçmesin
    Geçmiş yıllarda bana hep iyi ki çıkmadı dedirtti yaşananlar

• ⭐⭐⭐

@newbie97 dv2023 aşamaları grubunda excell listesi var orada ankaradan mülakat alan son numaraları görebilirsiniz

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş tesekkur ederim gercekten cok üzücü bir durum olur Boyle sorun yasanirsa

• ⭐⭐

@ayvalik10 tesekkur ederim insallah hayirlisi ile kazanan herkes vizesini alir

• Şafak 34 İstanbuldayız
    Vakit yaklaştıkça Korku sardı Çıksa Dert Çıkmasa Ders ABD İş Enflasyon Gelmeyin Diyenler İstemezükçüler Hepsi Şu Korkuları Artırıyor

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Olumsuz hiç birşey düşünmüyoruz yazmıyoruz da bana çıksın yada çıkmasın son 5 yıl en sorunsuz ilerleyen dv süreci olacak 2024
    Buna inanalım birimizin eşref saatine denk gelir olumsuz geçmesin
    Geçmiş yıllarda bana hep iyi ki çıkmadı dedirtti yaşananlar

2024dv en sorunsuz geçen olacak evet

• ⭐⭐⭐

@newbie97 bu arada excell dışı kişileride dahil olacak şekilde net mülakatını görebilmek için bu siteyi inceleyebilirsiniz. Biraz kurcalarsanız çözersiniz neyin ne olduğunu ilk başta karmaşık gelebilir

• Herkese iyi akşamlar o zaman 😉

images (4).jpeg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

189

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |