Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bidünya Hayatına yeni denizlerde bakarsın inşallah.😉

• @Satarer, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya Hayatına yeni denizlerde bakarsın inşallah.😉

Hala açılmadı galiba başvurular.

• @İsveçCadısı New York saati ile bugün saat 12:00 de açılacağı söyleniyor başvuru yönergesinde. Bu da bizim saatimizle bugün 19:00 dan sonrasına tekabül ediyor. Akşam olsun bakıcaz.

• @Satarer, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İsveçCadısı New York saati ile bugün saat 12:00 de açılacağı söyleniyor başvuru yönergesinde. Bu da bizim saatimizle bugün 19:00 dan sonrasına tekabül ediyor. Akşam olsun bakıcaz.

Tüh.

• ⭐⭐⭐

@Satarer hadi inşallah hep birlikte 🙂

• Öyle bir foruma bakayım dedim ne var ne yok diye. Başvuru günüymüş ya bugün 😀 3. başvurum olacağı için artık eski heyecanı falan kalmadı sanırım benim için.

• 10 sefer falan başvurmuşumdur herhalde, artık başvurmam diyordum ama o tarih geldi çattı işte 🙂 Benim totemim Merkür retro bitişi 18 in den sonra başvuracağım, artık hiçbir şey ters gitmesin 🙂 Çok amin.

• ⭐⭐

@GKC 19:00

• ⭐⭐

@ozlemmm Bende 17 ekimde yapmayı düşünüyorum, eylül 17 doğum günümdü 🙂

• ⭐⭐⭐

Başvuru yapacaklara tavsiyeler:

• Mümkünse ilk 1 hafta içinde yapmayın. İlk hafta yoğun olur. Sürekli hata veren, yoğunluktan erişilemeyen bir durumda yanlış yapabilirsiniz. Ayrıca mükerrer başvuru yapma riski doğabilir.

• Mümkünse Ortadoğu ve Afrika'nın uykuda olduğu saatlerde yapın. Türkiye saati ile 02:00 ve sonrası. En çok yoğunluğu bu bölgeler yaratıyor. Buralar uykudayken daha rahat erişim bulacaksınız.

• Varsa başvurunuzu laptop üzerinden yapın. Başvurunuzu yaptıktan sonra ekranda çıkan Confimation Number'ı not etmeden veya kaydetmeden elektrik kesilirse bir daha o numaraya ulaşma şansınız zor. Burası Türkiye, elektriklerin sık sık kesildiği bir ülke. Bu numara olmadan kazanıp kazanmadığınızı hiç bir zaman öğrenemezsiniz. Laptoptan yaparsanız o anda elektrik kesilse bile ekrandaki bilgiyi kaybetmezsiniz

• Başvuru sırasında klavyenizi İngilizce yapın ve başvuru tamamlanıncaya kadar İngilizce kalsın. Windows kullananlar Windows Logo + Boşluk tuşuna beraber bastığında klavye değişir. Bu tuş kombinasyonu ile klavyeler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu şekilde Türkçe karakter girip hata almanızı önler. Windows Logo tuşuna basılı tutarken Boşluk tuşuna (space bar) her basışınızda klavye değişir.
      .
      71f998f2-69ff-43b6-a14f-d4f56789abf4-image.png
      .

• Başvuru bitip ekranda başvuruyu başarıyla bitirdiğinizi gösteren sayfada Konfirmasyon numarası belirdiğinde bu numarayı kendinize veya daha iyisi size ait ikinci başka bir e-mail adresine gönderin. Böylece o numara iki farklı email adresinde, birinin Sent klasöründe diğerinin Inbox klasöründe, saklanmış ve korunuş olacak. Harddiske kaydetmeye güvenmeyin. Diskiniz çökerse veya bilgisyararınızın başına bir iş gelirse numaranız kaybolur. Unutmayın, her sene çok sayıda kişi Konfirmasyon Numarasını kaybettiği için kazanıp kazanmadığını bile öğrenemiyor.

Ve çok çok önemli 3 konu:
    Başvururken bunlara dikkat etmezseniz kazansanız bile RED alırsınız. Vize vermezler

• Başvuruda kullandığınız pasaportu çok iyi muhafaza edin. Eğer kazanırsanız bu pasaportu kesinlikle görmek isteyeceklerdir. Sahte, uydurma, kafadan sallama bir pasaport numarası ile başvuru yapmadığınızı, başvuru anında gerçek ve geçerli bir pasaportla başvuru yaptığınızı ispatlamak için bu pasaportu göstermek mecburiyetindesiniz. Yeni pasaport çıkarsanız veya pasaport tipini değiştirseniz bile başvuruda kullandığınız pasaportu çok iyi saklayın.

• Başvuruyu sadece doğduğunuz ülke üzerinden yapabilirsiniz. Sahibi olduğunuz vatandaşlık, pasaport veya yaşadığınız ülkeden bağımsız olarak sadece doğduğunuz ülkeyi seçerek başvurun. Diyelim ki Belçika'da doğdunuz ve aileniz siz 2 aylıkken Türkiye'ye döndü, bütün hayatınız Türkiye'de geçti ve sadece Türk vatandaşlığınız ve pasaportunuz var. Bu durumda bile doğduğunuz ülke olan Belçika kontenjanından (Foreign State Chargeability) başvurmak zorundasınız. Kazanırsnız Belçika'ya gitmeniz gerekmez. Adresinizi, ikametinizi hangi ülkede vermişseniz o ülkede mülakata girersiniz. Doğduğunuz ülke dışında başka bir ülke seçip kazanırsanız vize almanızı çok zora sokabilirsiniz. RED olasılığı yüksektir hele ki ülkeler farklı bölgelrdeyse.

• Tüm aile bireylerini başvuruda eksiksiz olarak girmek zorundasınız. Boşanmış olsanız bile, çocuğunuzun velayeti eşinizde olsa bile, çocuk sizle hiç yaşamıyor olsa bile, kısaca ne olursa olsun tüm çocuk bilgilerini, edinilmiş evlatlar dahil, sizle gelecek olsun ya da olmasın hepsini eksiksiz bildirmek zorundasınız. Başvuruda eksik bildirilen aile üyeleri (eş ve çocuklar) kazansanız bile direk RED sebebidir. Bu konuda hiç tolerans tanımıyorlar.

Kazandığı halde vize alamayanların ağırlıklı sebebi yukarıda saydığım bu 3 ana konu üzerinden olmaktadır.

Nasıl bir gelecek hayal ediyorsanız ona kavuşmanız dileğiyle Herkese bol şans diliyorum.

• ⭐⭐

@smartcells Güzel yazı olmuş emeğinize sağlık, teşekkür ederiz..

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG yanlış biliyon köpük balığı memleketi

Ben rhonsterin memleket diyince Kadirliden bahsediyolar sandım bi an.
    Hmm @Rhonster Kadirlili miymiş bilmiyordum, eşimin hemşerisi o zaman ☺

• Saat 7 gibi site açılacak hazır olun,inşallah hakkımızda hayırlısı olur

• O zaman saat 7 de biri ekmek çıktııııı diye sesleniversin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Az önce fotoğraf çektirdik eşimle birlikte toplam 100 tl verdik. Konsolosluk karşısındaki anlaşmalı fotoğrafçıda çekildik.

• ⭐⭐

@denizci10 Hadi bakalım hayırlısı olsun..

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Az önce fotoğraf çektirdik eşimle birlikte toplam 100 tl verdik. Konsolosluk karşısındaki anlaşmalı fotoğrafçıda çekildik.

Ben daha resim çekinmedim

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Sizin profil fotoğrafı tamamdır bence Erkan bey 🙂

• ⭐⭐

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Sizin profil fotoğrafı tamamdır bence Erkan bey 🙂

Arka fon beyaz bencede sıkıntı değil 🙂

• herkese selam herkese bol şans 🙂 keşke ay sonunda açıklansa her ay başvuru olsa 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |