Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Selly valla ben 9 u değilde 1 milyonluk evleri gözüme diktim onları alabilirim gibi duruyor 😂

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bir şey merak ettim aramızda benim gibi hiç yurtdışına çıkmamış olan var mı? İlk kez 2022 Kasım ayında pasaport çıkardım tertemiz pasaport mülakatta sorun olur mu sizce? GC çıkmazsa turist vizesinde boş pasaporta sıkıntı çıkarabilirlermiş sanırım öyle bir yazı okumuştum yanlış hatırlamıyorsam.

Mülakat derken gc çıkarsa hiç bir sorun olmaz ama turistte profilinize bağlı sizi buraya bağlayacak sebepler varsa olabilir ama boş pasaporta nadir veriyorlar b1-b2 konu sayfasında deneyimleri okursan daha açıklayıcı olur

Bağlayacak sebepler derken burada bir işimin olması gibi mi? Okuyacağım mutlaka çok teşekkür ederim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@berolika emekli memleketinde ne işimiz varyaaa 😂

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika emekli memleketinde ne işimiz varyaaa 😂

Ahahahah neden öyle dedin ya çok mu sakin ki 😂

• ⭐⭐⭐

@berolika Elbette, yani şöyle düşünün. biraz B1/B2 konusunu da incelediyseniz en çok dikkat ettikleri nokta Türkiyeye döneceğinizden emin olmak istiyorlar bunun içinde Türkiye ile bağlarınızın kuvvetli olduğunu kanıtlamanızı istiyorlar. Pasaportunuzda giriş-çıkış görmeleri bu bağın olduğunu kanıtlayan bir belge, sizin elinizde türkiyeyle bağınızı kanıtlayan daha farklı bir kanıtınızda olabilir onun için kendinizi çok fazla dezavantajlı olarak görmeyin.

Benim şöylede bir düşüncem var bu bilgi nedeniyle bir çok kişi bulgaristan bosna gibi balkan ülkelerine veya yakındaki bazı ülkelere pasaportla giriş yaparak pasaportu dolduruyorlar. Avrupaya giriş çıkışla pasaportu doldurmak çok büyük bir katkı sağlar size tabii ki, ama bu tarz balkan ülkeleri vs ile dolduran pasaportlara karşı boş pasaportun bana kalırsa dezavantajı yok denecek kadar azdır bence

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika Elbette, yani şöyle düşünün. biraz B1/B2 konusunu da incelediyseniz en çok dikkat ettikleri nokta Türkiyeye döneceğinizden emin olmak istiyorlar bunun içinde Türkiye ile bağlarınızın kuvvetli olduğunu kanıtlamanızı istiyorlar. Pasaportunuzda giriş-çıkış görmeleri bu bağın olduğunu kanıtlayan bir belge, sizin elinizde türkiyeyle bağınızı kanıtlayan daha farklı bir kanıtınızda olabilir onun için kendinizi çok fazla dezavantajlı olarak görmeyin.

Benim şöylede bir düşüncem var bu bilgi nedeniyle bir çok kişi bulgaristan bosna gibi balkan ülkelerine veya yakındaki bazı ülkelere pasaportla giriş yaparak pasaportu dolduruyorlar. Avrupaya giriş çıkışla pasaportu doldurmak çok büyük bir katkı sağlar size tabii ki, ama bu tarz balkan ülkeleri vs ile dolduran pasaportlara karşı boş pasaportun bana kalırsa dezavantajı yok denecek kadar azdır bence

Yani benim ülkeye geri döneceğime kaçak olmadığıma ikna olmaları lazım anladığım kadarıyla. Çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için 🙏🏻 Balkan ülkelerinin Türkiye ile olan vize süreçlerini biliyorlardır muhtemelen dolu gözüksün diye giriş çıkış yapıldığını tahmin ederler ama kurdan dolayı da Avrupa'ya gitmek özellikle şu aralar çok zor malum Euro aldı başını gidiyor...

• ⭐⭐⭐

@berolika Tabii ki onlarda biliyor, tamam bu ülkeden ne şekilde olursa olsun gitmek isteyen bir çok kişi var ama bunların kalkıp bulgaristana, bosnaya kaçma konusunda çok istekli olmadığınıda tahmin ediyorlardır. Avrupaya gidip geri dönen birinin yaptığı etkiyle Balkanlara gidip geri dönen birinin yaptığı etki bir değildir bencede

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly valla ben 9 u değilde 1 milyonluk evleri gözüme diktim onları alabilirim gibi duruyor 😂

hadi inşallah 🙏🏻 ben şuan ev ordan da alamam 😁 😁 önce gidip düzen oturtup sonrasında ilk planlar arasında😁

• ⭐⭐

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yani benim ülkeye geri döneceğime kaçak olmadığıma ikna olmaları lazım anladığım kadarıyla. Çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için 🙏🏻 Balkan ülkelerinin Türkiye ile olan vize süreçlerini biliyorlardır muhtemelen dolu gözüksün diye giriş çıkış yapıldığını tahmin ederler ama kurdan dolayı da Avrupa'ya gitmek özellikle şu aralar çok zor malum Euro aldı başını gidiyor...

Evet külfet şuan Avrupa'da para harcamak ama bile bile 160x2 dolar yatırdık onu yakamam ve red alırsam yeni başvuru için bekleyeceğim red almak diğer başvuruyu etkileyecek ayrıca yine Avrupaya gidip profili güçlendirme gerekecek tavsiyem boş pasaport ile gitmemeniz bekarsanız özellikle iş bağlayıcı sebep olmayabiliyor bahsettiğim sayfa da en son iletilerde var iki memur çift red aldı memuriyet bile kalıcılık sağlamıyor imkanınız varsa yakmayın 80 euro ya Yunanistan turları var 3 günlük balkanlara para harcamaktan da gidilebilir daha önce de öyle tavsiye isteyenler oldu kaç kişi Avrupa yapsan iyi olur dedi ama bile bile gittiler görüşmeye şimdi hem ötelediler yeni randevuyu hem yine Avrupaya döndü iş

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz orlandonun iklim nasıldı ya 😃

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz orlandonun iklim nasıldı ya 😃

Selamlar, hocam şimdi; 😃
    Orlando'da Subtropikal iklim hakimdir. Mayıs ve Eylül arası en sıcak aylardır. Sıcaklıklar yaz aylarında 35, kış aylarında ise 25 °C civarındadır. Börtü böcek cabası diye biliyorum ama internet yalancısı olarak 👽

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz hımm gördüm şimdi harita da Florida tarafları sıcaklıklarıyla meşhur tampa da timsah sorunsalı vardı burda da var mı acaba ya 😃 börtü böcek houston da da var 😃

• @kmlmtn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu @berolika @Rüştü-Gürbüz
    ozamannnn ver elını tampa ve orlando:):):):):)

Buralar bana sıcak gelir 🤭 ver elini Chicagooooo

• @Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu Var var 45 dk mesafe de kayakta yapabilirsiniz 🙂
    Tabi ne zaman gelmek istediğinize bağlı 🙂 🎿

Saklikenti diyosun sanırım ocakta Şubat'ta falan evet neden olmasın 😄

• ⭐⭐⭐

@Simge-Kutlu bahhhh -32 diyorum 😃

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu -32 hatırlatayım da ben aklımızdan çıkmasın :)))

• @Simge-Kutlu Evet Saklıkent 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz hımm gördüm şimdi harita da Florida tarafları sıcaklıklarıyla meşhur tampa da timsah sorunsalı vardı burda da var mı acaba ya 😃 börtü böcek houston da da var 😃

İşim gereği başlangıç Chicago düşünüyorum ama zaman gösterir bakalım ☺

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz ya chicago yu bi ara ciddi düşündüm de çok soğuk ya bizde bebe var bide hastalık korkutuyor beni sigortasal durumlar sağlık sistemi vs 🙂

• ⭐⭐

Bende ilk etapta Chicago düşünüyordum -32 yi duyunca düşüncem bile dondu vaz geçtim:))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |