Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Değerli arkadaşlar o kadar çok yalan yanlış bilgiler var ki insan neye inanacağını şaşırıyor, eşim ve 2 kızımla turist vizelerimiz var ve burda hali hazırda kurulu bir düzenimiz var,fakat çocuklarımızın geleceği için Amerika'ya yerleşmeyi düşünüyoruz.
    nerden başlamalı, eyalet sağlık sistemi ve diğer tüm işlemler için ne kadar bir bütçeye ihtiyacımız var ve en önemlisi nasıl kalıcı hale gelebiliriz,
    30 yıllık akrabalar bile türlü bahaneler üretip buraya gelme zor diye geçiştiriyor, neden oraya giden arkadaşlar ailen bile olsa böyle davranıyor yok mu gerçekten yardımcı olacak insan gibi insanlar.
    gerçekten inanamıyorum bazen.
    tecrübeli olan dostlar bize öneri sunabilir mi ?
    belkibizimle aynı durumda olan arkadaşlarda faydalanır şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kemal-1 öncelikle sizler kalıcı hale gelmek için statü değişikliği yapacaksınız. Sizin hakkınızda hiçbir fikrimiz yok necisiniz ne mezunusunuz. Yaşınız kaç ona göre ya yüksek lisans eğitim değişikliği yapacaksınız yada işyeri satın alıp yatırımcı vizesi olur. Önce bu sorulara cevap yazarsanız sizlere yardımcı oluruz.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim cevabınız için beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum ayrıca yüksek lisansımı siyaset bilimi üzerine yaptım 40 yaşındayım tr nin en büyük kulüplerinden birinde üst düzey yöneticilik yaptım şuan bir belediyede şirket yöneticisiyim ama ABD'de hiç bir şekilde iş seçmenin mümkün olamayacağını da iyi biliyorum ve buna hazırım,burda bir statü sahibiyseniz günlük işler yapmanız hem emeğinizin karşılığını alamama hem de toplumun klişeleşmiş hasta bakış açısı yüzünden mümkün olmuyor, yatırım olarak 2 aracımı satıcam 60 bin dolar civarı çok garanti olsa ki garanti diye bir şey yok evimizi de satalım ama yani tam ne yapacağız belirleyemedik buda can sıkıcı bir durum yaratıyor bize,
    kimse samimi değil gemisini kurtaran kaptan misali insanlar, başkaları umurlarında olmuyor maalesef akraban da olsa neyse ki bu güzel ve faydalı forum var ki sizler gibi insanlar bireyler öğrenebiliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kemal-1 sizi forumun yetkili temsilciye bağlıyorum @denizci10 size yön gösterecektir. Hatta forum ailemizin bir üyesi ile iş yapabilirsin. @Bülent-Durmuşoğlu müsait bir zamanda bakabilir misin.

• @Kemal-1 Vaktiniz olursa asagidaki konuyu okuyabilirsiniz. Sizin gibi düşünenler olarak, genelde o konu altında toplaşıyoruz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5268/abd-ye-yeni-taşınmış-göçmen-olmayan-kişilerin-tecrübeleri

• @Kemal-1 herşeyi adım adım planlamak gerek. İlk önce gideceğiniz eyaleti ve bu eyalette hangi şehire gitmek istiyorsunuz. Ardından genelde yapılan Abd'de turist vizesi ile gidip orada iş yeri açmak veya mevcut işyerini almak ve statü değişikliği yapmak. Bu durumun avantaj ve dezavantajları var.

• turist vizesiyle gidip aos yapmak diye bir şey gördüm ona bakıyorum fakat pek anlayamadım cevaplarınız için çok teşekkür ederim @ayvalik10 @birisi @loremipsum
    eyalet seçmek başlı başına bir iş zaten izmir de yaşıyoruz iki kızım var uygun yerler bulmak gerekir okul olarak ve ailenin yaşayabileceği anlamda araştıracağız sizlerinde önerileri benim için çok önemli sağolun

• kalıcı olmak için statü değiştirmek gerekli diye okuyorum f1 ya da e2 vizesiyle peki Green karta gidecek bir yol yokmudur, arkadaşlar

• @Kemal-1 GC için en kolay yöntem orada kendinize sponsor olacak firma bulmak. Bu oraya gidip yerleşince çözülebilir. Önemli olan ilk önce yerleşmek. Statü değişikliği yaptığınızda iki sene boyunca ABD dışına çıkamazsınız bu bir dezavantaj ama bu konu detaylı bir konu ve iyi analiz etmekte fayda var ve yazarak anlatmak sıkıntılı ve uzun oluyor

• ⭐⭐⭐⭐

@Kemal-1 öncelikle forum ailesine hoş geldiniz demek istiyorum. Sizin yazdıklarınızı okuyunca 3 sene önceye gittim. Ben de Kasım 2019 da sizin gibi düşünmeye başlamış sonrasında araştırmalarıma başlamış ve forumu keşfetmiştim. Sonrasında uzun bir süre kimselere söylemeden buradaki hemen hemen her konuyu okuyup fikir sahibi oldum. Hatta ilk yazdığım iletilerde o kadar komik sorular sormuşum ki bazen gözüme çarpıyor ve gülüyorum kendi kendime. Yani demem o ki 3 sene önce ben ne isem siz de şu an o durumdasınız ve ben sizi çok iyi anlıyorum. Tek ve bence en önemli avantajınız da vizelerinizin olması. Çünkü benim araştırma yapmaya başladığım dönemde pandemi başlamış ve bütün dünya bir kaosun içine sürüklenmişti. Kimse gelecekte ne olacağını bilmiyor hatta yaşayacağımızdan bile şüpheliydik. Neyse yine o günlere gidip de canımızı sıkmayalım.

Size ilk naçizane tavsiyemi vermek isterim. Kimseden ama hiç kimseden lütfen medet ummayın. Bana yardım eder, bana şöyle yapar gibi sözlere kulak asmayın lütfen. Kendi işinizi kendiniz görün. Profesyonellerle çalışın ve bu konuda verdiğiniz paralara da acımayın. Çünkü sonrasında daha büyük sorunlarla karşılaşabilir ve daha büyük paralar kaybedebilirsiniz.

Son olarak da buradan bakarak hiçbir şey yapamazsınız. Biz eşimle 28 gün ABD'de bir tur yaptık. Tabii ki turistik gezi de yaptık ama asıl amacımız nerede yaşayabiliriz ve ne iş yapabiliriz? Kafamızdaki soru işaretlerini kaldırdık ve geri döndük. Şimdi hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz. Yani demem o ki buradan gördükleriniz ve duyduklarınız bir yere kadar. Oraya gitmeden, oradaki insanlarla konuşmadan, orada ki yaşayışı görmeden hiçbir zaman sağlıklı karar veremezsiniz. Bu konuda gözünüz kara olmak zorunda. Yeni insanlarla tanışacaksınız orada. Size anlatılmayanı anlatacak söylenmeyeni söyleyecek. Emin olun gözünüzde büyüttüğünüz kadar değil.

Zaman kısa hareket vakti. Bir an önce aksiyon almanızda fayda var. Elimden gelen olursa buradan, özelden sorun müsait oldukça cevaplarım. Arkadaşlarımın da dediği gibi aslında alttaki başlığı da ben kurdum orayı okuyarak başlayabilirsiniz bence. Ve sorularınızı orada sorabilirsiniz. Daha sağlıklı bir etkileşim olur.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5268/abd-ye-yeni-taşınmış-göçmen-olmayan-kişilerin-tecrübeleri

Kolaylıklar dilerim.

• @denizci10 ne kadar güzel bir anlatım ve sade açıklayıcı bir dil size çok teşekkür ederim dediklerinize aynen katılıyorum sizin gibi insanlar iyi ki varlar okuyacağım herseyi tekrardan teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐

@Kemal-1 rica ederim. hakkınızda hayırlısı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |