Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Eiffel-65 Halihazırda cutoff içindesiniz gördüğüm kadarıyla, rigadaki performansda ankaraya göre çok daha hızlı gözüküyor CEAC verilerine göre, yerinizde olsam direk rigaya taşırdım

• @Emre-Kurtulmuş Ben de oyle dusunuyorum ama kararsiz kaldim acikcasi,Ankara da daha rahat bir mulakat gecirebilecegimiz dusundugum icin Ankara yi secmistim.Ama fikrim degisti gibi...dosya mi riga ya tasimak icin riga konsolosluguyla mi iletisime gecmem gerekiyor.(Sanirim once ds260 formunda ki mulakat yerimi degistirmem gerekli ve cuttoff oldugum icin kcc ile bir isim yok dogru mudur?

• @Eiffel-65 Ben, DV2022 de dosya transferi yapmistim. Ilk basta Ankara olarak planlanmisti. Riga’da konsolosluga email gondermeniz gerekiyor. Dosya tasima isteginizi, Letonya’da yasadiginizi belirtebilirsiniz. Sizden oturum izninizi isteyeceklerdir. Bu arada bu dedigimi yapmaniz icin KCC’den 4. Maili almis olmaniz gerekiyor, aksi halde KCC’ye talebinizi bildirmeniz gerekebilir.

• ⭐⭐⭐

@Eiffel-65 emin olun Ankara dışındaki birçok konsolosluk sizin için daha cok uğrasır

• ⭐⭐⭐

@Eiffel-65 Ankarada en azından nasıl işleyiş ilerlediğini bildiğiniz için daha rahat geçireceğinizi düşündüğünüzü biliyorum ancak yurtdışı deneyimlerini okursanız onlarda bir hayli kolay durumda geçmiş deneyimlerden gördüğüm kadarıyla tercih sizin fakat ankaranın vereceği tarihi bekleme stresindense şu anda amerikada olmak daha iyi gibi geliyor bana 🙂

KCC ile bir işiniz yok halihazırda cutoff içindesiniz, Rigadaki konsolosluğa mail atmanız gerekiyor. Oturum izninizi kanıtlayan evrakları eklemeyi unutmayın mail içeriğine. orada yaşadığınızı ve mülakata bu yüzden orada girmek istediğinizi belirtin dosyanızı taşımanızı talep edin oturum izniniz olduğu için sorun çıkartmadan direk taşıyacaklardır zaten olurda tersi bir cevap alırsanız haber edersiniz bazen konsolosluklar durumu zor anlayabiliyor biraz karşılaşmalı mailleşme tarzında ilerleyebiliyor işlemler

• @datanist anladim 4.maili aldim.Oyle yapicam gibi duruyor cok tesekkur ediyorum.

• @Emre-Kurtulmuş cok tesekkur ediyorum cevabiniz icin.🙏 🙏

• ⭐⭐

@Zelene Bir kişiye çıktı mı 😃

• ⭐⭐

@Atlantis00 o kadar uzun süredir bu konuya yazmadım ki hangisine cevap verdin acaba düşünüyorum 😄

• ⭐⭐

@Zelene 10 arkadaş katılmışsınız herhangi birinize çıktı mı çekiliş? 😃

• ⭐⭐

@Atlantis00 9 samimi arkadaşa bir kendi kardeşime başvurdum son dk kardeşimin arkadaşı eşi ile basvurmami istedi ama gerçek anlamda son dk başvurduk istemeyerek başvurduk çünkü Avrupa pasaportu var çıksa gider mi emin değildim ve kahretsin ki onlara çıktı
    görüştük emin degillerdi da 260 dolduralım yada duruma göre bakarız dediler doldurmadım biliyorum gitmeyecek başkası alsın sırasını 24 binlerdeyse case nosu
    Bu evrenin çalışma stili farklı bel bağlayana çıkmıyor bu yıl 4. Başvurumuz ve ilk kez çıkacak mı diye bir düşüncem yok heyecanım yok ona bel bağlamıyorum arada aklıma gelince sen kim köpek bana niye çıkmıyorsun diyorum 😄

• ⭐⭐

@Zelene Hayat cidden çok tuhaf 🙂 😞

• Merhaba, Abd nin dublin elçiliğine mail attım fakat sadece aktif case numaraları için cevap maili attıklarına dair otomatik bir mail gonderdiler. Benim de case numaram yüksek dil okulu ile dubline gidip dosyamı oraya taşımayı düşünüyorum. fakat numaram aktif olup cevap alana kadar süreç bitebilir benim için. Dil okulu ile ilgili bu sene dublinden mail alan ya da grişimde bulunan oldu mu acaba ? bu dil okulları için de telegram grubu bulunduğunu belirtmiş bir arkadaş , nasıl dahil olabilirim ?

• ⭐⭐⭐

@ozgurcc siz dil okuluna başvuru yapıp oturum aldınız mı? Mayıs - Haziran gibi bütün numaralar current oluyor genelde

• ⭐⭐⭐

@ozgurcc bazı konsolosluklar şu anda oturumu olan arkadaşlarımıza bile taşıma işlemi yaptırmıyor maalesef aktif olmasını geçtim mülakatınızı alın ondan sonra taşırız dosyanızı buraya diyorlar bu aklınızda olsun. Dil okulları için telegram grubu mesajını nerede gördüğünüzü bilemiyorum

• @ozgurcc başvuru yapmadan once onay alıp o şekilde basvuru yapmayı planlıyorum

• @Emre-Kurtulmuş evet farkındayım onun için aklımdaki konsolosluklarla iletişime geçip olumlu donuş almam durumunda dil okuluna başvuru yapmayı düşünüyorum birkaç elciliğe yazdım gelişme olması durumunda burdan da paylaşacağım. tşkler geri donüşünüz için..

• Merhaba dv 2023 için telegram grubuna nasıl gireblrm arkadaşlar yardımcı olablr msnz?

• ⭐⭐⭐

@nefess Bu verdiğim linkten talihli kayıt formunu doldurabilirsiniz DV2023 Talihli Kayıt Formu , imzanızdaki Dosya Numaranızın son 2 hanesini xx olarak düzenleyiniz lütfen

• Selamlar herkese Mart Cutt-off u bildiginiz gibi 26k ya ulaşıyor ve sonunda current olabiliyorum. Şuan Amerikada yaşıyorum J1 olarak geldim ve statümü turist olarak çevirdim. Aos mu önerirsiniz yoksa Tr Konsolosluk yolunumu izlemeliyim. Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |