Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hepinize günaydın. Pasaportlar dün elime ulaştı. Yarın gün içinde fotoğraf çekip başvuru yapacağım . Evde ışık altında çekince hafif gölge oluyor, problem olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doğaniçke telefon ile çekiyorsun ya ozaman hemen photoroom programı kuruyorsun arkasını mükemmel hiçbir bozuntu olmadan arka resmi kar beyazı gibi yapıyor ozaman gölge diye bir şey kalmıyor ben bu programı keşfettim telefondan artık arkasını beyaz yapıyorum.

• Merhaba,

1985 Bulgaristan doğumlu çifte vatandaşım. 1989 da Türkiye'ye geldik.
    BG pasaportumdaki o yıllarda zorunlu konulan bulgar ismin geçiyor. Pasaporttaki isim dışında herhangi bir ilişkim yok bulgaristan ile.
    Türkiye'deki eğitim ve belgelerim kendi adıma.

BG pasaportumdaki isim ile başvuruya başlayacağım (pasaporttaki isim ile aynı olması için)
    Peki kendi adımı başvuru esnasında gireceğim bir alan var mı? İleride okul diploması vb evraklardaki isim ile çakışmaması için.
    Hükümet konağında bulgar ismim ile kendim ismim tanımlı; 3 isim denklik olarak sistemde kayıtlıyım.

• @Mistral ne yalanı kardeşim?

• Yani şimdi lise diplomamı haziran alsam sorun olmaz dimi sonuçta diplomam olacak ve kanıt olarak götüreceğim. Sadece diplomamın tarihi farklı olacak o kadar. 🙂

• @ayvalik10 Hocam greencard sitesinde arkaplan rotuşu istemediklerini yazmışlar...

• @simurg9492 Arkaplanı düzgün çıkmazsa veya beyaz bir yerde çekme imkanı yoksa düzeltebilirsin demek istemiş.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

bu kadar kisiyi genelde elemiyor, cunku her secilen surece zaten devam etmiyor...
    Ankara'daki konsolosluk formdaki her ayrintiyi "yalan beyan" olarak degerlendirmiyor kisinin mulakat sirasinda DV sartlarini saglamasini yeterli buluyor

çok teşekkür ederim admin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simurg9492 paint kullandığın zaman silgi ile silmeyi söylüyor yani dalgalı ya da bariz belli oluyorsa onu söylüyor yoksa sen bakınca yada onlar bakınca gözükmüyorsa kabul ediliyor tek tek her resmi özel programlarla ayrıntılı olarak incelemiyorlar. Dünya genelinde her resmi dediğin gibi yapsalar. 2 yıl sonra ancak sonuçlar açıklanır.

• Yasaklı

@admdglm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yani şimdi lise diplomamı haziran alsam sorun olmaz dimi sonuçta diplomam olacak ve kanıt olarak götüreceğim. Sadece diplomamın tarihi farklı olacak o kadar. 🙂

Hayir sorun olmaz.
    Ama isjn asljna bakarsan evet yalan beyanda bulunuyorsun. 😂
    Arkadasin yorumu cokta yanlis degil kizma🙃
    Ama sorun yasamazsin ozellikle bu kinudan kafan rahat olsun.

• Sonuçta mülakatta gideceğim zaman belgemi de götüreceğim yalan değil 🙂

• @ayvalik10

Açıkcası daha önce arka planı silerek beyaz yaptığım oldu. Hatta çocuklarım çok küçüktü halıya yatırıp çekip sonra beyaza boyadım. Diğer türlü el kadar çocuğu beyaz çarşafa da yatırıp çeksen yine dalgalı çıkıyor çarşaf falan...

Bunlar olunca çıkmayınca "acaba" dediğim oldu.

Bir algoritma ile taratıp arka planı rotuşlu(beyaza boyalı) fotoları bulmak zor değil bence...

Bu vesvese ile bu sene stüdyoda çekim yaptırdım. Adama özellikle dedim rotuş istemiyorum ama sonradan baktım bembeyaz yine çıkmış. Gidip adamla kavga mı edeyim diye düşündüm de bilemedim yani...

Bu foto konusunda soru işaretleri bende çok fazla var.... 😓

• merhaba iyi günler herkese forum üzerinden başvuru yapmak için şartları yerine getirdim maillerimi attım acaba geri dönüşü ne zaman olur.biraz son güne bırakmış gibi oldu ama.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simurg9492 buzdolabını önünde çekilipte kazanan kişiler var burada maksat arka plan beyaz yada kirli beyaz olması baş - göz ve genel resim ayarları tutsun ondan dolayı sadece resimle kaybetsin ŞANS yoksa kaybedersin sadece siz değil herkes kaybediyor benim resmim kötü diye suç atıyorlar hayır işte sadece şansın yok bu arada siteye geçen sene ki başvurudan sonra gelmişsiniz ondan ilk defa başvuru forumda yaptığınız için 2 tane kontrol sitesi vardır başvuru kılavuzuna göre düzenliyor. Bu sitelerden geçiyorsa zaten başvuruda da geçer

• ⭐⭐ Yasaklı

@simurg9492 Merhaba. Fotoğraf konusunda @crazycells abininde dediğine göre eğer yüzün tanınıyorsa ve aşırı derecede kötü bir fotoğraf değilse zaten her türlü kabul ediliyor. Bende çok kafaya taktım başlarda. Sol gözümde arpacık vardı ve fotoğrafçı onun kızarıklığını hafif giderdi fakat yüzümde beni değiştirecek herhangi bir oynama yapılmadı. Yani bu tarz şeyler elenmeye sebep olmuyor. Gönlünüzü rahat tutun. İnsanlar çok kötü fotoğraflar ile katılıp kazanıyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simurg9492 bu arada kılavuzda asıl dikkat edildiği kısım bu aşağıdaki ayarlardır

Baş 1 inç ve 1 3/8 inç (22 mm ve 35 mm) arasında olacak şekilde boyutlandırılmıştır veya görüntünün alttan itibaren toplam yüksekliğinin yüzde 50'si ve yüzde 69'u başın tepesine kadar çene

orjinali

Sized such that the head is between 1 inch and 1 3/8 inches (22 mm and 35 mm)
    or 50 percent and 69 percent of the image's total height from the bottom of the
    chin to the top of the head

• @ayvalik10 Artık gönderdik başvuruyu. Fotoğraflar konusunda check etmeye de gerek yok... Fotocu abi ben ayarladım dedi. Kendiminkini https://www.greencardphotocheck.com/tr/ dan kontrol ettim OK verdi... Eşimin ve çocukları kontrol etmedim format olarak aynı görünüyordu zaman harcamaya gerek yok dedim... Hayırlısı ile çıkar da kutlamasını yaparız artık.

• Evet şimdi yine kafama takıldı 🙂 doğum yerim olarak cüzdanda merkez ilçeyi gösteriyor ama ben il olarak yazdım Bitttim her şey 😐

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

m umarım çok isteyene çıkar. iyi forumlar

Merhabalar,

5 aylık bebekler içinde pasaport zorunlu başvuru için

• @Doğaniçke Flash ışığını açtığın zaman gölge oluşmuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |