Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @haticeymen, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bizde esimle basvurduk bu yil.sanki kazanackmisiz gibi bir his herkezde var mi sadece bizdemi var? cok farkli bi hava var evde.sanki kazanip gidicekmisiz gibi moda girdik.simdiden eyaletlere bakiyoruz,evimizi esyalarimizi planliyoruz ,ds260 form nasil doldurcaz,ya case no yuksek olursa vs..bu forum gercekten ilac gibi cikmayan tesellisini burada gideriyor,cikanlar zaten forumla yatiyor kalkiyor.allahim sen bak gor halimize😅

bu ilk basvurularda olan kronik bir vaka. "has not been selected" yazısını görünce gerçek dünyaya hoşgeliyorsunuz. ama olsun hayallerinizin tadını çıkarın.

• Şu fotograf olayına çok takılmışlar bir çogu benim 7 inci başvurum olucak benide terettütlere sokuyorsunuz.bu sene böyle bir yogunluk olucagına tahmin etmiştim.ama fotograf işini bu kadar büyütülmesi benide şaşırttı.forumda bir çok örnekler.hatta videolar, abd yaşayan forum müdahilleri var...Aslında bunun altında yatan nedeni Herkes biliyor herkes bir umut peşinde.daha iyi bir ülkede yeni bir hayata sıfırdan başlamak ..o yüzden fotograf olayına takılmayın dogru adımlarla yapınız.sonrası 2023 mayıs bekleyin dilerim herkese çıkarrr..şimdiden bütün forum ailesine bol şanslar diliyorummm.

• Günaydınlar, dün başvuruyu yaptık artık pusuya yatıp bekliyoruz 🤓

• ⭐⭐ Yasaklı

Fotoğraf çekilirken saçımda toka olsa problem olur mu? Fakat toka gözükmeyecek şekilde. Ayrıca rica etsem acaba fotoğrafın hangi özelliklerde olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü vardı onu yollayabilir misiniz rica etsem?

• @Atlantis00 gösterdiğim linkte detaylıca anlatılmış.

• ⭐⭐ Yasaklı

@hasnotben Hocam iş yerindeyim izleyecek durumda değilim şu an ve gün arasında fotoğraf çektirmeye gideceğim hızlıca. Acaba direkt olması gereken özelliklerin olduğu bir SS var mı? Çok teşekkür ederim bu arada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkan-BEREKET günaydın resimleri photo tool programı ile düzenlemeyen kişiler eğer kontrol etmek için bu programa yüklediğin zaman hata alıyorsan sorun yok doğrusu bu hata alman eğer hata almıyorsan zaten sorun var demektir. Neden bu hatayı alıyorum diyorsan aşağıdaki yazımı okuyabilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-sohbet-odası/5562

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00 fotoğrafçıya gidip aynen şunları söylemen yeterli. Arka fonu beyaz olan vesikalık resim çektirmek istiyorum daha sonra bu resmi bana mail atabilir misiniz. Daha sonra sana gelen mail resmini idphoto4you yüklüyorsun country united states ikinci kutu ellemiyorsun 3. kutuyu da single photo yapıyorsun. next düğmesine tıklayınca üst yeşil kutu başın son noktasına alt yeşil çenenin uç noktasına göre ayarla make photo tıklayınca 88 geriye sayıp download yapınca sana nur topu gibi başvuruya hazır resmin çıkacak. Şimdiden hayırlı olsun.

• Para ve pasaport istenmesi, çekilişin mantığına ters. Zaten daha önce istenen pasaport şartının bu yıl kalkması bu yüzden. Amaç herkese eşit şans vermek. Büyük şehirler dışında, mesela Van'ın bir köyündeki vatandaşımız da çekilişe katılabilmeli ya da Etiyopya'daki birisi de (örnekleri küçümsemek için vermedim). Ancak başvuran herkesin, GC kazandıktan sonra yapacağı masrafları çok iyi bilmesi gerekiyor ki zaten mülakat kısmında karşılayamayacak bu kişiler eleniyor. GC kazanan sayısı, GC vizesi verilenden daha fazla. Bu da işte bu tarz "öylesine başvuran, kazandıktan sonra maddi imkanı yeterli olmayan" kişileri elemek.

Ben sistemin adaletli olması açısından para ve pasaport şartının olmamasını doğru buluyorum. Kazandıktan sonra insan isterse evini satsın ancak başvuru herkes için eşit olmalı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-dad tek bir yerde yazınızda hata var. Maddi yetersizliğin yoksa elenmiyorsun. Sorun burada zaten. Mülakat tarihi verilmeden önce kimsenin maddi durumu bilinmiyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

@ayvalik10 Abi öncelikle çok çok teşekkür ederim ilgin ve yardımın için. Aynı şekilde söyleyeceğim fotoğrafçıya. Löseve başvuru yaptım sanırım forumun başvuru sistemi ile başvuru yapacağım bu sene. Çok sağ ol tekrardan abi eksik olma 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00 ne demek biz burada aileyiz tabiki de yardımcı olacağız

• @ayvalik10 Evet bilinmiyor ama işte dediğim gibi, kazanan kişi belki bir şekilde gereken parayı bulabilir diye bakılmıyor bence mülakat öncesi. Mülakatta "Sponsor bul" diye ilk etapta elenmeyen ve bir şans daha verilen maddiyatı yetersiz kişiler olduğunu okudum. Onu da yapamıyorsa eleniyor. Şansı sonuna kadar zorlamak lazım ve bunu destekliyor sistem bana göre 🙂

• @Batuhan-Catalkaya, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba, 20 yasindayim. su anda amerikadayim. ailem turkiyede. bu sene 3.basvurum olacak. anne ve babam da basvuracak ve boylelikle 3 hakkim olmus gibi bir sey olacak.
    fotograf kontrol aracini kullanirken Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1 hatasi aliyorum. ne yapmam gerek yardimci olur musunuz ?

Fotoğraf dosya boyutunu kontrol edip yazın isterseniz. Minimum ölçü 600x600 boyut ,300 dpi , dosya boyutu 200 kb nin biraz altı olursa problem olmayacaktır.

• @mr-dad, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

GC kazanan sayısı, GC vizesi verilenden daha fazla. Bu da işte bu tarz "öylesine başvuran, kazandıktan sonra maddi imkanı yeterli olmayan" kişileri elemek.

işte bu durumun tersine çevrilmesi gerekli. öylesine basvuranı, gitmeden ve gittikten sonra harcayacagı paradan tutun da nelerle karşılaşacagından bir haber kişileri daha çekilişe dahil etmeden elemeli. çekilişi kazanan her talihliye her ne olursa olsun mülakat tarihi verilmesi amerika tarafından garanti altına alınmalı. (mülakatta elenir-elenmez o ayrı konu) ben çekilişi kazanmışım ama mülakat tarihi alacagım bile şüpheliyken, bu çekiliş amacından sapmış oluyor.

hep söylüyorum green card çekilişi, özellikle gerçekten gitmek isteyenleri potaya sokacak, günümüz normlarına göre acil bir güncelleme gelmesi şart.

basit bir örnek; eskiden internet yok posta yolu ile oluyordu mektupların, zarfların havada ucustugu dönem. haliyle uzun sürüyor diye ekim-kasım'da yapılan basvurular taa mayıs'ta acıklanıyordu. şimdi böyle uzun bir bekleyişe gerek kaldı mı? basvuruları alırsın, 1 ay hadi bilemedin 2 ay sonra sonucları rahatlıkla açıklarsın. bu durum en basitinden takvimi de öne ceker daha fazla zamanda daha çok mülakat olur.

fakat ben demokrat olsun cumhuriyetçi olsun genel amerikan politikasının green card'ı pek iplediğini ve önemsediği düşünmüyorum. her zaman bir mesafeli, soğuk yan hissediliyor. "zamanında böyle bir hak çıkarılmış ama şimdi olursa olur olmazsa olmaz" gevsekliği mevcut.

• @nicky, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mr-dad, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

GC kazanan sayısı, GC vizesi verilenden daha fazla. Bu da işte bu tarz "öylesine başvuran, kazandıktan sonra maddi imkanı yeterli olmayan" kişileri elemek.

işte bu durumun tersine çevrilmesi gerekli. öylesine basvuranı, gitmeden ve gittikten sonra harcayacagı paradan tutun da nelerle karşılaşacagından bir haber kişileri daha çekilişe dahil etmeden elemeli. çekilişi kazanan her talihliye her ne olursa olsun mülakat tarihi verilmesi amerika tarafından garanti altına alınmalı. (mülakatta elenir-elenmez o ayrı konu) ben çekilişi kazanmışım ama mülakat tarihi alacagım bile şüpheliyken, bu çekiliş amacından sapmış oluyor.

hep söylüyorum green card çekilişi, özellikle gerçekten gitmek isteyenleri potaya sokacak, günümüz normlarına göre acil bir güncelleme gelmesi şart.

basit bir örnek; eskiden internet yok posta yolu ile oluyordu mektupların, zarfların havada ucustugu dönem. haliyle uzun sürüyor diye ekim-kasım'da yapılan basvurular taa mayıs'ta acıklanıyordu. şimdi böyle uzun bir bekleyişe gerek kaldı mı? basvuruları alırsın, 1 ay hadi bilemedin 2 ay sonra sonucları rahatlıkla açıklarsın. bu durum en basitinden takvimi de öne ceker daha fazla zamanda daha çok mülakat olur.

fakat ben demokrat olsun cumhuriyetçi olsun genel amerikan politikasının green card'ı pek iplediğini ve önemsediği düşünmüyorum. her zaman bir mesafeli, soğuk yan hissediliyor. "zamanında böyle bir hak çıkarılmış ama şimdi olursa olur olmazsa olmaz" gevsekliği mevcut.

Kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza.. ek olarak pasaport şartının kaldırılması neyi amaçlıyor? daha fazla başvuru yapılmasının önünü açıyorsan kotayı da arttırmak gerekmez mi?

• @A-Samoglu they don't care about us diyebiliyorum sadece 🙂
    şarkısı bile var:

• ⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy ayıp ama 😃

bu ayıp ne içindi pek anlayamadım 😃

• @Batuhan-Catalkaya aynı sorun bende de var nasıl çözdün sorunu

• Başvuru esnasında pasaport şartının kaldırılması, ülkelerdeki başvuran ve başvurmak isteyen kitleyi genişletmeyi, duyurmayı bu sayede Amerika’nın daha da fazla tanınmasını ve fırsatlar ülkesi olduğu konusundaki fikri genişletmesini amaçlıyor olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |