Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ballistix Sizden açık adres nereye gideceksiniz diye mülakatta sormazlar hangi eyalete gideceksiniz diye sorarlar, ülkeye girerken de sizden nerede kalacaksın açık adresin ne diye sormazlar. Sistemdeki adresini güncellemek istiyor musun diye sorarlar.

Yani nasıl bir sorun yaratabilecek noktasında sorunuzun amacını tam anlayamadım ama işleyiş yukarıda belirttiğim gibi geçer

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 Beni kendinizle karistirmayin lutfen. Ben, yanlis yonlendirme yapmamaya ozellikle dikkat ederim. Adres kismina gelirsek, Ilk basta DS-260 doldururken bazi kisiler (ben dahil) adres kismini bos biraktik ve mulakat sirasinda degisiklik yaptim. Hatta bircok kisi, DS-260’da yazdigi adresi sonrasinda konsoloslukta degistirdi. Ayrica, adresin guvenilir bir yer olmasi gerektigini ozellikle belirttim ve bu da onemini belirtiyor.

• Arkadaşlar greencard çıktıktan sonraki dertleri,süreçleri düşünmek ve dert etmek loto kazandıktan sonra satın aldığınız boğazdaki yalının ısıtma giderlerini düşünmek gibi bir şey. Kendinizi fazla kaptırmayın sayısal ı kazanmaktan daha yüksek şansınız olsa da sonuçtata bir çekilişe katılıyorsunuz. İYİ haftalar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix green kartı kazandın 1-2 gün sonra ds260 açılıyor biz doldurduk. Mülakata nisan da girdik. Mayıs - nisan arasında 11 ay var bu zamana kadar amerika da ki adres verdiğin taşınabilir yada kavga edersin. Bu yüzden ilk ds260 yazdığın adresi 2 yerde değiştirme hakkın vardır. Yazdığın zaman bu adreslere FBI gidip senle bağlantısı var mı diye araştırma da yapmıyorlar. Adres değiştirme olarak mülakat zamanı değiştirebilirsin. İkinci adres değiştirme yeri olarak sarı zarfı ilk vereceğin amerika havaalanında değiştirebiliyorsun. Mülakata gittiğin zaman sana sormazlar onlar ds260 formunda ki bilgilere göre işlem yaparlar. Sen söylersen onlara adres değiştirmek istiyorum yoksa onların umrunda değil adres konusu. Uçtun çççççççuuuuuuu diye amerikaya sıraya girdin görevli sarı zarfı aldığı zaman sana soracak adres aynı mı yoksa değiştirmek istiyor musun diye. Sende hayır aynı kalacak yada değiştirmek istiyorum dediğin zaman sana neden değiştirdin kavga mı ettin yada taşındı mı diye nedenini sormaz rahat olun bu adres konusunda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@datanist rastgele yazmak ile boş bırakmak aynı şey mi farkını öğren ondan sonra bana cevap yazarsın bana yazma çünkü engellisin görmücem bilgin olsun.

• @ayvalik10

Turkiye'deki insanlarin cogunda bulunan "isin i'sini bilmeden, isi asil bilene ogretmeye calisma" huyunu birakman lazim. DV surecinden gecmemissin, hayatinda ABD topraklarina adimini atmamissin, belki de simdiye kadar herhangi bir ABD konsoloslugunda vize mulakatin bile olmamis, kalkmis burada bize 1 seneden fazla gecirdigimiz sureci ogretmeye calisiyorsun. Su anda Amerika'da oldugumuza gore demek ki bazi seyleri dogru yapmisiz, degil mi sence de? Senin edindigin bilgiler sadece internette masa basinda izledigin videolardan ibaret, ki dogrulugu sorgulanir, biz ise surecin kendisiyiz.

Gruplarda defalarca soyledik ama simdi bu iletiyi Mayis 2023'de okuyacak DV-2024 talihlilerine soyleyeyim: Adres bulmakla vakit kaybetmeden DS formunuzu mumkunse 1-2 gun icinde gonderin, adres kismini "NOT AVAILABLE" olarak doldurabilirsiniz, mulakat aldiktan sonra konsolosluk duzenleme yapmaniza musaade ediyor, hatta bu degisikligi mulakattan sonra da yapabilirsiniz.

• @Kekw Valla moral bozmak gibi olmasin ama bu sene sayisal loto ayarinda olacak gibi 🙂

• @ayvalik10 🙂 guldurdunuz beni tesekkurler. DS-260 formunda adres kismina bir sey yazmaniz gerekiyor. Teknik olarak bos birakmaniz mumkun olmuyor. Ornegin; adres kisminda bazi yerlere “Not Available” yazmistim. Kimine gore rastgele kimine gore de bos olarak degerlendirmek mumkun.

Gercekten rastgele yazmak ve bos birakmak arasindaki farka bu kadar dikkat ediyorsan, umarim forumdaki genel uslubuna da bu kadar dikkat edersin.

• @turkishcowboy Yok yok enseyi karartmayın hala sayısaldan fazla şansımız var😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berke1998 benim hayatımla ilgili ne biliyorsun benim aile mi tanıyor musun bu kadar basit bir insansın ki ondan engelliyorum bana cevap yazmasan sevinirim görmücem çünkü

• @ayvalik10

Forumda verdigin yalan yanlis bilgilerin haddi hesabi yok, iletilerini goren de seni ABD'de yasam tecrubesine sahip biri sanacak, halbuki Balikesir'de sigortacilik yapan bir esnafsin, foruma 6 bin ileti girecek kadar vaktin bol. Engelle tabi, cunku verebilecek cevabin yok, en kolay yol bu senin icin.

• @Emre-Kurtulmuş kağıt üstünde evlilik sebebi ile ilgili şikayet üzerine oturumu iptal ediliyor. çok karmaşık konular var o durumla ilgili ama orda hiçbir suça karışmamış aksine en yüksek vergileri ödeyen kurallara rivayet eden bir birey olmuş. inşallah diğer konsolosluklar gibi norveç konsolosluğunda da on-line uygulama vardır. peki iş geçmişi ile ilgili formda net tarihler mi doldurmak gerekiyor yoksa bütün bu geriye dönük öz geçmiş de tahmini süreleri yazsak olurmu. vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim 😊

• nasilsiniz arkadaslar bi ugramadim bir sürü mesaj olmus , tartisma cikmis noluyor ya 😃

• ⭐⭐

@goyro666, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

nasilsiniz arkadaslar bi ugramadim bir sürü mesaj olmus , tartisma cikmis noluyor ya 😃

bişi yok bişi yok bişi yok 😃

• @Lossantosdy geri dönüyom o zaman bir sey olursa bana haber edin 😃

• ⭐⭐

@goyro666 hiç sorma oku oku bitmedi 😃

• @Ballistix, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy alt metni

😃

hocam bunun sitesini atabilir misiniz? rica etsem.

• @yenihayaletadam Hocam şuan bulunduğunuz sitenin en üstünde bu sayacı görebilirsiniz. göremediyseniz sayfayı yenileyin veya tarayıcı değiştirip deneyin. anasayfada görünmüyor bu arada.gr.png

Benzer Başlıklar

• 6
  • 10228
  • 906
  • 22394
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |