Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mihok I20 nin tekrar düzenlenmesini isteyin bence, bir iki günde güncelliyorlar

• merhaba i-901 sevis ödemesinde zorlul çekiyorum banka kartından ödeyemiyorum illa ki kredi kartından mı ödemem lazım ayrıca banka kartından ödemeyi denediğimde kredi kartınız yetkilendirilmedi yazısı ile karşılaştım

• ⭐⭐⭐

@talhaxes yurtdısı ödemelerine açık mı kart ?

• Merhaba ben 24 yaşındayım Marmara Üniversitesi mezunuyum. Daha öncesinde Amerikaya work and travel a gittim şimdi de Amerikada accounting bölümünden master yapmak istiyorum.

1) Amerikada online master yapabilir miyim ?
    2) Kendime amerikalı bir pilotu sponsor olarak göstermek istiyorum bu yeterli olur mu ?
    3) Yıllık uygun fiyatlara bulabileceğim (accounting için) bildiğiniz okullar var mı ?
    4) Bu şekilde master yapan veya yapacak olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim

Teşekkürler 🙂

• Merhabalar, F1 vizesi için randevum var. Community Collage için. Konsolosluğa götüreceğim evrakları (örnek olarak diploma, transkript öğrenci belgesi vs.) noter yeminli ingilizce tercüme yaptrımam gerekiyormu ? hatta tercüme ve apostil yapmam gerekirmi ? bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

teşekkürler

• Merhabalar arkadaşlar, lisans dönemi değişim programıyla bir dönem Amerika'da bulunacağım. Üniversite vize için iki seçenek sunuyor, birisi F-1 diğeri ise J-1. Ben ikisinin avantaj dezavantaj karşılaştırmasını yapmaya çalışıyorum fakat her yerde başka birşey yazıyor. Acaba hangisini tercih etmeliyim bir görüşü olan, aydinlatabilecek arkadaş var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhabalar, f1 vizesi için başvuru yaptım 20 ekimde. 3 yıldır avukatlık yapıyorum Türkiye’de ve dil eğitimi almak için gidiyorum. Vize görüşmesinde herkese olumlu ya da olumsuz bir yanıt verdiler ancak bana mavi bir kağıt verdiler ve idari bir işlem yapılması gerekiyor sizin hakkınızda dediler. Pasaportum konsoloslukta kaldı. Aldığım kağıtta şu an reddedildiğim fakat idari işlemin ardından tekrar değerlendirileceğim yazıyor.
    Bana herhangi bir mail falan gelmedi bu süreçte endişeleniyorum. Ne yapmam gerekiyor ve bu durum nedir? Yardımcı olabilir misiniz? Benzeri durumu yakında yaşayan var mı acaba? Anlamsız yere ümitlenmek de istemiyorum…

• ⭐⭐⭐

@mhtdmr idari işlem hakkınızda daha detaylı bilgi almak , araştırma yapabilmek için ihtiyaçları olan süredir. Ds5535 belgesini gönderirlerse doldurup gönderin beklemek dışında hiçbir yapabilecek bişeyiniz yok bu duruma konsoloslukta karışamaz abd içerisinde sizin adınıza araştırma yapılır. Pasaportun konsoloslukta kalması kısa süreli idari işleme kaldığınıza işaret ediyor ama beklemek dışında yapabileceğiniz hiçbirşey yok.
    İlgili konuya yazarak sorularınızı sorabilirsiniz

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem

• @waterman Çok teşekkür ederim. İnceledim ama herkes benimle aynı kaygıları taşıyor doğal olarak. Beklemekten başka çare olmayacak galiba. Herhangi bir form gönderilmedi şimdiye kadar. Takipteyim ve gelişme oldukça buraya aktaracağım. Fayda sağlaması ümidiyle...

• Merhaba arkadaşlar, ekim ayının başında turist vizesi reddi aldım ve şimdi f1'e başvurmak istiyorum. Turist vizesi reddi bir sorun yaratır mı f1 görüşmesinde? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Esef durumunuzda değişiklik olmadığı sürece f1e başvurmanız cok anlam ifade etmez aksine daha olumsuz bi görüntü yaratır. Konsolos turist vizesinden red aldığınızı görüp f1e başvurmanızı tuhaf algılayabilir. Göçmenlik isteği var denilerek direk red almanız olası. Eğer gerçekten köklü bir eğitim programına kaydolacaksınız (master , yüksek lisans) şansınız cok fazla artar. Ama dil okulu ile gideceğim derseniz şansınız cok düşük bilginize

• @waterman aslında harvard'ın dil okuluna gitmeyi düşünüyorum acaba köklü bir okulun ı-20 göndermesinin bir etkisi olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Esef tabi faydası olabilir burda ki asıl soru neden Türkiye değilde yüzlerce km uzaktaki ABD’yi seçtiğiniz olacaktır. @denizci10 danısmanlık veriyor isterseniz bunu onunla çalışabilirsiniz

• @waterman teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.

• Herkese merhaba ben 2 yıllık Denizcilik mezunuyum 2 yıldır da gemide çalışıyorum ve uluslararası bir meslek olduğu için dil eğitimi almam lazım bu sebebten f1 e boş pasaport ile başvuru yapsam sorun yaşar mıyım ek olarak 1-2 aylık dil okuluna kayıt olsam bunlara ek 5 bin dolar göstersem yeterli olur mu

• ⭐⭐⭐

@Celenlii işyerinizin size sponsor olacağına dair bi belge alır bunu da sunarsanız alma ihtimaliniz yüksek ama 5 bin dolar ile ne kadar mantıklı olur bilemedim

• @mhtdmr, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@waterman Çok teşekkür ederim. İnceledim ama herkes benimle aynı kaygıları taşıyor doğal olarak. Beklemekten başka çare olmayacak galiba. Herhangi bir form gönderilmedi şimdiye kadar. Takipteyim ve gelişme oldukça buraya aktaracağım. Fayda sağlaması ümidiyle...

Tekrardan herkese merhabalar, bugün itibariyle ceac sitesinde kontrol ettiğimde "Approved" olarak durumum güncellenmiş. Açıklamada ise "Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.
    For more information, please visit U.S. Consulate General Istanbul." şeklinde bir ifade bulunuyor. Bu vizemin kabul olduğu anlamına mı geliyor yoksa olumlu olumsuz bir durum belirtmeksizin sürecin tamamlandığını mı belirtiyor acaba?

• @mhtdmr tebrik ederim vizeniz onaylanmış. Pasaportunuz 5 iş günü içerisinde vizeli olarak adresinize postalanacaktır

• @Muhtaradana çok teşekkür ediyorum, güzel haberle beni mutlu ettiniz. İyi akşamlar diliyorum.

• @waterman öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim şuan sabit bir firmada çalışıyorum gemide kontrat usulü çalışılıyor bu sebebten sponsor olamıyor buna ek olarak 1-2 aylık dil okulu için ne kadar mantıklı olur sizce

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |