Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben 2 yıldır bir sürü işe başvurdum ama hepsi ülke içi işçi alımı yapıyoruz dediler.

• @fatihertwo Merhaba;

Oncelikle onay konularini konusmadan once hali hazirda olan turist vizenizin uzerinde durmakta fayda var. Soyle ki; sizin zaten hali hazirlada turist vizeniz var, sayet devam eden vizenizin uzerine baska vizeye basvurabiliyor musunuz, iptal mi edilmesi lazim yada statu degisikligi gibi bir yontem mi izleniyor tam emin degilim. Yanlis yonlendirmek istemem. Bunu deneyimleyen biri var ise sormak lazim ama beraber calistigimiz arjantinli bir arkadasim var, onun durumu sizinkinin aynisi aslinda. Onun 2029 a kadar turist vizesi var zaten ve devam eden bu vizenin uzerine h2b vizesi de var. boyle bir durumda turkiye' de ki konsoloslugun buna bakis acisi cok onemli. o yuzden turkiye' den bunun deyeyimlemis birine sormak sanki daha faydali olacaktir.
    Saygilar.

• @Ömür Ne demek rica ederim. Bildigim birsey ise seve seve yardimci olurum elbet 🙂

• Teşekkür ediyorum @orhanozbekk

• ⭐⭐

@tugba_nyc_love taktik var mi

• @orhanozbekk merhaba size bir soru sormak istiyorum aşçılık mezunu biri stajını kendi ayarlayabilir mi yoksa illa bir firma aracılığıyla mı yapmalı

• @Mcan merhaba, sorunuzu tam anlayamadım kusura bakmayın. H2b ile stajın ne alakası var çözemedim?
    Saygılarımla

• @orhanozbekk belki yanlış başlıkta sordum kusura bakmayın ama net bilgiye ulaşamadığım için soruyorum. Reklamlarda gördüğüm aşçılık mezunlarına staj programları var bu staj programlarını kendimiz ayarlayabiliyor muyuz

• ⭐⭐⭐

Evet internette ki ilanları iyice araştırın. Gördüğünüz reklamı bende görüp (muhtemelen aynı şirket) bilgi almak için aradım kendilerinden cok emin konuştukları için kuşkulandım biraz kurcaladım %100 vize garantisi veriyoruz dediği an benim için uygun olmadığını anladım. Ayriyetten staj ücreti aldında 2.700 dolar ücret istemeleri zaten yalan dolan olduğunun kanıtı. @Mcan

• ⭐⭐⭐

@Mcan bahsettiğiniz programlar uzun dönem J1 vizesiyle oluşturulan programlar. Türkiyedeki danışman firmalar amerikadaki sponsor firmalar ile ortaklaşa çalışır bu firmalarında amerikadaki belli başlı restoran veya otellerle anlaşması bulunur. Amerikadaki sponsora siz ulaşsanız bile onlar sizi türkiyedeki firmaya yönlendirir genellikle yinede şansınızı deneyebilirsiniz

@waterman evet %100 vize garantisi hiç biri veremez aslında. bu vize tipinde red oranı cidden çok düşük bunu kabul edebilirim fakat nadir de olsa red alanlar oluyor.Ama cidden red almak kabul almaktan daha zor bu vize tipinde 🙂

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkür ederim önümüzdeki sene aşçılık diplomamı alır almaz bi firma aracılığıyla başvuru yapacam

• @waterman çok fazla firma var hangisine güveneceğimi şaşırdım valla

• ⭐⭐⭐

@Mcan farklı bir konu başlığında olduğumuz için konuyu devam ettirmeyeceğim çok fazla ama sadece facebookta instagramda filan ads olarak çıkan şirketlere hemen güvenmeyin.İnternetten araştırın telefonla görüşün değerlendirin. Belli başlı noktalar o firmanın nasıl bir yer olduğunu ele verir zaten

• ⭐⭐⭐

@Mcan 5 yıl tecrube ve gastronomi lisans şartları var

• @Mcan @waterman Merhaba,
    sorun degil, insanlik hali. olabilir. Demek istedigini simdi anladim. Bu bahsettigin staj programini, yani diger adiyla intership denilen J1 ni bende yaptim. 2 defa WAT ve 1 defa da Intership yapmistim daha once. Asagidaki arkadaslarin yorumuna ek bende bildiklerimi paylasayim. WAT proraminda hali hazirla okuyor olmaniz yada mezun olacaginiz son sene yapabiliysunuz ve 4 ay suruyor. Intership programinda mezun olmaniz, hospitalitly bolumunu okuyor olmaniz, bu bolum disiysaniz da en az 5 yillik tecrube gostermeniz gerekiyor. Her ne kadar sartlar boyle olsa da elektrik mezunu ve 5 yildan az bir tecrube ile gelen bir arkadasim da var. Suan hawaii de kendisi. BIraz sponsor sirket ile de alakali aslinda. Bu istisnai bir durum tabikide. Ucret konusu cok olmasa da acentadan acentaya farklilik gosteriyor. Ortalama $3000-$4000 (ucak bileti haric) civarlarinda oluyor. Ama sunu unutmayin hic kimse size vize garantisi VEREMEZ. Bunu soyluyorsa bilin ki yalandir. Sizden istenilen ucrette sorun yok, ama vize garanti ediyoruz demesi yalan. Buna dikkat edin lutfen.
    asagida linkini paylastigim, benim bildigim amerika tabanli Alliance Abroad sirketi var. Eger yanlis degilsem bunun ile direk calisabiliyorsunuz ve fiyatlarida makul. Ben negatif bir geri donus de duymadim. Akliniza yatarsa deneyebilirsiniz.

Konuyu farkli yerde actiginizdan dolayi, akliniza takilan birsey olursa J1 bolumunda konuyu acin ve beni de etiketleyin bildiklerimi paylasirim.
    Hakkinizda hayirlisi olsun. Yolunuz acik olsun. Bol sanslar

• @orhanozbekk Orhan Bey merhaba. Öncelikle uzun zamandır sizin yazdıklarınızı takip ediyorum ve gerçekten hepimiz için çok faydalı işle yapıyorsunuz. Öncelikle çok ama çok teşekkürler. Sizler sayesinde bizler de aydınlanıp doğru başvuralar yapmaya çalışıyoruz. Öncelikle bende h2b kategorisinde iş aramak ile meşgulum bu aralar. 2015 yılında work and travel yaptım. Sponsorum sizin de bahsettiğiniz Alliance Abroud Groupdu. Çok iyi bir sponsor ve direkt sitelerinde başvuru yapabilir herkes (J1 vizesi için tabi). Ben de H2b başvuralarımı öncelikle indeed üzerinden yapıyorum. Zaten kendi sitelerine yönlendiriyorlar iş verenlerin. Şu ana kadar olumlu dönüş olmadı ama en azından çoğu firma olumsuz da olsa döndü. H2b için sizin daha önce bahsettiğiniz iki sponsor firma MTL ve Petrina group a da başvurdum ama şu an için ses yok. Araştırmaya devam ediyorum umarım bir gün olumlu dönüş olur 🙂 HERKESE BOL ŞANS

• @orhanozbekk Değerli zamanınızı ve bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Tam olarak aradığım cevapları buldum.programın adının intership olduğunu bilmiyordum o yüzden arama kısmında bulamamıştım. Forum düzenini bozduğum için de ayrıca özür dilerim. Önerdiğiniz danışmanlıkla mutlaka görüşcem.

• @mertguler Merhaba mert bey;
    Nazik geri donusunuz icin tessekkurler. Bunlari duymak inanin beni de cok mutlu ediyor. Bir kac hafta icerisinde ilk defa bir arkadas istedigi cevabi alamayinca bana farkli itamlarda bulunmustu. ne yaptigimi ve kendimi bilen biri olarak elbette uzulmedim. Amacim bastan beri maddi ve manevi amac gutmeden yardimci olmak. sizlere de yarari olduysa amacima ulasmisim demektir. Bu sekilde geri donuslerde benim cok mutlu eder. Tesekkiur ederim tekrardan.
    H2b icin tum sitelere goz atmanizi tavsiye ederim. Yaz sezonu icin 17 arkadasim h2b ile geldi. Basvuru yaptiginiz sezon kis sezonu ve bu sene iyi bir alim olmasini umit ediyorum. O sebep ile gonderimlerinize devam edin. Muhakkak olacaktir. Bir sonuc aldiginizda da bana ulasin, tum surecizinizi beraber degerlendirelim. Seve seve yardimci olurum.
    Yolunuz acik, sansiniz bol olsun.
    Saygilarimla

• @Mcan Yok yok ne ozuru, olur mu oyle sey. Lutfen, rica ederim ozurluk bir durum soz konusu degil. Ben forum kurallarina riayet etmeye calistigim icin oyle deidim. Bizler de aynisini yapmiyor muyuz sanki! Rahat olun lutfen
    Sorularinizin cevabini aldiysaniz ne mutlu bana. Dedigim gibi, wat ve Intership konusunda da deneyimliyim. Akliniza takilan birsey olursa benii etiketleyin bildiklerimi seve seve paylasirim.
    Bol sanlar diliyorum
    Saygilarimla

• @orhanozbekk tamamdır çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |