Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @istanbuladami Pes etmemek gerekiyor. 20 olmaz ise 21. de olacak belki de. Sadece istediğim yaşım çok ilerlemeden çıkması. Her yaşın ayrı bir tadı vardır tabii ama 20-35 yaş arası gitmek çok ayrı bir tecrübe yaşatır insana.

• @Atlantis00 Ekim ayında başvururken bir abla ile konuşmuştum forumdan. Yaşça biraz büyüktü. Hayalini sordum. Güzel bir sahil kasabasında akşama doğru komşularımla barbekü yaparken hoş sohbetler etmek ve enflasyon, terör düşünmeden yaşamak istiyorum demişti. Çok güzel gelmişti hayallerini dinlemek benden yaşça büyük bir insanın. O zaman anladım insan 70 yaşına bile gelse hayaller her zaman genç ve güzel kalıyor 🙂

• Merhaba, ben Azerbaycalıyım. Türkiyede inıversite okuyorum. 3.sınıfım. Şimdi ben sicil için hem e-devletten hem de Azerbaycandan adli sicil kaydı mı almam gerekiyor? Birde eğer ikiside lazımsa Türkiyeden aldığım belgeyi Azerbaycana gidib Azerbaycan diline tercüme mi ettirmem gerek?

• @dytmelek ev alabilcek msnz floida dan

• Yat-kalk, yat-kalk, yat-kalk günü gelmiş olacak pozitif haberlerin inşallah 🙂 uyuyayım da zaman hızlı geçsin. herkese iyi geceler olsun. Şans hepimizle olsun 🖐

• @justozkan inşallah çıkar be kardeşim

• Birçok kişiye rastladım başkasının zoruyla başvuran hiç aklında bile olmayan gitmek istemeyen ancak ilk seferde çıkan. Adamın abisi 6-7 kere başvuruyor çıkmıyor kardeşini zorla başvurtuyor ona çıkıyor. Çok istememek lazım galiba

• bekleyen herkese selamlar. ilk başvurum benim. umarım bir kaç sene içerisinde çıkar bana da.

• @enemy 🤣annem sabah akşam dua ediyor inşallah çıkmaz da torunlarını götüremezsin diye nasıl çıksın benimkide umut işte🤣🤣🤣

• @this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Kaybolan ve yıkılan umutlar beni hep etkilemiştir. 72 saatten daha kısa bir süre içerisinde şu anda forumda umutla yazan kişilerin birçoğu bir daha buraya uğramayacak olumsuz sonuç alacağı için. Diğer bekleme odalarından isim olarak hatırladığım ancak bir daha forumda gözükmemiş o kadar çok kullanıcı var ki çok değişik bir duygu gerçekten. En azından benim için.

çıkmadıgını gorunce kurdugu hayallerin yıkımı toparlamak biraz zaman alıyor kimisi benim gibi çogu zaman giriş yapmadan forumu okuyor olabilir ancak yorum yapcağımda giriş yapıyorum mesela bir çok kere yazdıgım gibi, çıkacakmış gibi hazır ama çıkmayacakmış gibi de hayatına devam edebilcek piskolojide olmak gerekiyor ilk seferinde çıkmadığında epey bi içime oturmuştu bana sorarsan çok fazla kaptırmamıştımda kendimi ama insan farkında olmadan iyice olmasını istediği fikre kapılıyor 2-3 gün en sevdiği oyuncağı elinden alınmış gibi mutsuz olmuştum 🙂 bakalım bu sefer ne olacak

• Herşeyde vardır bi hayır derim hep! Buna inanırım.. 33 yaşına kadar amerikadan hep bihaberdim. 34 yaşına geldim.. 40 yaşına kadarda 50 yaşına kadarda olsa bekleyeceğim.. ama hayaller zamanla değişir.. şimdi belki güzel bi ev araba ozamanlar sadece dünya turu.. herşeyde vardır bi hayır.. 🤲🏻🗽

Son 2.. 🗽🇺🇸

• Vize onayından sonra 1 haftalığına Amerikaya giriş yapıp Türkiyeye geri dönüp 1 sene sonra Amerikaya temelli olarak yerleşme durumu oluyor mu acaba ? böyle bir durum bize herhangi bir sorun çıkartır mı ?

• ⭐⭐⭐

@Doğukan-Gürsoy-0 mülakata kadar giriş çıkış yapabilirsiniz var olan vizenizle engel olmaz sanıyorum yani neden olsun ki mantıklı bi sebep yok

• @ahsenaydgdu yanlış anlattım sanırım. Greencard vizesinden bahsetmiştim

• @Doğukan-Gürsoy-0 greencard sahiplerinin uzun süre ABD dışında kalması sıkıntı yaratabilir. 6 aydan fazla kalmayın deniyor

• @enemy teşekkür ederim forumda ilgili bir konu var mı acaba

• f6821f59-9bd0-46f0-98ce-20272eb2a84b-image.png

Saniyeler'e odaklandıkça insanın kalbi daha hızlı atıyor.

Bu benim ilk postum
    kaç senedir kayıt olmuyordum foruma, nedenide totem oluşturmuştum kayıt olursam bende çoğu kişi gibi imza kısmına 2021-22-23-24 gibi gideceğimden korktum.
    Ne demişler demirden korksak neyse neyse...:)
    Buda yeni totemim olsun eğer kazanırsam bu sene herkese tavsiye edecem.
    Üye olun diye 😉

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ckaragoz31 Greencard'ı kazandıktan sonra okul, iş, sağlık gibi sebeplerden ötürü ABD'ye henüz yerleşemeyecek olduğunuzu belirttiğinizde 2 yıl süre ile "Reentry Permit" yapabiliyorsunuz. Yani kısaca greencard'ı dondurmuş ve hakkınızı kaybetmemiş oluyorsunuz. Subaylık hizmeti verirken ülke dışına giriş çıkışlardaki süreç nasıl işliyor maalesef bilemiyorum ama 6 ayda bir sürekli giriş çıkış yapmak ABD'nin de dikkatini çekebilir ve bir zaman sonra size sıkıntı yaratabilirler. Bu nedenle mazeretinizi aktardığınızda Reentry Permit sizin için kurtarıcı olabilir. Süreçlerini detaylıca araştırmanızı öneririm.

Bıraktığım linkteki avukat ile iletişime geçmeniz daha net ve doğru bir bilgi almanızı sağlayabilir. Konu hakkında youtube ve google üzerinde bir çok açıklayıcı kaynak da mevcut. Umarım yardımcı olur. Selamlar

@Doğukan-Gürsoy-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@enemy teşekkür ederim forumda ilgili bir konu var mı acaba

Sayfaları biraz karıştırırsak hemen her konuyla ilgili bilgi fazlasıyla forumda mevcut. Sizin konuyla ilgili kabataslak yorum da hemen bir önceki sayfada başka birine cevaben yazılmış, yol gösterilmiş. İkaz etmiyorum yanlış anlamayın lütfen, ancak sorularınızın cevaplanmasını beklemek yerine araştırıp okumak sizin için daha sağlıklı olur, araştırırken farklı şeyler de öğrenirsiniz. Saygılar

• bana ya da esime cikacagini sanmiyorum, 2023 talihlilerini tebrik ederim simdiden guzel bir hayat yasamalari dilegiyle

• @berkayy Neden böyle düşündünüz hiç belli olmaz. İyi dilekleriniz için de ayrıca teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |