DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Bulliv Uzun zamandır daha haklı bir entry okumamıştım :)))

• ⭐⭐

@Bulliv diğer perde arkası ulaşım ücretleri de var. ankara da oturmuyorsak bir kaç kere ankaraya git gel belki de konaklama ücretleri var.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ethsea gc 100k tl derken açar mısın masrafları?

şu kur farkıyla haklısın 100k değil 180k falan olarak hesaplamak gerek o da tek kişi gideceğini varsayarsak,

330 dolar görüşme ücreti (Tek Kişi)
    200-250 dolar sağlık muaynesi aşılar vs (Tek Kişi)
    uçak bileti 1000 dolar ( Tek kişi)
    220 dolar Greencard bastırılması için vize onaylanırsa (Tek Kişi)
    oraya gittin SSN olmadan ev tutacağın için hem ev kirası yüksek hemde 3-4 depozito isteniyor 5000-6000k dolar en iyi ihtimalle buraya gidecek.
    Araba almadan bişey yapamazsın kolay kolay 4-5k ikince el için
    1-2 aylıkta yemek masrafı 500 dolar desek ucuz ucuz yediğini varsayıp
    12-13K dolar gerekli en az onu da güncel kurla çarparsın artık

• @tolgasatir 200-250 dolar sağlık muaynesi aşılar vs (Tek Kişi) Demişsin ama eksik yazmışsın ☺ Benim aşı kartım yoktu ve ekstra bir şey de istemediler (idrar tahlili vs.). 310-330 $ ödeme yaptım.

• ⭐⭐

@cgokhan bu rakamlar temsili minimumda tutarak belirtmiş. değişkenlik gösterir. hastane ücreti tek kişi için 300-500 dolar arasıdır. o zamana kadar kendi ücretlerine zam gelir gelmez bilinmez.

• @diablo_ercan bende ondan bahsediyorum minimum 200-250 $ olamaz seneye ne olur Allah bilir belki artabilir fiyatları.

• @Bulliv, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@HitMachine Tutarları USD üzerinden yazıyorsunuz, adamlar okurken Green Card çekilişi sonrası ABD'ye gidenleri seyretmekten 1 Dolar karşılığını 1 TL gibi anlıyor 🙂

Çekilişi kazanırsak karşımıza çıkacak gerçekler;

Konsolosluk ücreti kişi başı 330 dolar anlık 6.043 TL.

Konsolosluğun belirlediği hastane için kişi başı 220 dolar diye hatırlıyorum anlık 4.028,86 TL

1 kişi uçak bileti 1.000.-USD anlık 18.313 TL

Konsolosluğa gösterilecek banka bakiyesi; Asıl talihli için 10.000.-USD anlık 183.130.-TL, Ek herbir aile üyesi için ilave 5.000.-USD anlık 51.565.-TL... 4 kişilik aile için yaklaşık 25.000.-USD anlık 457.827,50.-TL (Daha azı da olabilir konsolosluk görevlisinin insafına kalmıştır. Ancak bu koşuldan elenmemek için bu miktarların genel kabul gördüğü belirtilmektedir.)

USD kurunu 18,3130 TL olarak aldım, seneye bu zamanlar görüşmeye gidildiğinde Allah bilir kaç olur.....

Sonra Green Card başvurularında pasaport şartı kalktı oley dimiyorlar mı !!!!
    Daha 10 senelik pasaport için 1.700.-TL yi vermeye laf edenleri görünce kan beynime fırlıyor.

Hakkımızda hayırlısı.

Bunu keserek foto halinde başvuru güzellemesi yapan gördüğünüz sosyal medya yorumları altına bırakın dostlar. O kadar yeni kişiye tavsiye ediliyor ki eminim bir çoğunun para konusundan haberi yok. Nasıl başvuruyoruz diyen bir insanın haberi yoktur

• ⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan bende ondan bahsediyorum minimum 200-250 $ olamaz seneye ne olur Allah bilir belki artabilir fiyatları.

ya ben düşük tutuyorum ki abartıyorlar demesinler diye yoksa 500 dolar da 2 aylık yemek masrafı değil 🙂 bunun elektrik su faturası telefon hatları benzin giderleri diye girip 2000 dolar a kadar çıakrtırım 😃

• ⭐⭐

Selamlar arkadaşlar, nasılsınız? Umarım keyifler yerindedir.

• ⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@this-time89 aslında merak ediyoruz totem olabilir başka bir çıkartma inancı olabilir en ince ayrıntıyı denemek istiyor insan. 😃

Rahmetli Kemal Sunal’in atla gel şaban filminde Niyazi karakteri at yarisi tahminlerini kulustur bi minubuste kokulu amca dedikoducu teyzenin arasinda son derece gurultulu ve rahatsiz bir ortamda yapiyordu. Ben kazandigim green card cekilisine basvurdugum sirada esim bir turlu rahat vermemisti. Gel camasira yardim et, markete git cok isimiz var gibi surekli darlamisti. Basvurumu iki arada bi derede anca tamamlamistim. Zorla fotografini cekmistim.

Degisik bir totem deneyebilirsiniz 😁

vay be 🙂 benimde eşim beni rahat bırakmaz zaten aşkım şunu aç aşkım bunu getir, şuna bak vs. 😃 her pc başına oturup birşey bakmaya niyetlensem rahatlık vermez, umarım o şansınızdan bana da bulaşır .

• Daha kimse 100k tl yi açıklayamamış bekliyorum halen hesabı arkadaşlar kişi başı 30-35 k tl hastane,mülakat,uscis i,uçak bileti hepsi içinde güncel kurla.

• @baran-bozdogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Daha kimse 100k tl yi açıklayamamış bekliyorum halen hesabı arkadaşlar kişi başı 30-35 k tl hastane,mülakat,uscis i,uçak bileti hepsi içinde güncel kurla.

5 kuruş parasız gidip, sokakta mı yaşayacaksın?

• @ömerek mulakatda sormuyor mu konsolosluk kimin yanına gidiyorsun herkes diyor arkadaşımın yanına ya arkadasın senden kira alıyor alsa alsa max 2 ay zorlanırsın 2 aya iş bulursun ssn gelir, artı olarak o zaman vatabdaslık alana kadar masrafları da katalım 5 senelik.

• ⭐⭐

@ömerek mulakatda sormuyor mu konsolosluk kimin yanına gidiyorsun herkes diyor arkadaşımın yanına ya arkadasın senden kira alıyor alsa alsa max 2 ay zorlanırsın 2 aya iş bulursun ssn gelir, artı olarak o zaman vatabdaslık alana kadar masrafları da katalım 5 senelik.

ee yani??? anlamadım sizi , gösterilen parayı çokmu buluyorsunuz yani

@ömerek mulakatda sormuyor mu konsolosluk kimin yanına gidiyorsun herkes diyor arkadaşımın yanına ya arkadasın senden kira alıyor alsa alsa max 2 ay zorlanırsın 2 aya iş bulursun ssn gelir, artı olarak o zaman vatabdaslık alana kadar masrafları da katalım 5 senelik.

Umarım bu şekilde gidip, sağlık sigortası yaptırmadan başına bir sağlık sorunu gelmez mesela.. yıllarca çalışsan ödeyemeceğin borcun altına girersin.
    Geri kalan tabi ki konfor meselesi. Benim burada bile cebimde para yoksa yaşayacak dermanım olmuyor. Kaldı ki hiç bilmedğin bir ülkede , kalacak yerin yok , işin yok, paran yok . O iş green card dan çıkar , açık hava hapishanesine döner..

• ⭐⭐

@ömerek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Umarım bu şekilde gidip, sağlık sigortası yaptırmadan başına bir sağlık sorunu gelmez mesela.. yıllarca çalışsan ödeyemeceğin borcun altına girersin.
    Geri kalan tabi ki konfor meselesi. Benim burada bile cebimde para yoksa yaşayacak dermanım olmuyor. Kaldı ki hiç bilmedğin bir ülkede , kalacak yerin yok , işin yok, paran yok . O iş green card dan çıkar , açık hava hapishanesine döner..

aynen, ve burada ailen var ,yaşadığın evin bi düzenin var. orada çok zor parasız olmak heleki dediğiniz gibi saglık. insanlar sanıyorki hep saglıklı kalıcam, mesela ben ilk önce saglığımı düşünüyorum, ilaç kullanıyorum, ilk bunları araştırdım.

• Askerlik yapanlar bilir aynı ranzada yattıgın kişi ile bile dünya kadar farklı askerlik geçirirsin anlatmak istediğim mesela benim kuzenlerim orada bir çok arkadasım var masrafım çok az olacak. Gidene kadar ki masraflar sabit 30-35 k tl arası.

Daha kimse 100k tl yi açıklayamamış bekliyorum halen hesabı arkadaşlar kişi başı 30-35 k tl hastane,mülakat,uscis i,uçak bileti hepsi içinde güncel kurla.

Siz zaten kazanmışsınız. E mülakata girince bize de anlatın ne diyecekler. Tek mi gideceksiniz? Hangi eyaleti düşünüyorsunuz

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ömerek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

aynen, ve burada ailen var ,yaşadığın evin bi düzenin var. orada çok zor parasız olmak heleki dediğiniz gibi saglık. insanlar sanıyorki hep saglıklı kalıcam, mesela ben ilk önce saglığımı düşünüyorum, ilaç kullanıyorum, ilk bunları araştırdım.

O arkadaş kazanmış zaten. Yakında mülakata girerse görelim nasıl geçmiş maddi konuda ne demişler

• @baran-bozdogan Selamlar,
    Öncelikle konsolosluğa genel kabul görmüş tutarlarda bakiye gösteremeyecek iseniz konsoluk Genelde banka hesabını düzelt öyle gel diyor, geçmişte örnekleri mevcut. Ayrıca sonrasında göstereceğiniz tutarı yine beğenmez ise extradan da yanında kalacağınızı belirttiğiniz kişilerden ayrıntılı bir kefalet yazısı isteyebilir.
    Not: Kefil göstermek salt yazı ile olmuyor diye biliyorum. Bu duruma tam hakim değilim, bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

197

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.3k

| | | |