Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cemyaman, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

merhabalar,Türkiyede askerliğini yapmış biri GC kazandıktan sonra ABD ordusuna katılabilir mi ?Herhangi bir engel oluyor mu

Katilabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Herkese merhabalar ben Orduya girmeyi düşünüyorum.

İnşaat mühendisiyim. Navy Air force army hangisini tavsiye edersiniz ?

Birde orduda şartlar nasıl ?

Odalar kaç kişilik ?

Training eğitiminden sonra kaldığımız yerde laptop telefon vb kullanabiliyor muyuz ?

Buranın şartlarını detaylıca anlatabilecek birisi var mı ?

Teşekkürler şimdiden

• @Megatron, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Herkese merhabalar ben Orduya girmeyi düşünüyorum.

İnşaat mühendisiyim. Navy Air force army hangisini tavsiye edersiniz ?

Birde orduda şartlar nasıl ?

Odalar kaç kişilik ?

Training eğitiminden sonra kaldığımız yerde laptop telefon vb kullanabiliyor muyuz ?

Buranın şartlarını detaylıca anlatabilecek birisi var mı ?

Teşekkürler şimdiden

Hocam 66 sayfa boyunca bu yazdiginiz sorularin hepsini cevapladik. Geriye donup en bastan okuyarak hem bu sorularin cevaplarini hem de baska bilgileri okumanizi tavsiye ederim.

• @Megatron Hocam, Air Force onceliginiz olsun. Olmazsa, digerlerine bakin. Rahat bir egitim donemi ve askerlik hizmeti istiyorsaniz, Air Force en rahati olacaktir.

• İyi akşamlar arkadaşlar 1. Sayfanın ilk postundaki gelir tablosundaki maaşlar aylık mı yoksa yıllık mı ? Kafam karıştı

• @cemyaman İyi akşamlar yıllık maaşlar.

• @cemyaman, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

İyi akşamlar arkadaşlar 1. Sayfanın ilk postundaki gelir tablosundaki maaşlar aylık mı yoksa yıllık mı ? Kafam karıştı

Onlar 2015 yilindan yillik ve base maaslar. Onlarin ustune bircok ekstra entitlement oluyor. Ben orada yazanin 2 katini kazaniyorum.

• @tfnsylmz hocam işinize karışmak gibi olmasın ama yine de çok az değil mi 2 katı olsa bile 40 bin dolar yıllık bir askere göre az değil mi aylık 3.5 k ya denk geliyor.

• Hocam o entitlementlarin bircogu ayni zamanda tax-free. Ben su an 3. senemdeyim ve $60k yapiyorum. 3-4 ay sonra cikiyorum ben ama cikmiyor olsam baska bi promotion almak uzereydim $65k yukseliyordu. Cok iyi bi para degil ama cok kotu bi para da degil. Bu tabi ben evli ve E-5 oldugum icin.

E-4 ve bekar olarak girerseniz eger $30k falan yaparsiniz ama bu sefer de barracks'ta kalacaginiz icin kira, fatura, yemek vs yok. size kalan aylik $2k gibi bi miktar var masrafsiz. bunlarin hepsini konustuk gecmis sayfalarda o yuzden okumanizi tavsiye ederim.

• @MySea Vatandaş olmadığım için Enlisted bir iş seçmem gerekiyor.

Lakin airforce da kendi alanımla ilgili bir iş bulamadım.

• @Megatron Bu durumda Army deki isleri inceleyin. Sanirim greencardlilar icin en kolay giris Army olabilir.

• Merhaba herkese. Green cardlilar icin background check bu zamanlarda ne kadar sürüyor bilen var mi? Basvurudan shipment'e kadar olan süre bir green cardli icin ne kadardir?

• Active duty olarak Yıllık 30 günlük izin sürecinizde Türkiye’ye gitmek istediğinizde direk gidebiliyor musunuz yoksa komutanlarınızdan izin almak zorunda mısınız. Reserve olunca bu durum nasıl oluyor?

• @marlon, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Active duty olarak Yıllık 30 günlük izin sürecinizde Türkiye’ye gitmek istediğinizde direk gidebiliyor musunuz yoksa komutanlarınızdan izin almak zorunda mısınız. Reserve olunca bu durum nasıl oluyor?

Active veya reserve farketmez clearance almaniz gerekiyor. Gideceginiz ulkeye gore doldurmaniz gereken belgeler var. Bu ust komutanlik seviyesinde incelenip size veriliyor ve uzun suruyor cevap gelmesi. Bazi ulkeler yasakli konumda olabiliyor.

• Herkese merhabalar, daha önce de sormuştum officer olabilmek için 4 yıllık diploma gerekiyor demiştiniz. WES üzerinden diploma denkliği kontrolü yaptım ve USA' de Bachelor's olarak denklik alabiliyorum. Bu denklik ile US Navy de officer olabilir miyim? 26 yaşındayım, İngilizce seviyem orta düzeyde. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum şimdiden. Edit: Türkiye' de askerlik yaptım bu bir sorun olur mu?

• @deniz1791, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Herkese merhabalar, daha önce de sormuştum officer olabilmek için 4 yıllık diploma gerekiyor demiştiniz. WES üzerinden diploma denkliği kontrolü yaptım ve USA' de Bachelor's olarak denklik alabiliyorum. Bu denklik ile US Navy de officer olabilir miyim? 26 yaşındayım, İngilizce seviyem orta düzeyde. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Vatandas da olmaniz gerekiyor. Vatandassaniz bi officer recruiterla gorusup basvurabilirsiniz.

• @tfnsylmz Yani başvuruda bulunmak için vatandaşlık almayı beklememem mi gerekiyor? Navy Reserve den başvuru yapsam hemen vatandaşlık alabilir miyim?

• @deniz1791 vatandas olmadan officer olarak basvuramazsiniz.

• @deniz1791, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz Yani başvuruda bulunmak için vatandaşlık almayı beklememem mi gerekiyor? Navy Reserve den başvuru yapsam hemen vatandaşlık alabilir miyim?

Enlisted olarak girip vatandaslik alip sonradan officer gecmeye calisabilirsiniz ama unutmayin garanti bi secenek degil. Sartlari karsiliyor olmaniz, uni diplomaniz olmasi sadece basvurmaniz icin minimum gerekenler, kesin secileceginiz anlamina gelmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |