Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 Teşekkür ederim. Peki bu ne zamana kadar sürecek? Herkes mi bu konuda mağdur? Yeni mi başladı bu durum?

• ⭐⭐⭐⭐

@hasnotben evet geçen hafta başladı. ne kadar sürecek inanın bilmiyorum. Mail gelince haber veririm.

• @denizci10 Şunu farkettim. Deprem öncesi sürekli randevumu takip ediyordum. Güncelleme ekranına ulaşabiliyordum. Fakat deprem sonrası 'randevuyu yeniden zamanla' sekmesi bir anda kayboldu. Sanırım deprem sonrası uygulamaya koydukları politika.

• ⭐⭐⭐

@hasnotben ABD vatandaşı yakınlarına bence kolaylık sağlanıcak ki acil vize talebini direk kabul ettiklerini sn @denizci10 B1/B2 konusunda bahsetmişti veya bekleme sürelerini azaltmak için red almış kişilere bi kısıtlama getirilicek diye dusunuyorum. İnşallah ikinci dediğim yaşanmaz.

• Cevap için teşekkür ederim @waterman . Umarım bir an evvel sorun çözülür.

• @denizci10 Aynı vize türünde geçerli hocam sadece. Soru da bu şekilde zaten. Farklı vize türünde herhangi bir kısıtlama yok. @hasnotben randevu alabilir ancak b1 vize reddi üstüne f1 denemek ve olumlu geçmesi imkansız bir şey. Zaten f1 %90 ret alan bir vize türü. İnstagram reklamları ile insanları amerika hayaliyle kandırıyorlar. Okulu sağlam olmadıkça kimse dil okuluyla ve daha kolay bir yöntemle kolay kolay abd e gidemez. Sizler vizelerdeki durumları net biliyorsunuz. Bu profil bence tam göçmek isteyen profil ve konsoloslar bu işin uzmanı...

• ⭐⭐⭐⭐

@eyuphanyl teşekkürler bilgi için.

• @eyuphanyl teşekkürler bilgi için. Yeni randevu almak için yeni bir başvuru numarasıyla giriş yapınca randevu seçeneği aktif mi oluyor.

• Merhabalar,

13 Mart'ta depremden etkilenen yakinlarimi gormek icin Turkiye'ye gidecegim, 12 Nisan'da da geri donecegim. Aktif F-1 vizem var, yuksek lisans yapiyorum. Giderken yanimda okuldan imzali I-20'mi alacagim.

Fakat soyle bir durum aklima takildi. Akademik takvimde su an okudugum donem 18 Mart'ta bitiyor, yeni donemse 10 Nisan'da basliyor. Yani ben 5 gun erken gidip, 2 gun gec donecegim. Bu Amerika'ya donuste bir problem yaratir mi? Biletleri uygun oldugu icin o tarihlere alabildim.

Ayrica dikkat etmemi onerdiginiz bir durum var mi?

Tesekkurler.

• @hasnotben bizim hiç seyahatimiz yoktu vizemiz onaylandı, ancak bu pasaportta yoktu, son 5 yılda da yoktu, ancak ömrümüz boyunca elbette vardı, sorduklarında onları söyledik

• @Adımarabacı Merhaba, vizeniz hayırlı olsun profilinizden ve mülakatınızdan bahsetme şansınız var mı?

• @FiveHN aile şirketimiz var, 4.kuşağız, daha önce ömrümüz boyunca diyelim çok sayıda avrupa ülkesine gitmişliğimiz var, eşimin buna ek olarak amerikada yaşamışlığı var, yasal şekilde. 7 yıldır bir yere gitmedik ama. çocuklarımız türkiyede fransızca eğitim veren bir okula gidiyor. benimle kimse mülakatta muhattap olmadı. eşim amerikaya gittiği için, tanıdığı olup olmadığını, şimdi neden gideceğini, nereye gideceğini sordu, ne zaman gideceğimizi sordu. sonra onaylandı. uzun süre de içime benimle kimsenin muhattap olmayışı dert oldu 🙂 yani vizeyi eşim aldı diye düşünüyorum, bu arada hanımefendi Türkçe sorsa da eşim sadece İngilizce yanıtladı.

• ⭐⭐⭐⭐

Burada öğrenci statüsü ile ilgili önemli açıklamalar var. Ayrıca diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

• Merhabalar .
    Uluslararası Ticaret ve işletmecilik 2017 mezunuyum .
    Şuanda aktif olarak babamın küçük çaplı dükkanında pazarlamacı olarak çalışıyorum .
    Maddi birikimim bulunmuyor fakat F1 vize kategorisinde dil eğitimi almak istiyorum .
    Amerikan vatandaşı olan amcamı sponsor olarak göstermeyi planlıyorum .
    Amcam şuanda kendi şirketi olarak ısıtma ve soğutma sistemleri işi yapıyor .
    Konaklama okul uçak bileti vb. Her konuda sponsor olarak göstereceğim kendisini .
    Amcamın orada yaşaması vize almam için yeterli olacak mıdır yoksa engel teşkil edebilicek bi durum mudur ?
    Ayrıca GC ye 3 senedir başvuruda buluyorum …
    Bu konuların artıları ve eksileri nelerdir . tüm vizeler için benim durumuna uyan vize türleri nelerdir izlemem gereken yolları önerirseniz sevinirim
    .

• @Bir-Ülke-Bir-Bilgi F1 dil okulu vize oranları %95 ret. Geri kalan %5 de maddi manevi gücü yerinde olanlar. F1 denersen sonuç farksız olmayacaktır bu profilde. Başka yollar ara ama bu profille başka vize türüne de uygun olduğunu bilgim dahilinde düşünmüyorum.

• Dil okulum I20'da yazan tarihte bitmek üzere iken aynı okulda okumak istiyorsam I20'da yazan tarihi uzatmak için uscisa başvurmam gerekiyor değil mi? ve onaylanmayabilir. Peki bunun yerine farklı bir okuluna kayıt olsam. Sadece o okula kayıt yaptırmam gerekiyor değil mi? böyle ne kadar dil okulunda okuyabilirim. bir okul bitince bir başkasına kayıt olsam ne tür sorunlar doğabilir.

• IMG20230313212728 yyyyyyyyyyyy.jpg

Ben dil okuluna başvurmak için bankadan kağıt aldım ama doğru gözükmüyor. hesabın içindeki paranın dolar olarak gözükmesi gerekiyormuş. Ama böyle gözüküyor. Şu alttaki kaşe yeterlimi ve okul ingilizceye çevirilmesi gerekiyor dedi. acaba elçiliktemi öyle istiyor. ben son 6 ayın hesap dökümünü aldım. normalde kaç ayınki gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@baba-yaga İngilizceye çevirlcek bir kısmı yok zaten ve genelde bu belgeler istenmiyor. Konsolosunda Türkiye’de yaşadığını hesaba katarsak İngilizceye çevirtmesenizde belgeyi isterlerse maddi durumunuz hakkında fikir sahibi olur.

• @waterman supporting document olarak mecbur götürmem gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@baba-yaga tabi siz genede götürün. Bu belgeyi götürmeniz yeterli çevirtmeye gerek yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |