Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu hayır yok sadece şartları karşılasın o kadar

Bu konuyla ilgili şartları hangi konu başlığından öğrenebilirim Fatih bey

• @A-Samoglu Akraban olmasına veya Abd vatandaşı olmasına da gerek yok şirket sahibi vergi mükellefi biri ise sana sponsor olabilir prosedürü de cok basit böyle bir niyetin varsa f1 vizesi ile abd ye git yüz yüze sözlü mülakatlara girmen gerekli greencardın çıkıncaya kadar da f1 süreni uzatırsın orada (Tüm söylediklerim eğer sen tanımadığın iş verenler ile bu işi yürüteceksen ) Tanıdığın bir insan ise mülakat vs gerekmez. Yazılım şirketleri de online yapar sonrasında yine de gitmen gerekir abd ye bilgine Selamlar

• Merhaba arkadaşlar, kanada da ilticali durumunda olup greencard kazanilmasi durumunda konsoloslukta vize mülakatında olumlu gecebilir mi?

• Yasaklı

Merhaba, herkese bol şans. Başvurumu gerçekleştirmek istiyorum ama fotoğraf konusunda çok arada kaldım. Bir arkadaşım yardımcı olursa çok memnun olurum.

Takıldığım nokta fotoğraf boyutu kaç KB olmalı? Fotoğrafı sıkıştırmak zorunda mıyız? Fotoğrafçının gönderdiği fotoğraf 118 KB bunu kullanmamda bir sakınca oluşur mu ?
    Sıkıştırdığım fotoğraf ise 35 KB, bunu mu kullanmam gerek ? Sıkıştırdığım için Dpi değeri düştü sanırım bunu kullanmam yanlış olacak. Dpi değerini bozmadan fotoğraf boyutunu nasıl küçültebilirim?

Başvuru yapmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@A-Samoglu Tam olarak ne düşünüyorsunuz ? Kendi işinizi mi kurmak yoksa orada var olan bir işletmenin size sponsor olmasını soruyorsunuz ?
    İş Dayanaklı Göçmen Vizeler

• @Dream-Street, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu Akraban olmasına veya Abd vatandaşı olmasına da gerek yok şirket sahibi vergi mükellefi biri ise sana sponsor olabilir prosedürü de cok basit böyle bir niyetin varsa f1 vizesi ile abd ye git yüz yüze sözlü mülakatlara girmen gerekli greencardın çıkıncaya kadar da f1 süreni uzatırsın orada (Tüm söylediklerim eğer sen tanımadığın iş verenler ile bu işi yürüteceksen ) Tanıdığın bir insan ise mülakat vs gerekmez. Yazılım şirketleri de online yapar sonrasında yine de gitmen gerekir abd ye bilgine Selamlar

Arkadaşım yazılımcı olarak çalışıyor houston da, kendisine ait bir firması yok.

• @A-Samoglu bir çalışan size sponsor olamaz maalesef

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Evren-1 mesaj atıldı

• ⭐⭐⭐

@Evren-1 Fotoğrafçının gönderdiği fotoğrafı kullanabilirsin. Sorun çıkmadığı sürece sıkıştırmaya gerek yok. Önce mevcut resim ile bir deneyin.

• @Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu Tam olarak ne düşünüyorsunuz ? Kendi işinizi mi kurmak yoksa orada var olan bir işletmenin size sponsor olmasını soruyorsunuz ?

İlk etapta kendimi işimi kurmayı düşünmüyorum . Orada doğrudan iş aramak için ne derece yeterli olup olmadığımı bilmiyorum. 6 yıldır Satın alma uzmanı olarak çalışmaktayım. İngilizce olarak Türk-Amerikan kültür derneğinden b2 kur bitirmiştim. Kendi hayatımı idame ettirecek kadar konuşabiliyorum. Amerikan vatandaşı arkadaşım var hani bana bir faydası olur mu diye sormuştum greencard dışında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@A-Samoglu herkesin becerileri iş tecrübeleri çok farklıdır. Ondan dolayı sen sadece ne becerilerin var onu bil bir de kendine güven gerisi zaten su gibi akıp gider. Satın alma üzerine olduğu için şirketler de çalışanlar var onlarla kazandıktan sonra irtibata geçersin ondan dolayı kendinizi ezmeyin. Türkiye de ayakta kalabiliyorsan dünyanın her yerinde kalırsın. Yeter ki sen ben ne iş yapabilirim bu sorunun cevabı olsun cevap olarak her iş yaparım vermesen iyi olur.

• Sanırım ben Aralık ayında gidip bir AB dolanacağım.. başka türlü olmayacak bu işler düşün taşın dur en azından iş bulmaya çalışacağım.. yüzsüzlük yapıp tanıdığım 3 farklı kişiyi ziyaret edeeğim

• ⭐⭐⭐

@JesusLord vize gereksinimleri ve döviz kuru: hello

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord vize gereksinimleri ve döviz kuru: hello

Haklısın ama iş için arap ülkesi düşünür hale geldim, hayaller amerika hayatlar arabia olacağım sanırım kaderim buymuş 😃

• @waterman Gidip ölü gibi 3-4 sene bir arap ülkesinde dolar ile maaş alıp çalışacağım bu süreçte gc bekleyeceğim. Peki ya Türkiyeye döndüğümde dolar kuru 3 falan oluyormuş, kap kara ben Türkler bana go home falan diyormuş :D:D

• ⭐⭐⭐

@JesusLord valla ülkeyi satsak dolar 3e düşer herhalde diye düşünüyorum ya da Amerika’da bi iç savaş cıkıcak bişey olucak ki bu seviyelere gelsin 😂

• ⭐⭐⭐

Bu arada Fransa konusu hakkında ki son gelişmeleri yazıyorum.
    Maaş olarak 2.230 Euro maaş teklif edildi. Kalacak yer konusunda 300 Euro’ya apart daire tutulduğunu bunu da maaştan kesebileceklerini söylediler. Vergilerden sonra elime ne net kalır bilemiyorum. Vergi sistemini araştırmaya çalışıyorum. İş teklifinin hazırlanması , benim denklik işlemlerimin başlatılması bu hafta başlayacak.Genel olarak vize konusuna gelirsek vize tipi 3 aylık geçici D tipi oluyor. Çalışma iznin vize basıldığı zaman veriliyor ABD’de görmeye alışkın olduğumuz ssn kart gibi değilmiş bazı arkadaşlar blue karttan bahsettiğimi düşünebilir ama öyle değil o sonraki aşama oluyor. 3 ay deneme süresi gibi dusunuluyor. Bu süreyi aşan yabancılar dairesinde 3 aylık maaş bilgilerini ve işyerinden kesin çalışabilir adlı (ismini hatırlayamadım cok tuhaf bir ismi var belgenin) dosyayla 3 yıllık oturum iznini alıyormuş. 3 yıl sonunda tekrardan oturumu yenileyerek sınırsız oturum hakkını alıyorsunuz. Burada ki en kritik konu 3 ay. 3 ay içinde işten çıkarılırsanız vizeniz iptal ediliyor ve aynı ülkeden tekrwr çalışma vizesi alamıyorsunuz. 3 ay sonunda 3 yıllık oturum izni aldığınız zaman ise artık ilk girdiğiniz iş yerine bağlı kalmaksızın bütün schengen bölgesinde polis kaydı ile birlikte çalışabiliyorsunuz. Amerika icin biraz daha bekleyeceğim belli ki en azından bu Euro kazanabildiğim bi ülke olsun diyerek kararım olumlu. Bu konuda forumun zayıf kaldığını gördüğüm icin yaşanan deneyimleri vize gereksinimlerini Avrupa kısmına kesinlikle yazacağım.

• şuan üniversite 3 teyim green card çıkarsa okulumu okumaya devam edebilir miyim, 6 ayda bir gir çık yapıp bunu vize memuruna anlatıp ona göre belirli miktarda para göstermem yeterli olacak mıdır mezun olduktan sonra gitmek isitiyorum çünkü

• ⭐⭐

@waterman abi hayırlı olsun çok sevindim senin adına bununla alakalı belki bi başlık bile açabilirsin detaylı anlatım için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |