Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktyknc, içinde söyledi: Hamilelik ve Green Card Sureci

Herkese merhaba dv2021 talihlisiyim cn:2xxx
    Evraklarımı yolladım ve onay maili geldi. Şu an mülakatı bekliyoruz.
    Sormak istediğim bir konu var. Yardımcı olursanız sevinirim 🙂 Kısmet olursa bu ay içerisinde bebeğimiz dünyaya gelecek. Yeniden mi form doldurmam gerekiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim.

simdiden hayirli olsun. Bebeginiz dogduktan sonra KCC'ye yazip, bebeginiz icin yeni form actirmalisiniz, ayrica kendi formlarinizdaki bilgileri de guncellemelisiniz. Sonrasinda evraklari bir daha gondereceksiniz.

• @crazycells sağolun 🙂 çok teşekkür ederim.

• Merhabalar 7 aylık hamileyim 2022 Greencard cekilişine başvuracağım. Çocuk sayısına doğacak olan bebeği de ekleyecek miyim yoksa hamilelik belirtebileceğim bir opsiyon var mıdır?

Henüz sonuçlar dahi açıklanmadan bebiş doğmuş olacak

• ⭐⭐⭐

@mathilda Henüz doğmuş bir çocuğunuz olmadığı için başvuru esnasında belirtmeyecekseniz, olurda kazanırsanız DS260 formunuza add applicant ile çocuğunuzu ekleyeceksiniz

Ufak bir dipnot: Başvuracağınız Greencard çekilişi DV2024 olacak sadece bilgilendirmek istedim

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkür ederim, düzeltme için de:)

• Merhabalar ır1 kategorisinden ocak 2021 de başvuru yaptım ve 15 eylül 2022 de dq oldum. Uzun bir süreçten sonra umarım yakın zamanda mülakat tarihimiz gelecek fakat şu anda 2 aylık hamileyim. Muayenede aşıların hamilelere yapılmaması gerektiğini yorumlarda okudum fakat nasıl bir yol izlenmeli anlamadım yardımcı olabilir misiniz?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Canan-Biçer ilk olarak tebrikler, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı dilerim.
    ilgili sağlık muayenesi için resmi sitedeki yönergeleri kontrol edebilirsiniz. doktorunuzdan alacağınız resmi yazılarla durumunuzu net şekilde açıklayabilirsiniz. zaten belirli aşıları bu tür durumlarda vurmuyorlar;

• @gucarslan teşekkür ederim cevabınız için, bu aşıların hepsini vurulmamak benim mülakatımı etkilemiyor ozaman doğru mu anlıyorum. Çok uzun süre beklediğimiz için artık çok yıprandık bir de doğumu tr’de beklemek gerek gibi bir şey anladım ve çok moralim bozuldu da..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Canan-Biçer bu aşıların vurulup vurulmayacağı tamamen hekimlerin kararı, bunu siz seçemezsiniz. eğer ilgili hekim bunu vurulmanızı şart koşuyorsa ve bu aşılar olmadan sağlık rağorunu vermiyorsa zaten vize alamazsınız. ama dediğim gibi, gebelik durumunda özel prosedürler işliyor, bunu unganlar ile görüşebilirsiniz.

ayrıca vizenizi aldığınızda gerekli şartları sağlıyorsanız ve uçuşunuza bir engel yoksa doğumunuzu abd'de yapabilirsiniz.

• @gucarslan tamam çok teşekkürler verdiğiniz linkten ulaşacağım unganlara. İyi günler.

• Herkese merhabalar ben ır1 kategorisinden green card başvuru yolunda sona geldim bugün unganlarda randevum vardı 19 haftalık hamileyim tecrübelerimi paylaşmak istedim çünkü hamileler için pek açıklama bulamamıştım. Öncelikle kontrollerinizi yapan doktorunuzdan İzin belgesi almanız gerekiyor (tedbir alınarak Akciğer röntgeni çektirebilir Canlı olmayan aşıları yaptırabilir)
    Başlangıç 4. Katta işlemler istenen belgeler ve kayıtlar daha sonra 5. Katta kan tahlili burada
    47,5 dolar ödeme yaptım daha sonra
    Röntgen 3. Katta 3 farklı yerde röntgene izin verdiğime dair imza attım

Bunlardan birisi. Tüm bunlar 9.30 11 arası oldu. İşlemlerim bittiğinde
    1.30 randevu verildi dr ile muayene oldum ameliyatlarım soruldu tansiyonum ölçüldü
    Hepatit influenza ve tetanoz aşıları oldu.
    240 dolar tuttu
    Elden hiçbir belge verilmedi ertesi gün 7 de çıkacağı söylendi. Artık mülakat randevumu bekliyorum inşallah vizemi aldım yazısı yazarım.

• @Canan-Biçer Merhaba Canan hanım. Öncelikle tebrik ederimve teşekkür ederim.Bende bu konu hakkında çok araştırma yapıp pek bilgi bulamayanlardanım. Şuan 17 haftalık hamileyim. 31 Ağustosta Dq olduk hala randevu bekliyoruz. Yarın normal gebelik takibinden dolayı tetonoz aşımın ilk dozunu olmam için çağırıldım. Ayrıyetten bir kızım var. 3 yaşında o hamileliğimde aşılarımı olmuştum.Yarın gidip aşımı olsam acaba sağlık kontrolunde tekrar aşı olmak zorundamı kalırım. Bir bilginiz varmı? Siz görüşmeye gitmeden önce tetonoz aşısını olmuşmuydunuz? Daha randevu icin mail almadık ama hamile olduğum için gereksiz yere cok aşı olmak durumda kalmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• @Naile-İlyas merhabalar. Benim 2. Hamileliğim ve 2021 yılında 2 doz tetanoz olmuştum. Aile hekiminden aldığım aşı bilgilerini de yanımda götürdüm fakat yine de olmam gerektiğini söylediler. Bu arada kendi doktorum da toplamda 5 dozla tamamlandığını söylemişti bu yüzden sanırım sakıncalı bir durum yoktur. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Canan-Biçer, içinde söyledi: Hamilelik ve Green Card Sureci

Herkese merhabalar ben ır1 kategorisinden green card başvuru yolunda sona geldim bugün unganlarda randevum vardı 19 haftalık hamileyim tecrübelerimi paylaşmak istedim çünkü hamileler için pek açıklama bulamamıştım. Öncelikle kontrollerinizi yapan doktorunuzdan İzin belgesi almanız gerekiyor (tedbir alınarak Akciğer röntgeni çektirebilir Canlı olmayan aşıları yaptırabilir)
    Başlangıç 4. Katta işlemler istenen belgeler ve kayıtlar daha sonra 5. Katta kan tahlili burada
    47,5 dolar ödeme yaptım daha sonra
    Röntgen 3. Katta 3 farklı yerde röntgene izin verdiğime dair imza attım

Bunlardan birisi. Tüm bunlar 9.30 11 arası oldu. İşlemlerim bittiğinde
    1.30 randevu verildi dr ile muayene oldum ameliyatlarım soruldu tansiyonum ölçüldü
    Hepatit influenza ve tetanoz aşıları oldu.
    240 dolar tuttu
    Elden hiçbir belge verilmedi ertesi gün 7 de çıkacağı söylendi. Artık mülakat randevumu bekliyorum inşallah vizemi aldım yazısı yazarım.

Gecmis olsun. Mulakatta bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Naile-İlyas, içinde söyledi: Hamilelik ve Green Card Sureci

@Canan-Biçer Merhaba Canan hanım. Öncelikle tebrik ederimve teşekkür ederim.Bende bu konu hakkında çok araştırma yapıp pek bilgi bulamayanlardanım. Şuan 17 haftalık hamileyim. 31 Ağustosta Dq olduk hala randevu bekliyoruz. Yarın normal gebelik takibinden dolayı tetonoz aşımın ilk dozunu olmam için çağırıldım. Ayrıyetten bir kızım var. 3 yaşında o hamileliğimde aşılarımı olmuştum.Yarın gidip aşımı olsam acaba sağlık kontrolunde tekrar aşı olmak zorundamı kalırım. Bir bilginiz varmı? Siz görüşmeye gitmeden önce tetonoz aşısını olmuşmuydunuz? Daha randevu icin mail almadık ama hamile olduğum için gereksiz yere cok aşı olmak durumda kalmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

TD (tetanoz-difteri) veya TDaP (tetanoz-difteri-bogmaca) olarak karma asi seklinde vuruluyor.

Bu ve diger yaptiginiz asilara dair asi kartlariniz yaninizda olsun, ek doz vurulup vurulmayacaginiza doktorlar karar verecek. Tek basiniza saglik ocagina gidip bu islemlerden dolayi asi vurdurmamalisiniz. Ozellikle saglik randevusundan onceki 30 gun icinde herhangi bir asi vurulmamaniz lazim.

• @Canan-Biçer Tesekkur edıyorum yanıtnız için..

• @crazycells Gebelik dolayısıyla belli haftalarda çağırıyorlar aşı için kendi isteğimle yaptırmıyorum.Ilk hamileliğim de
    1.doz 14 aralık 2018
    2.doz 14 ocak 2019
    3.doz doğum sonrası 20 ağustos şekilde almıştım.
    Şuan ikinci hamileliğim ilk dozu 18 ocak 2023 de aldım. İkici doz için gün verilmişti bir ay sonrası için ama aşı sıkıntısında dolayı yapılmadı. Şimdi kararsız kaldım ne yapacağım diye. Birde sizden birşey sormak istiyorum.
    Aşıları yaptırıdığıma dair belge aldım fakat herngi bir imza mühür atılmadı. Kabul olurmu acaba. Daha randevu günüme var tekrar bir gidip görüşüceğim fakat normaldede bu şekildemi veriyorlar kafam karıştı. Bilginiz varmıdır

• @Canan-Biçer
    Merhabalar bizde mülakat tarihi beklemedeyiz , tüp bebek tedavisi olacağız doktorumuz aşılar için bir sakıncasının olmayacağını , fakat akciğer röntgeni için koruyucu olsa dahi izin vermeyeceğini söylediği,için Şuan sağlık randevusunu geçene kadar tedaviye başlamama kararı aldık , adınıza hayırlısı olsun , bu başlığın açılması da çok faydalı olmuş ,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Naile-İlyas, içinde söyledi: Hamilelik ve Green Card Sureci

@crazycells Gebelik dolayısıyla belli haftalarda çağırıyorlar aşı için kendi isteğimle yaptırmıyorum.Ilk hamileliğim de
    1.doz 14 aralık 2018
    2.doz 14 ocak 2019
    3.doz doğum sonrası 20 ağustos şekilde almıştım.
    Şuan ikinci hamileliğim ilk dozu 18 ocak 2023 de aldım. İkici doz için gün verilmişti bir ay sonrası için ama aşı sıkıntısında dolayı yapılmadı. Şimdi kararsız kaldım ne yapacağım diye. Birde sizden birşey sormak istiyorum.
    Aşıları yaptırıdığıma dair belge aldım fakat herngi bir imza mühür atılmadı. Kabul olurmu acaba. Daha randevu günüme var tekrar bir gidip görüşüceğim fakat normaldede bu şekildemi veriyorlar kafam karıştı. Bilginiz varmıdır

Muayene yeri ve doktor ismi vs. gibi bilgiler yaziyorsa sorun olmamasi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |